Czwartek, 9.12.2021, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Bezpieczna Droga do Szkoły z elbląską Policją

19.09.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bezpieczna Droga do Szkoły z elbląską Policją

W ramach ogólnokrajowych działań „Bezpieczna Droga do Szkoły" policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu realizują spotkania profilaktyczne w elbląskich szkołach i przedszkolach.


Prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, konieczność korzystania z elementów odblaskowych czy bezpieczne miejsca do zabaw, to tylko niektóre tematy poruszane podczas spotkań z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Po raz kolejny do współpracy zaproszeni zostali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Uczniowie klas policyjnych prowadzą zajęcia skierowane do najmłodszych dzieci szkół podstawowych. Podczas zajęć zwracamy uwagę na bezpieczne poruszanie się po drodze w rejonach szkół. Oprócz teorii ćwiczymy prawidłowe i bezpieczne przechodzenie przez przejścia dla pieszych - mówi jedna z uczennic birorących udział w policyjnych działaniach. Wszyscy pierwszoklasiści w ramach działań otrzymują elementy odblaskowe przekazane przez firmę General Electric POWER Sp. z o. o. w Elblągu.


Akcja „Bezpieczna Droga do Szkoły" adresowana jest również do wszystkich dorosłych,w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny, ale także kierowców, którzy w rejonach szkół powinni zachować szczególną ostrożność - mówi st. asp.  Agnieszka Kudosz z elblaskiej drogówki. Policjantka przypomina także:

 

 • dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która ma co najmniej 10 lat, czyli np. rodzeństwa,
 • zabrania się dopuszczania dziecka w wieku do 10 lat do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze,
 • dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu musi być przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym dla dzieci.Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Janusz
  Niedziela, 19.09

  A pani policjantka miała szkolenie z noszenia maseczki? Może to nic nie daje, ale po co nosić pod nosem, żeby policja się nie czepiała?

 2. 2
  +2
  ~ JP100%
  Niedziela, 19.09

  Musicie indoktrynować dzieci swoją ideologią "Silni wobec słabych, słabi wobec silnych"? Wasze starania i tak spala na panewce, bo już za kilka lat te dzieci dostaną od was wpierdol na proteście i już nigdy wam nie zaufają

 3. 3
  0
  ~ 4 F
  Niedziela, 19.09

  Pan milicjant w korpo-firmie czerpie korzyści, reklamując firme 4 F na maseczce , nie ładnie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91748905181885