Środa, 16.06.2021, Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

"Policja w najbliższych dniach będzie intensyfikować swoje działania"

22.03.2021, 16:00:47 Rozmiar tekstu: A A A
"Policja w najbliższych dniach będzie intensyfikować swoje działania"
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu / fot. archiwum redakcji

- Policja oprócz zadań, które ma na co dzień do realizacji, realizuje także zadania związane ze zwalczaniem epidemii. Codziennie do tych zadań jest delegowane nawet 20 tysięcy funkcjonariuszy. Wczoraj było to 15 tysięcy  - mówił Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik podczas zorganizowanej dziś (22.03.) konferencji prasowej.


Od soboty (20.03), w całej Polsce obowiązują nowe obostrzenia. Swoją działalność musiały zawiesić hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu); galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie; teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online); kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury); baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej); sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna; stoki narciarskie; kluby fitness i siłownie; obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

 
Wiceminister Maciej Wąsik podkreślił, że policja realizuje kontrole i interwencje sprawdzając przestrzeganie obostrzeń. - Tylko w ten weekend takich działań było 30 tysięcy. To były działania samej policji bądź policji z sanepidem - mówił.

 

Te działania polegały na kontroli pojazdów komunikacji zbiorowej, obiektów handlowych, restauracji, siłowni, klubów fitnes, dyskotek. Policja sprawdzała czy w tych obiektach obostrzenia są przestrzegane, czy te obiekty pozostają zamknięte zgodnie z przepisami wprowadzonymi przez Rząd

 

- stwierdził Wiceminister.

 

Policjanci nadal kontrolują przestrzegania kwarantanny bądź izolacji. - W tej chwili jest 520 tys. osób w kwarantannie. Wczoraj policja wykonała 350 tys. kontroli osób, które przebywają w kwarantannie - dodał Maciej Wąsik.
 

W miniony weekend policja stwierdziła w Polsce 7 tys. wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń. Wszystkie zakończyły się wystawieniem mandatów lub skierowaniem wniosków do sądu. - W niedużej ilości były to też pouczenia - dodał Wiceminister.
 

Jak to wygląda w Elblągu?

 

W miniony weekend za nieprzestrzeganie obostrzeń wystawiono 18 mandatów, a do sądu skierowano 2 wnioski. Sprawdzono 19 pojazdów komunikacji miejskiej, 90 sklepów, 21 restauracji, 5 siłowni. Nie stwierdzono, aby któryś z obiektów był otwarty. Sprawdzono także przestrzeganie ponad 4 tys. 200 kwarantann i izolacji

 

- informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

 

 

Policja w najbliższych dniach będzie intensyfikować swoje działania, które mają doprowadzić do większego przestrzegania przepisów epidemicznych w Polsce

 

- podkreślił Maciej Wąsik.
 

Po co wprowadzać wzmożone kontrole, gdy w Polsce nie jest wprowadzony stan klęski żywiołowej, a sądy uchyliły już część z wystawionych przez policję mandatów? - Orzecznictwo w tym temacie nie jest jednoznaczne. Część sądów uchylało niektóre nałożone mandaty, ale przypomnijmy, że stan prawny pomiędzy tymi decyzjami, które były podawane ostatnio przez sądy zmienił się do stanu obecnego. To znaczy jesienią zeszłego roku nastąpiła nowelizacja częsci ustawy jeżeli chodzi o wprowadzanie nakazów i zakazów związanych z epidemią. W związku z tym ta podstawa prawna uległa pewnemu uściśleniu. Jestem przekonany, że  to spowoduje, że sądy nie będą już miały wątpliwości - stwierdził rzecznik Rządu Piotr Müller.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ co takiego
  Poniedziałek, 22.03

  Przykład ,jedzie rowerem po zebrach obok samochodu policji ZERO reakcji. W Elblągu co krok chodzą tłu,,,,moki bez masek i co gdzie jest ta policja.

 2. 2
  +2
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 22.03

  Policja to se może

 3. 3
  +9
  ~ Janusz W.
  Poniedziałek, 22.03

  Do "co takiego" . Ty jestes tłumokiem pisowskim frajerze.

 4. 4
  +3
  ~ A
  Poniedziałek, 22.03

  Policja gówno może, te nakazy są bez prawne.

 5. 5
  --9
  ~ Janusz W
  Poniedziałek, 22.03

  A moze trzeba mansaty podniesc do takich sum jak placa na zachodzie po kilka tysiecy euro. Macie w Polsce za dobrze . Tu powinna policja tluc jak we Francji a rygor jak w Niemczech.

 6. 6
  --11
  ~ Janusz W
  Poniedziałek, 22.03

  I wszystko wiadomo kto pisze peowiec.

 7. 7
  +8
  ~ Płaskoziemiec
  Poniedziałek, 22.03

  Kiedy drodzy moi zrozumiecie, że możnym tego świata zależy na tym , żeby człowiek był przeciwko drugiemu człowiekowi. Dopóki nie będzie solidarności między ludźmi, dopóty cały ten plan będzie trwał. Jeżeli myślicie, że chodzi o wirusa, to bardzo, ale to bardzo się mylicie. Polecam niezależne media internetowe, np wRealu 24. Posłuchajcie, zastanówcie się i wyciagnijcie wnioski. Pozdrawiam.

 8. 8
  +6
  ~ stefano
  Poniedziałek, 22.03

  to zdjęcie jest ilustracją , bo policji w elblagu nie widac , a już wlepiajacej mandaty bezmaskowym to juz na pewno , Także slowa macieja wąsika nie dotyczą elbląga , tu jest hulaj dusza .

 9. 9
  +7
  ~ Pil
  Wtorek, 23.03

  Jeżeli ktoś chce zobaczyć policjanta, zapraszam na stację BP. Zawsze ktoś tam jest.

 10. 10
  0
  ~ ikiv
  Wtorek, 23.03

  " INTENSYFIKOWAĆ " Czy to znaczy , że dotychczas byli leniwi ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.