Niedziela, 20.06.2021, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nie przyjmuję mandatu. Elblążanki szykują protest

14.01.2021, 11:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nie przyjmuję mandatu. Elblążanki szykują protest

Podoba ci się jeszcze życie w Polsce? Chcesz by policjant był Ci sędzią? Jak długo pozwolisz sobą pomiatać? Stań z nami i powiedz NIE!!! Walcz, tak jak możesz, dopóki jeszcze możesz.

Nie wiemy jak długo. Dziś próbują nas pozbawić jednego z fundamentalnych praw: domniemania niewinności. 

Rząd chce odebrać nam prawo odmowy mandatu.
To kolejna pożałowania godna próba pozbawienia nas naszych konstytucyjnych praw.
Nie wiemy jak WY, ale MY nie zostawimy tak tego. Postanowiłyśmy/liśmy zamanifestować nasz sprzeciw, do czego i Was gorąco zachęcamy!!!

Jak wszyscy dobrze wiemy, zgromadzenia powyżej 5 osób nie są w obecnych czasach najrozsądniejszym pomysłem. Ale warto jednak dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Zakładamy maseczki na twarz, ciepło się ubieramy i wychodzimy z domu - jeszcze to nam wolno!.
Warto również manifestować swój sprzeciw na łamanie fundamentalnych praw. W końcu to nasze prawa i oto nadszedł czas by o nie zawalczyć.

Nasza propozycja to krótki, zimowy spacer dla zdrowia z zachowaniem dystansu oraz z odpowiednimi transparentami. Pokazaliście już nie raz inwencję twórczą. Pokażcie to znów.
 

Zapraszamy Was w piątek - 15.01.2021 roku. My spacerujemy z Pl.Słowiańskiego od godziny 18.00 - a Wy???
 

Co przewiduje projekt ustawy?
 

Dotychczas, jeśli policja twierdziła, że popełniłaś/eś wykroczenie i chciała wystawić Ci mandat, można było odmówić i sprawa trafiała do sądu.
Według projektu NIE BĘDZIE MOŻNA JUŻ ODMÓWIĆ PRZYJĘCIA MANDATU. Jeśli policja będzie twierdzić, że popełniliśmy wykroczenie, musimy przyjąć mandat I ZAPŁACIĆ GRZYWNĘ. Do tej pory kiedy nie zgadzaliśmy się z mandatem i omawialiśmy jego przyjęcia, to policja musiała zebrać dowody w sprawie i wysłać do sądu wniosek o ukaranie. Jeśli ustawa wejdzie w życie, TO MY MUSIMY ODWOŁAĆ SIĘ DO SĄDU.
Według projektu to nie policja ma zbierać dowody przeciwko tobie, lecz ty masz zebrać dowody swojej niewinności. I masz to zrobić w ciągu 7 dni, bo potem tracisz prawo do ich zgłaszania.

 

O co w niej chodzi?
 

W całej ustawie chodzi o to, aby utrudnić walkę z niesłusznie nakładanymi mandatami. Ta ustawa to nie tylko kij na protestujące kobiety. Równie boleśnie "oberwi" się kierowcom czy spacerowiczom, którzy "zapomnieli" maseczek.
Kiedy wejdzie ustawa w życie to Policja zyskuje wielką władzę, otrzymuje uprawnienie do nakładania kary. Od tej kary możesz się odwołać, ale to ty musisz zebrać dowody swojej niewinności, a nie jest to łatwe. W międzyczasie musisz zapłacić grzywnę, którą dopiero później sąd może uznać za niesłuszną. A jeśli walczyłeś o swoje prawa i wniosłeś odwołanie, może cię spotkać przykra niespodzianka i wyższa kara w samym sądzie w przypadku przegranej sprawy.

 

Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

Elbląski Strajk Kobiet

Oceń tekst:

Ocen: 7

%57.1 %42.9


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ ...
  Czwartek, 14.01

  Kolejny portal który informuje o lewackiej zadymie która służy , no czemu ? Zadymie tylko . Czy to ma sens ? Te , ""elblążanki"" zrobiłyby więcej dla siebie i naszego miasta , udając się z papierowymi ręcznikami i płynem odkażającym do tramwajów i autobusów , gdzie mogłyby dać upust swojej energii dezynfekując oparcia i poręcze . Byłoby trochę śmiechu , trochę pozytywnego działania , a i może ZKM-owi dałoby do myślenia . Taki pozytywny happening . Bo samo darcie paszczy jest łatwe .

 2. 2
  +10
  ~ od Augiasza po Olimp
  Czwartek, 14.01

  Jestem za. Za obroną wartości przynależnych człowiekowi. Jednak domu nie buduje się od dachu. Najpierw fundamenty, czyli wieś, miasto, gmina. najpierw przywróćmy poprawność u nas, tu na miejscu, w mieście, bo to odczuwam, widzę, płacę. Demokrację też buduje się od dołu. ludzie z chorą osobowością powinni być eliminowani z wpływu na społeczności, a nie będzie trzeba protestować przeciw błędnym ustawom. pis głosił likwidację korporacji, a zmieniając tą ustawę wzmacnia korporację adwokacką - każdy odwołujący się do sądu sobie sam nie poradzi.

 3. 3
  --44
  ~ Lewica Zusammen
  Czwartek, 14.01

  Wszyscy Razem pięści w górę - obalimy dyktaturę! #8gwiazdek

 4. 4
  +30
  ~ re lewica zu....
  Czwartek, 14.01

  Ty kolego już wielu nicków jesteś tfurcą . Mnożysz się przez pączkowanie czy po prostu głowa ci rośnie ?

 5. 5
  --18
  ~ zibi
  Czwartek, 14.01

  Do:~ ... Jakiej zadymie? Skoro PiS chce ograniczać prawo do obrony przed sądem Polakom i zwala na nich obowiązek składania papierów do sądu i ponoszenia kosztów, to nic dziwnego, że ludzie są wkurzeni. To ma być ta pseudoreforma PiS? To samo robili z aborcja i rolnikami, celowo przeprowadzali te sprawy z aborcją i 5 Kaczyńskiego, bo myśleli, że w dobie covida rolnicy i inne osoby będą siedzieć cicho.

 6. 6
  +1
  ~ ki
  Czwartek, 14.01

  artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE - kiedy referendum

 7. 7
  +25
  ~ Jaś Fasola
  Czwartek, 14.01

  Przepisy takie obowiązują od lat w wielu krajach Europy. Niemcy, Francja i inne państwa. Więc dla czego tam nie protestują? Ale lewactwo szuka naiwnych do protestu w Polsce. Za takie nawoływania to powinno się postępować jak w USA. Delegalizacja i zamykanie portali.

 8. 8
  --17
  ~ zibi
  Czwartek, 14.01

  Jaś Fasola. Bo tam na Zachodzie wypisują mandaty tylko jeśli się należy, a u nas może być tak, że jak jakiś człowiek będzie miał konflikt z sąsiadem policjantem, to ten będzie mu wystawiał mandaty specjalnie po złości i potem idź się odwołuj, bo on nic nie musi, tylko obywatel będzie musiał przedstawić dowody na to np. że nie zaparkował tam gdzie nie wolno, albo że nie wyrzucił papierka na chodnik i weź potem przedstaw dowody na to, że nie wyrzuciłeś papierka na chodnik. Dzisiaj to policjant musi przedstawić przed sądem dowody winy np. nagranie z wideorejestratora, że dany obywatel przekroczył prędkość, a teraz to obywatel będzie musiał udowadniać, że jest niewinny, pisać pisma do sądu i koszty ponosić.

 9. 9
  +17
  ~ Tiny
  Czwartek, 14.01

  Haha kolejną szopka. A myślałem że te wygłupy już się skończyły. No cóż, jak tak Wam źle to się wyprowadźcie do innego kraju. Proste. A jak Wam coś nie pasuje to zmieńcie w wyborach. Ach zapomniałem jesteście za ciency, jak to mówicie ciemnogrod .

 10. 10
  +26
  ~ Jaś Fasola
  Czwartek, 14.01

  Do zibi. Przecież obecnie jeżeli nie przyjmiesz mandatu, to policja sprawę kieruje do sądu. Sądy w około 80% nakładają kary na kierowców i obciążają ich kosztami sądowymi i to bez obecności kierowcy. Skąd masz takie przekonanie, że policja na zachodzie jest święta i wypisuje mandaty tylko jeżeli się należy, a polska policja tego nie robi? Kto ci to wmówił, że na zachodzie jest wszystko cacy, a w Polsce be. Ja jestem kierowcą od ponad 30 lat i nigdy się nie spotkałem aby mnie policja ukarała mandatem za coś czego nie zrobiłem, a powinienem zrobić.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.