Sobota, 23.01.2021, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Od wczoraj elbląska policja ukarała 21 osób za łamanie przepisów dotyczących epidemii

07.04.2020, 12:02:24 Rozmiar tekstu: A A A
Od wczoraj elbląska policja ukarała 21 osób za łamanie przepisów dotyczących epidemii
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. KMP Elbląg)
Były to głównie mandaty za gromadzenie się i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Na razie musimy zapomnieć o towarzyskim grillowaniu, spotkaniu w ogródku czy na parkowej ławce.
 
Za łamanie artykułu 54 kodeksu wykroczeń - kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, musi liczyć się z karą grzywny do 500 złotych albo karą nagany. Policjanci mogą także sporządzić wniosek do sądu. Od wczoraj (06 kwietnia) policjanci z Elbląga ukarali 21 osób za łamanie przepisów dotyczących epidemii. Były to głównie mandaty za gromadzenie się i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.
 
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do 11 kwietnia włącznie, nie można swobodnie przemieszczać się poza celami bytowymi, zdrowotnymi oraz zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.
 
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ TEN TAMTEN
  Wtorek, 07.04

  Pewnie spragnieni wylegli na działki i urządzają sobie popijawy, głupie gadki przy piwku oraz alkoholu. Nie mogą wytrzymać, już ich goni do chlania. Patologia

 2. 2
  +6
  ~ Radek
  Wtorek, 07.04

  Ale policja moze grilowac tak?? https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-policjanci-z-poznania-urzadzili-sobie-grilla-nad-jeziorem-maltanskim-6497274802247809a

 3. 3
  0
  ~ Radek
  Wtorek, 07.04

  Do "TEN TAMTEN". A ty możesz wytrzymać?? Taki chojrak z ciebie? Sam pewnie chlejesz albo chlałeś ale po odwyku ci zabronili i teraz się mścisz na innych.

 4. 4
  +5
  ~ Mieszkanies_86
  Wtorek, 07.04

  Według tego artykułu można nie przyjąć mandatu i będzie umorzony: https://dziennikbaltycki.pl/nowe-obostrzenia-i-zakazy-w-polsce-prawnicy-alarmuja-poki-nie-zostanie-wprowadzony-stan-nadzwyczajny-rozporzadzenia-sa/ar/c1-14899549?fbclid=IwAR2lx_CpO7dXxHUBLXKlb8wqFoXImk3vensUVTB5OguWFW3A9eqKgLdEq3E

 5. 5
  +14
  ~ Zennon.
  Wtorek, 07.04

  @~TEN TAMTEN Patologia, to posłuszne zgadzanie się na bycie potulnym niewolnikiem. O ile rozumiem i popieram zakaz zgromadzeń (który sama policja często łamie), o tyle nie ma zgody na takie deb@lne wymysły, jak zakaz przebywania na WŁASNEJ działce czy ogrodzie, nakaz trzymania 2 metry odstępu od WŁASNEGO MAŁŻONKA czy zakaz spaceru w miejscu, gdzie nie ma zupełnie ludzi. Jakiś kret@n to wymyślił i pozbawieni własnego logicznego myślenia kret@ni bezmyślnie karzą za coś, co nawet rząd na swoich stronach pisze, że jest dozwolone (np. spacer). To co aktualnie na mieście spotykamy w mundurach ostatnio przestało przypominać policję, a zaczęło przypominać ZOMO. Więcej rozsądku i myślenia!

 6. 6
  --7
  ~ TEN TAMTEN
  Wtorek, 07.04

  Do - Radek - i tu cię boli totalna PATOLOGIO !!! Siedzisz na działkach i chlejesz, aż ci z gęby ogień zieje. Obudził się PEDANT. Wstyd gorzałkowy i piwoszowy dziadu.

 7. 7
  +5
  ~ NIIE PRZYJMOWAĆ MANDATOW !
  Wtorek, 07.04

  Pały teraz wyszły na żer. Dali im narzędzie bezkarnego dojenia ludzi z kasy pod byle pretekstem. Komendant miesjki pewnie kazal normy mandatowe wyraabiac..

 8. 8
  +1
  ~ Rok san
  Wtorek, 07.04

  Ludziska nie przyjmować mandatów. Trzeba być podłym człowiekiem, żeby wystawiać mandaty osobą, które korzystają z myjni.

 9. 9
  +6
  ~ konstytucja daje nam prawa
  Wtorek, 07.04

  Bezprawne działania.Odbiera sie nam wolność.Ludzie co sie dzieje w tym kraju!!!!! To nie ma nic wspolnego z wirusem bo co ma myjnia do zakazenia!

 10. 10
  +2
  ~ Obserwator
  Środa, 08.04

  Włosi też się stawili mówili,że to w brew konstytucji i teraz mają tego skutki. Premier Wielkiej Brytanii też lekceważył wirusa a teraz leży na intensywnej terapii. W Polsce to dopiero początek zobaczycie co będzie się działo za dwa, trzy tygodnie. Służby medyczne apelują o pozostawienie w domach bo wkrótce nie będzie miał kto leczyć i będzie brak łóżek w szpitalach .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0987298488617