Wtorek, 26.05.2020, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Oszukany na kryptowalutach

05.11.2019, 11:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Oszukany na kryptowalutach
Do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wpłynęło zgłoszenie dotyczące wyłudzenia pieniędzy podczas operacji na koncie kryptowalut.
 
Oszukanym jest pewien elblążanin do którego miał zgłosić się inny mężczyzna oferując możliwość sporego zysku. Podał się przy tym za przedstawiciela firmy zajmującej się obrotem kryptowalutą. Mężczyzna za pomocą aplikacji uzyskał dostęp do tableta, którym posługiwał się oszukany. Co stało się później, nie trudno się domyślić.

Z konta mężczyzny została przelana spora kwota pieniędzy na nieznane konto. Z zakładanego dużego zysku wyszła równie duża ale strata. Policja prowadzi teraz czynności zmierzające do ustalenia oszusta.
 
W przeciwdziałaniu tego typu przestępstwom bardzo ważna jest prewencja. Czyli wyczulanie potencjalnych ofiar, aby mieli mniej zaufania do obcych osób oferującym im szybkie wzbogacenie się szczególnie na operacjach finansowych. Szybki zysk może okazać się szybką utratą oszczędności. Pamiętajmy o tym odbierając wiadomość mailową lub z komunikatora internetowego od takich właśnie osób.
 
 
 
kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ jan-49
  Wtorek, 05.11

  jak w tych czasach mozna byc takim naiwniakiem ? ale to zwykla chciwasc i pazernosc szybkiego dorobienia sie wiekszej kasy i jak sie konczy to widac a pozniej placz i lament zanim cos zrobisz pomesl to nie boli

 2. 2
  +3
  ~ anonim
  Wtorek, 05.11

  Sami naiwniacy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.