Niedziela, 25.08.2019, Imieniny: Luiza, Patrycja, Ludwik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policja publikuje zdjęcie poszukiwanego Łukasza W. za zabójstwo w Siedlcach

28.12.2018, 13:15:02 Rozmiar tekstu: A A A
Policja publikuje zdjęcie poszukiwanego Łukasza W. za zabójstwo w Siedlcach
Poszukiwany Łukasz W. z Nowego Sącza (Policja)

Wirtualna Polska dowiedziała się, że prokuratura wydała postanowienie o postawieniu zarzutów wobec Łukasza W. - Prokuratura wydała dzisiaj postanowienie o postawieniu zarzutów Łukaszowi W. i poszukiwaniu go w skali ogólnokrajowej - powiedziała WP w czwartek Katarzyna Wąsak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Siedlcach. - Zarzuty dotyczą zabójstwa z zamiarem ewentualnym oraz oszustwa przy użyciu karty bankomatowej - dodała.

 

Jak się dowiedzieliśmy, to pierwszy krok w poszukiwaniu Łukasza W. Jeśli policja nie znajdzie go w miejscu jego zamieszkania, wyśle za nim list gończy. - Lub Europejski Nakaz Aresztowania, jeżeli będą informacje, że ukrywa się poza granicami Polski - powiedziała prokurator Wąsak.
 

Największą pracę przy poszukiwaniu Łukasza W. wykonało bezpłatnie biuro detektywistyczne Weremczuk&Wspólnicy. Namierzyli podejrzanego na Facebooku, ustalili jego kontakty, podpowiadali policji, gdzie teraz może się znajdować. Założyli specjalny profil "Znajdź zabójcę", gdzie na bieżąco publikowali jego zdjęcia i najnowsze informacje. To oni ustalili, że podejrzany codziennie loguje się na Facebooku.

 

- Robił to codziennie, o określonych godzinach, więc prawdopodobnie korzysta z ogólnodostępnych punktów dostępowych wifi i hotspotów. Z tego co wiem, to m.in. w McDonald's, PKP i publicznej sieci miejskiej

- powiedział Wirtualnej Polsce Bartosz Weremczuk, szef biura.

 

Jak WP dowiedziała się w biurze detektywistycznym, podejrzany Łukasz W. chodził do szkoły wojskowej i jest fanem sztuk walki. Kilka dni przed zabójstwem Marcina został nagrany na kamerach monitoringu, jak kradnie alkohol w sklepie. Niewykluczone, że wymiana zdań przed śmiercią Marcina dotyczyła podobnej sytuacji.
 

Ofierze ukradziono portfel z kartą bankomatową. Łukasz W. jeszcze w dniu zabójstwa Marcina próbował zapłacić jego kartą, ale wybrał za dużą sumę. W kolejnym sklepie mu się udało. - Pierwszym razem mu się nie udało, bo suma była za duża, ale za drugim razem tak - powiedziała Wirtualnej Polsce żona zmarłego, Elżbieta.
 

Jak się okazuje, to nie był wystarczający powód, żeby go ścigać. Kilka dni temu WP zadzwoniła na komendę policji w Siedlcach, żeby dowiedzieć się, czy jest jakiś postęp w śledztwie. - Proszę nie nazywać Łukasza W. podejrzanym, bo poszukujemy go jako świadka w sprawie - powiedziała wówczas Wirtualnej Polsce komisarz Anna Świerczewska z zespołu prasowego.

- Nie rozumiem, dlaczego policja nie może namierzyć człowieka, który regularnie loguje się w mediach społecznościowych. Robi się mapkę logowań i tak trafia na poszukiwanego. Być może problem polega na tym, że sprawa została pozostawiona jednostce miejskiej policji, a powinno się nią zająć CBŚ?

- powiedział Wirtualnej Polsce Dariusz Loranty, były policjant, ekspert Akademickiego Centrum Bezpieczeństwa.

 

Żona zabitego Marcina chce tylko jednego: żeby ujęto sprawcę morderstwa jej męża. Jest w siódmym miesiącu ciąży. Ma 5-letnią córkę Nikolę z poprzedniego związku. - Ciężko mi, ale skupiłam się na tym, żeby morderca Marcina został złapany. Budzę się w środku nocy i płaczę - mówi pani Elżbieta.

 

Dzisiaj Łukasz W., chociaż ukrywa się przed policją, nadal bryluje w mediach społecznościowych. Jeszcze niedawno napisał na Facebooku: "Będzie trzeba was wszystkich zabić, to się zrobi. Do zobaczenia!".

 

Informacja nadesłana

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ jjj
  Piątek, 28.12

  tak dziala polska milicja!!! koles loguje sie codziennie a oni go namierzyc nie potrafia!!!! wstyd i zenada!!!

 2. 2
  +4
  ~ Ciekawski
  Piątek, 28.12

  A to ten Łukasz to z Elbląga??

 3. 3
  0
  ~ Kolo
  Piątek, 28.12

  To nie można się codziennie logować na FB? Mnie też zatrzymają?

 4. 4
  0
  ~ Zara zaraz
  Piątek, 28.12

  Facet jest z Elbląga, czy o co tu chodzi?

 5. 5
  0
  ~ podpis
  Niedziela, 30.12

  Poszukiwany Łukasz W. z Nowego Sącza (Policja)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.