Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Właściciele ogródków skarżą się na obecność dzików, saren i... świnek wietnamskich

31.07.2015, 15:23:47 Rozmiar tekstu: A A A
Właściciele ogródków skarżą się na obecność dzików, saren i... świnek wietnamskich
fot. nadesłane

Do Straży Miejskiej w Elblągu wpływa coraz więcej zgłoszeń dotyczących przebywania na terenie miasta dzikich zwierząt, szczególnie w okolicach ogródków działkowych w kompleksie Bielany. Są to dziki, sarny, a w ostatnim okresie pojawiły się świnki wietnamskie.

Właściciele ogródków skarżą się na wyrządzane przez zwierzęta szkody. Jest to problem, który dotyczy nie tylko Elbląga, ale wielu miast w Polsce, ponieważ brak jest procedur na wyłapywanie tych zwierząt, a sami przyczyniamy się do tego poprzez swoje zachowanie np. dokarmiając je. Zamiast unikać człowieka przyzwyczajają się do niego i w celu zdobycia pokarmu szukają z nim kontaktu.

Rola Straży Miejskiej sprowadza się głównie do rozpoznania miejsca przebywania zwierzyny oraz powiadomienia Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Elblągu celem podjęcia dalszych czynności.
   
W związku z powyższym apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadkach styczności z dzikimi zwierzętami oraz dbanie o stan ogrodzeń ogródków działkowych i zamykanie wszystkich bram w celu uniemożliwienia przedostawania się na ich teren zwierząt.

 


Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ z humorem
  Piątek, 31.07

  od dawna w naszym mieście (szczególnie w okolicach Bażantarni) harcują różne zwierzaki, Dziki przechodzące stadem z młodymi wzdłuż Kumieli w okolicach basenu- przestraszyć mogą, borsuki biegające po parku 25-lecia to też nie nowość, ale ze świnkami WIETNAMSKIMI przyjdzie mi się spotkać to mnie dziwi. Czy służby Lasów Państwowych wiedzą o tym obcym gatunku? Czy może on się krzyżować z dzikami? Zwykła maciora jak za dzikiem poleci i się (przepraszam) "oświni" - rozmnoży rolnik któremu maciora uciekła jest zobowiązany poinformować o tym fakcie odpowiednie służby...by Dzik Dzikiem został bez mieszania dna ze świnią domową... A jak naszym Dzikom spodobają się pobratyńcy z Wietnamu.... oj będą Dziki Skośnookie Żuławskie :)

 2. 2
  +8
  ~ dzikus
  Piątek, 31.07

  Ludziom to wszystko przeszkadza. Zapomnieli tylko, że sami pchają się z buciorami na tereny leśne, gdzie te zwierzaki bytują. One po prostu szukają pożywienia. My też pchamy się za "chlebem" do innych krajów i nie patrzymy, że innym się to nie podoba. Sama natura...

 3. 3
  --1
  ~ abrakadabr
  Piątek, 31.07

  Nie wierze! ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE ZAJMUJE SIĘ ŚWINKAMI? Autor artykułu chyba nie wie że tym zajmuje się Ochrona Środowiska!!! Proszę o sprostowanie! Kto jest autorem tego gniota? Kto za to bierze kase?

 4. 4
  +1
  ~ Erkon
  Piątek, 31.07

  Już widzę tych urzędników z ochrony środowiska i kryzysu jak zakładają gumiaki i ganiają świnki, straż miejska zabezpiecza teren a działkowcy taczają się ze śmiechu.

 5. 5
  +3
  ~ co
  Piątek, 31.07

  Nie potraficie wykorzystać darmowego żarcia na grill.Służby w tym mieście nie dają rady to jak kiedyś powiedziano bierzmy sprawy w swoje ręce.

 6. 6
  --2
  ~ ggff
  Piątek, 31.07

  najwyższy już czas oddać naturze te tereny, ludność wysiedlić , budynki zburzyć, ten kierunek rozwojo- zwoju jest wyraźny od czasów słoninowskich, obecnie w wersji wróbelowskiej aż nadto zauważalny

 7. 7
  +3
  ~ lis
  Piątek, 31.07

  i bardzo dobrze niech sobie biegają

 8. 8
  +3
  ~ Y1
  Sobota, 01.08

  Zamiast wszystkim zawracać gitarę, wystarczy naprawić ogrodzenie. Czy miasto ma wam to zrobić na koszt podatników?

 9. 9
  0
  ~ ja
  Sobota, 01.08

  Te wietnamskie to komunistyczna partyzantka. Komunistyczne swinie.

 10. 10
  +1
  ~ jax
  Sobota, 01.08

  Wietnamskie to dzieciaczkom raczej sie znudziły a stare frajerstwo wyrzuciło je na bruk.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2603960037231