Niedziela, 17.01.2021, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Oczekiwania mieszkańców zostały spełnione. Od dziś w SM Zakrzewo działa Punkt informacyjny dzielnicowych

20.03.2014, 16:41:32 Rozmiar tekstu: A A A
Oczekiwania mieszkańców zostały spełnione. Od dziś w SM Zakrzewo działa Punkt informacyjny dzielnicowych
fot. Adrian Sajko

Przez rok mieszkańcy osiedla Zawada z problemami do dzielnicowego musieli zgłaszać się "na drugi koniec miasta", do komendy przy ul. Królewieckiej. Przy każdej okazji, m.in. spotkania z Prezydentem czy konsultacji społecznych, zgłaszali potrzebę przywrócenia posterunku, który wcześniej mieścił się w Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo. Ich życzenie częściowo się spełniło. Od dziś działać tam będzie Punkt informacyjny dzielnicowych I rewiru Komendy Miejskie Policji.

-  Takie punkty mamy na osiedlu Za Politechniką, przy ul. Chełmońskiego, na terenie Dworca. Jeżeli inne spółdzielnie czy wspólnoty stworzą nam takie możliwości, a punkty będą nieodpłatne i spełniające pewne kryteria, to oczywiście i w innych częściach miasta jesteśmy zainteresowani otwarciem takich punktów. Musimy jednak pamiętać, że jest to wyłącznie punkt przyjęć interesantów. Dzielnicowy 90 proc. czasu służby spędza w rejonie, wśród mieszkańców, a tu będzie spędzał tylko pojedyncze godziny lub będzie się spotykał z mieszkańcami na ich prośbę - wyjaśnia insp. Marek Osik, komendant KMP w Elblągu. - Zmieni to to, że jeżeli mieszkaniec będzie chciał się spotkać z dzielnicowym, nie będzie się już musiał udawać do budynku przy Królewieckiej. Dzielnicowy będzie mógł zaproponować spotkanie w miejscu, w którym mieszkańcy mieszkają.

Dlaczego Punkt został otwarty właśnie w SM Zakrzewo? - Jest to budynek znany dla całego osiedla. Życie spółdzielcze odbywa się w głównej mierze w tym budynku. Tu ludzie przychodzą np., aby oddać głos podczas wyborów. Myślę, że ludzie też się przyzwyczaili do tego, że jest tu policja. Wcześniej był tu posterunek policji. W tej chwili jest to tylko punkt przyjęć, ale myślę, że i z tego faktu ucieszą się mieszkańcy - mówi Zdzisław Łukaszewski, prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo.

Elblążanie mogą przychodzić do Punktu w czwartek między 16.00 a 17.00 oraz w piątek miedzy 9.00 a 10.00. - Policja ma prawo zmieniać sobie te godziny w zależności od swoich potrzeb - zapewnia Zdzisław Łukaszewski. - Do tej pory, jak nie było posterunku, ludzie chodzili na ul. Królewiecką. Otwarcie punktu będzie dla nich ułatwieniem.

Dzielnicowy przestał przyjmować w SM Zakrzewo z powodu decyzji poprzedniej Rady Nadzorczej, która zażądała od policji partycypowania w kosztach utrzymania lokalu. - Dla mnie wielkość kwoty nie miała znaczenia. Kiedy otrzymałem informację, że za używanie lokalu trzeba będzie płacić zrozumiałem, że tutaj nie będziemy. Kwota nie miała znaczenia. Nawet jeśli byłaby minimalna nie mógłbym jej uregulować - wyjaśnia Marek Osik.

- To była decyzja poprzedniej Rady, która chciała, żeby Policja ponosiła część kosztów. Niestety są takie czasy, że Policja nie ma środków. Mieszkańcy zadecydowali, żeby Punkt był nieodpłatny. Rada Nadzorcza zaopiniowała to pozytywnie, więc Zarząd poczynił kroki, żeby własnymi środkami przygotować dwa pomieszczenia dla policji. Wcześniej pracowało tu dwóch prawników, których przenieśliśmy do innego pomieszczenia - wyjaśnia prezes SM Zakrzewo. - Pomieszczenie jest na pierwszym piętrze. Interesant przychodząc do spółdzielni musi zgłosić się do strażnika, który zadzwoni po dzielnicowego. On zejdzie po interesanta i zaprowadzi go do Punktu.
    
- Tutaj problemem było to, że Spółdzielnia chciała zrobić oszczędności, które znalazła również w tym, że zlikwidowała komisariat. Okazało się, że to był błąd, bo mieszkańcy godzili się na pewne koszty tego posterunku, bo on był im niezbędny - zauważył Jerzy Wilk, Prezydent Elbląga. - Mieszkańcy zgłosili ten problem do mnie i porozmawiałem z panem Komendantem, który wyraził chęć, aby przywrócić spotkania dzielnicowego w Spółdzielni. Jedynym warunkiem było przygotowanie pomieszczenia i udostępnienie go nieodpłatnie, bo Policji nie stać na to, by płacić czynsz. Doszło do takiego porozumienia. Ja tylko patronowałem to i bardzo dobrze, że oczekiwania mieszkańców zostały spełnione.
   
Jak Prezydent ocenia Punkt? - Warunki są bardzo dobre. Kolory są przytulne i przyjazne, a pan komendant przyznał, że chciałby, żeby pozostali jego policjanci pracowali w takich warunkach - dodał Jerzy Wilk.

Dziś po raz pierwszy elblążanie mieli okazję zgłosić się do dzielnicowego w Punkcie informacyjnym. W sumie przyjmować będzie w tym miejscu 4 dzielnicowych, którzy dyżurami będą się dzielić.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Otwarcie Punktu informacyjnego dzielnicowych na Zawadzie ( zdjęć 11 )
Dodano: 2014-03-20 | fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ bea
  Czwartek, 20.03

  Brawo!

 2. 2
  --2
  ~ aba
  Czwartek, 20.03

  Cytat "Okazało się, że to był błąd, bo mieszkańcy godzili się na pewne koszty tego posterunku, bo on był im niezbędny ". KTo to stwierdził ,że niezbędny i kogo pytano o zgodę . Oto jest pytanie? C

 3. 3
  +3
  ~ uhu
  Czwartek, 20.03

  ale Meierowska utyta!! A pnie się w górę po trupach. Powinna mieć zakaz sprawowania roli członka zarządu SM - już raz dała ciała w SM Nad Jarem.

 4. 4
  +5
  ~ Rycho
  Czwartek, 20.03

  Następny posterunek nad Jarem , bo Pan Prezes swoimi pomysłami i beztroskim wydawaniem ludzkich pieniędzy powinien uszczęśliwić przede wszystkim siebie .

 5. 5
  +4
  ~ pampi - ZAWADA
  Czwartek, 20.03

  aba a Kto upoważnił byłą Radę Nadzorczą o podziękowanie po 20 paru latach Policjantom za pobyt w SM Zakrzewo ?? Nikt , więc po co się wychylasz ?? O to jest pytanie ?? uhu naprawdę ?? Znasz zakończenie sprawy ? Bo ja znam , oskarżenia były nie prawdziwe i sprawa umorzona . Wiem, bo mieszkałem Nad Jarem w owym czasie. "Łatkę" każda świnia może Komuś dopiąć i widać , że Ty to próbujesz . Oj, nie ładnie. Bardzo dobrze , że został taki punkt otwarty. Nie długo zostanie otwarta Galeria . Różni ludzie ,będą z okolic Elbląga się zjeżdżać i to setkami prawie przez całą dobę i cały tydzień a to wszystko obok Zawady.Bezpieczeństwo to podstawa i tylko mądrzy na nim nie oszczędzają .(apolityczny p pi )

 6. 6
  +1
  ~ :)
  Czwartek, 20.03

  Rycho nad Jarem ?? Żartujesz ?? Co by to dało ? Znasz , mieszkasz na tym osiedlu ?? Bo wątpię.....

 7. 7
  +4
  ~ Zawada
  Czwartek, 20.03

  Panie Wilk nie pieprz pan glupot i nie przyszywaj pan sobie zaslug innych rozumiem, ze kampania trwa, ale nie tak dawno na spotkaniu z mieszkancami mowilws pan co innego o zawadzie to ze posterunek powstal to zasluga tylko i wylacznie mieszkańców tego osiedla bo chcieli, Pana Komendanta, Rady Nadzorczej i Zarzadu, a pan to masz g... do powiedzenia w sprawach spoldzielni co żeś sam kilkakrotnie podkreslal na spotjaniu z mieszkanxami. Zajmij sie lepiej ciagnacymi sie inwestycjami w miescie niz lansikiem w spoldzielni bo jeszcze

 8. 8
  --2
  ~ @ zawada
  Czwartek, 20.03

  Gdzie był radny Turlej, jak likwidowano posterunek? Taki aktywny, tylko nie tam, gdzie trzeba. Prawda jest taka, że gdyby nie prezydent Jerzy Wilk, to g... by z tego było. I wiedzą to wszyscy mieszkańcy osiedla!

 9. 9
  +2
  ~ ???
  Czwartek, 20.03

  Panie Wilk nie Pan pisał do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, jesienią zeszłego roku. O powrót Policji na Zawadę , nie Pan otrzymał odpowiedź i nie Pan zawierał wstępne porozumienie z Policją w wyniku czego ona tu zaczęła działać . To, tak dla sprostowania . Owszem poruszał Pan temat na spotkaniu z mieszkańcami Zawady . Ale to już było po sprawie....więc czemu się chwalimy......skoro zasługi prawie żadne ???

 10. 10
  +2
  ~ @@Zawada
  Czwartek, 20.03

  Nie wiem co robil Turlej, Wilk, czy Slonina ani nawet Tusk mam to gdzies dls mnie sa oni tyle samo warci wiem jedno dosyc mam przypisywania sobie przez pseudo karierowiczow i politykow kogos czynow i dokonan ale u nas w kraju to norma. Niech pan Wilk zajmnie sie swoimi obietnicami wyborczymi likwidacja strazy, szybkie zakończenie remontow 503, 504, bo to, ze obnizyl o 20 gr bilt ktory wczesniej byl podniesiony o 40 gr to tylko zwykla gra pod publike. To jakby Tusk podniósł podatek o 20% a Kaczynski obniżył potem o10%. Czemu na spotkaniu z mieszkancami nie mowil o tych jego rozmowach? I jeszcze raz pisze nie jestem za żadną partią bo dla mnie to oni sa wszyscy siebie warci.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0096099376678