Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Nieuczciwa konkurencja, czyli wojna właścicieli kebabów w Elblągu

14.12.2010, 16:12:43 Rozmiar tekstu: A A A
Nieuczciwa konkurencja, czyli wojna właścicieli kebabów w Elblągu

Policjanci kryminalni zatrzymali 36-letniego bezdomnego mężczyznę, który kilkukrotnie podkładał ogień pod drzwiami w jednym z barów kebab przy ulicy 1 Maja. Policjanci ustalili, że nie był to zwyczajny akt wandalizmu lecz celowe działanie na zlecenie konkurencji. Zeznania sprawcy, pozwoliły zatrzymać 29-letniego Krystiana K., syna właściciela konkurencyjnego lokalu , który miał zlecić podpalenia.

Pierwsze podpalenie miało miejsce 26 października br., kolejne czyny to usiłowanie podpalenia - 25 listopada i podpalenie z 1 grudnia. Oprócz podłożenia ognia wandal oblał także drzwi lokalu farbą. Miało to miejsce w nocy z 9/10 listopada br.

- Zaraz po pierwszym zdarzeniu, do elbląskich śledczych, zgłosił się właściciel kebabu o pomoc w rozwikłaniu sprawy – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - Mężczyzna miał już swoje ustalenia i podejrzewał właściciela konkurencyjnego lokalu. Dzięki pracy policjantów kryminalnych 3 grudnia został zatrzymany 36-letni Adam C. (bez stałego miejsca zamieszkania). Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Złożył przy tym obszerne wyjaśnienia, które wskazywały, że miał wspólnika, a tzw. „robotę” zlecił im zarządca konkurencyjnego lokalu.

Te kompromitujące wyjaśnienia pozwoliły zatrzymać 29-letniego Krystiana K., który miał zlecić podpalenia. Mężczyzna 9 grudnia trafił do policyjnej celi. Nie przyznał się jednak do zarzucanego mu czynu. Prokurator prowadzący śledztwo postawił mu zarzut podżegania do uszkodzenia mienia (art. 288), lecz nie przychylił się do wniosku policjantów aby mężczyznę aresztować. Wobec Krystiana K. prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5000 zł.

Z kolei areszt otrzymał sam podpalacz, który najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. On usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Zatrzymanym mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

- Sprawa ma charakter rozwojowy – zaznacza Jakub Sawicki. - Policjanci będą również sprawdzali, jakie okoliczności zmusiły innego właściciela pobliskiego lokalu gastronomicznego przy ulicy Szpitalnej, który wcześniej zamknął swoją działalność.

W tej sprawie szczegóły wyjaśni śledztwo prokuratorskie.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (56)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Smakosz
  Wtorek, 14.12

  Niech zezowaty Krystianek wezmie sie za poprawienie jakosci tego co sprzedaje to konkurencja mu nie bedzie straszna...sprzedaje syf jakich mało w elbląskich kebabach...ogólnie jego lokal to jak szalet miejski...

 2. 2
  +1
  ~ inc
  Wtorek, 14.12

  ojojo krystek trzeba zarcie dobre robic a nie podpalaczy szukac...chyba ze moze filie chce oteorzyc hehe porazka

 3. 3
  +1
  ~ kebabiarz
  Wtorek, 14.12

  Nikt juz tam nie chodzi-stare zarcie-zenua

 4. 4
  --2
  ~ kasztanowy Joe
  Wtorek, 14.12

  Ja tez przez 24h z tronu nie schodzilem po uczcie w S..... Moral - wiecej tam nie pojde.

 5. 5
  +3
  ~ john wayne
  Wtorek, 14.12

  niesamowite! bezdomny, który chciał zarobić na flaszkę i był tylko pionkiem beędzie czekał na rozprawę w areszcie a sprawca, który kierował całą akcją ma dozór. I jak tu ufać organom ścigania?

 6. 6
  0
  ~ iuris
  Wtorek, 14.12

  ale wezcie pod uwage to jaka pora roku jest :) dla bezdomnego to chyba lepiej, zeby posiedzial w arescie, anizeli mialby zamarznac, a podzegacza po co utrzymywac jak mozna zrobic dozor :)

 7. 7
  +3
  ~ zzz
  Wtorek, 14.12

  Krystek to ten od sfinksa?

 8. 8
  0
  ~ ja
  Wtorek, 14.12

  już więcej tam nie jem

 9. 9
  0
  ~ stuart
  Wtorek, 14.12

  Śmiechu warte ! Cwaniak na wolności a biedny bezdomny siedzi... :/

 10. 10
  0
  ~ Roosek
  Wtorek, 14.12

  Ten kebab to syf,kila i malaria- smacznego

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85716104507446