Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Po ok. 30 latach reaktywowano rejs Elbląg-Krynica Morska. „To historyczna chwila”

24.06.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Po ok. 30 latach reaktywowano rejs Elbląg-Krynica Morska. „To historyczna chwila”
Fot. MB

Po prawie trzech dekadach Żegluga Gdańska zdecydowała się reaktywować rejs historycznej linii żeglugowej Elbląg – Krynica Morska. W sobotę (22 czerwca) odbył się pierwszy rejs. - W Elblągu jest duży potencjał. Pięć minut Elbląga jeszcze nie przyszło. Ono dopiero będzie – mówił Jerzy Latała, prezes Zarządu Żeglugi Gdańskiej.
 

 

- Zawsze z tego miejsca, jeszcze w okresie międzywojennym, odbywały się rejsy do Krynicy Morskiej. Później te rejsy zostały zawieszone ze względu m.in. na szybki rozwój komunikacji kołowej. Wszystko zaczęło upadać w połowie lat 90-tych i Żegluga Gdańska wycofała się z Elbląga – opowiadał Jerzy Latała.

 


Prezes Zarządu Żeglugi Gdańskiej przyznaje, że zainteresowanie rejsami budzi coraz większe zainteresowanie. - To wszystko teraz wraca – stwierdził Jerzy Latała.

 


Statek ms Anita czekał na pierwszych pasażerów w sobotę (22 czerwca) o godz. 7.30 przy nabrzeżu rzeki Elbląg, przed Mostem Niskim. - Zauważyliśmy, że rejsy do Helu i Gdańska, które kiedyś były wymarłe w tej chwili mają obłożenie. Natomiast tutaj, w Elblągu, nad frekwencją będzie trzeba popracować – dodał Jerzy Latała.
 

 

Planujemy tu rozwój. To jest historyczny rejs, bo nastąpiła reaktywacja. W latach 70-tych codziennie wypływały dwa pełne statki. Trudno było o wolne miejsca nawet z wyprzedzeniem

– wspomina Jerzy Latała.Żegluga Gdańska planuje w Elblągu sporą inwestycją. - Tu powstanie biuro żeglugowe z prawdziwego zdarzenia. W nowym kompleksie, na dole będzie współczesny punkt obsługi – zapewniał Jerzy Latała.


 

 

Mam duży sentyment do Elbląga. W czasie mojej młodości, w latach 70-tych mieszkałem na ul. Stawidłowej. W Elblągu jest duży potencjał. Pięć minut Elbląga jeszcze nie przyszło. Ono dopiero będzie. Ja to obserwuje

– zaznaczył Jerzy Latała.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Rejs ( zdjęć 28 )
Dodano: 2024-06-24 | Fot.MB
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Fil
  Poniedziałek, 24.06

  30 lat... to się potwierdza kto i jak rządzi miastem

 2. 2
  +12
  ~ Majowa
  Poniedziałek, 24.06

  W sobotę wypłynął, w niedzielę już nie wypłynął a w poniedziałek wyplynal ale ludzi garstka

 3. 3
  +15
  ~ Kolasa
  Poniedziałek, 24.06

  Trzeba popracować nad pogodą a frekwencja sama przyjdzie

 4. 4
  +5
  ~ Kolasa
  Poniedziałek, 24.06

  Trzeba popracować nad pogodą a frekwencja sama przyjdzie

 5. 5
  +2
  ~ li
  Poniedziałek, 24.06

  tyle ludzi wchodzi na pokład , a ile kół ratunkowych - drugi Tytanik ?

 6. 6
  +4
  ~ MP
  Wtorek, 25.06

  Warto popłynąć:)

 7. 7
  +6
  ~ za a nawet przeciw
  Wtorek, 25.06

  do Fil - co ma piernik do wiatraka ? Trasę obsługuje Żegluga Gdańska a nie miasto. Widocznie Prezes Żeglugi dostrzegł możliwości współpracy z obecnym włodarzem miasta i podjął się reaktywacji linii żeglugowej. Powinniśmy się z tego cieszyć, że mamy kolejną atrakcję turystyczną a nie po raz kolejny wylewać żale i zgniliznę polityczną. Trzeba pogonić politykę z samorządu, bo dopiero wtedy będzie wszystko dobrze funkcjonowało. Pisząc politykę, mam na myśli spory durne o byle co.

 8. 8
  +9
  ~ Osterode
  Wtorek, 25.06

  A może by tak podać bardziej konkretne informacje: jaki jest grafik rejsów - w jaki dzień tygodnia, o której godzinie odpływa, ile czasu trwa rejs, i o której wraca (odpływa z Krynicy i dopływa do Elbląga? Gdzie jest niedrogi parking dostępny w okolicach przystani w Elblągu? Tak na 6 - 8 godzin. Najlepiej by było, aby np. 1 rej wypływał z Elbląga o godz. ok. 10, a 2 rejs np. o 12. Powrót np. po 6 godz. od dopłynięcia w Krynicy M. Biorąc pod uwagę korki od Nowego Dworu Gdańskiego do Stegny i do Kątów Rybackich, wynikające z prac drogowych, turysta (jestem z Mazur ale spoza Elbląga) z chęcią wziął by tą alternatywę, aby tam popłynąć statkiem z Elbląga. No i trzeba to konkretnie wypromować, bo ludzie w regionie nic nie wiedzą.

 9. 9
  0
  ~ Gówno
  Wtorek, 25.06

  Ciągle ! Chce Elbląg do Hel . Ale prezydent jest idiota też oddział Gdyni debil

 10. 10
  +2
  ~ czekam
  Środa, 26.06

  Podajcie wreszcie rozkład rejsów!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6593251228333