Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prezydent Elbląga z absolutorium i wotum zaufania. Tak jednogłośnie zdecydowali radni

20.06.2024, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Elbląga z absolutorium i wotum zaufania. Tak jednogłośnie zdecydowali radni
Źródło: www.facebook.com/MichalMissanpl

Prezydent Elbląga Michał Missan otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2023, czyli jeszcze przez jego poprzednika. Radni po raz pierwszy od lat byli w tej sprawie jednogłośni. Zdecydowali również o przyznaniu włodarzowi wotum zaufania.

 

 


Dziś, 20 czerwca podczas sesji Rady Miejskiej w Elblągu radni udzielili prezydentowi Elbląga wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za 2023 r.

 

 

 

Bardzo dziękuję za udzielenie wotum zaufania. Myślę, że w przyszłym roku będziecie państwo, ponownie mieli powód, aby to wotum zaufania wyrazić. Deklaruję chęć współpracy

 

 

- powiedział Michał Missan.

 

 

 

Po raz pierwszy o wielu lat radni podczas obu głosowań byli jednomyślni. 24 radnych, z Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, było za udzieleniem prezydentowi wotum zaufania oraz absolutorium.

 

 

 

Choć radni PiS skrytykowali działania poprzedniego prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego m.in. te dotyczące zmian w komunikacji miejskiej, czy portu elbląskiego to postanowili udzielić kredytu zaufania obecnemu prezydentowi.

 

 


 

Wprawdzie raport o stanie miasta oraz budżet dotyczą działań poprzedniego prezydenta, to z punktu widzenia formalno-prawnego absolutorium i wotum zaufania rada udziela urzędującemu prezydentowi. Dlatego, licząc na współpracę z nowym prezydentem w realizacji również naszego programu dla Elbląga, klub radnych PiS zagłosuje za udzieleniem Michałowi Missanowi absolutorium i wotum zaufania. Chcemy mocno podkreślić, że jest to z naszej strony kredyt zaufania oparty na możliwej współpracy w zakresie zadań ważnych dla mieszkańców Elbląga. Gdyby urząd prezydenta pozostał w rękach poprzednika, który nie chciał z nami współpracować, głosowalibyśmy inaczej

 

 

- stanowisko klubu radnych PiS przedstawił Marek Pruszak.

 

 

 

Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla prezydenta Elbląga poprzedziła dyskusja nad raportem o stanie miasta za 2023 roku. Teoretycznie to ten moment podczas sesji, w którym mogliśmy wysłuchać głosu mieszkańców. Tak, jak w ubiegłym roku, chętny do udziału w debacie był tylko jeden (jak podkreślił, wystąpił, jako przedstawiciel grupy 71 mieszkańców).

 

 


Elblążanin wykorzystał okazję, aby przypomnieć również o aktualnych sprawach. Mówił między innymi o problemie z zaśmieceniem czy "zabetonowania" miasta. - Niestety w Elblągu znajduje się wiele miejsc, w których jest brudno. Przyczyny tego są różne. Z jednej strony to brak kamer monitoringu - to główna bolączka takich miejsc, jak Zatorze, czy plac zabaw przy ul. Odzieżowej. Najbardziej prozaiczną przyczyną jest brak koszy na śmieci, których brakuje w wielu miejscach w naszym mieście - dodał Artur Pytliński.

 

 

 

 

Jak pokazały niedawne, ulewne deszcze naturalna retencja w postaci niezabetonowanej, zielonej przestrzeni jest bardzo ważna. Stąd też mam nadzieję, że powstaną inicjatywy, które będą miały na celu odbetowanie szczególnie obszaru Śródmieścia, który jest przesadnie pokryty powierzchnią betonową

 

 

- podkreślił.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Sesja 20.06.2024 ( zdjęć 40 )
Dodano: 2024-06-20 | Fot. DK
0

Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +52
  ~ fa
  Czwartek, 20.06

  Opozycja koncesjonowana - wstyd. Przecież prezydent Missan był wice przez całą kadencję i też był za odrzuceniem pieniędzy na dokapitalizowanie portu kwotą 100 mln . Na co liczycie frajerzy z PiS-u. Na stołki? czy chcenie utrzymać robotę którą dostaliście z politycznego nadania ? Jesteście obrzydliwym tchórzliwym stadkiem. Prezydent i tak by otrzymał absolutorium bez waszej łaski. Ale warto było mieć swoje zdanie co do kierunku zmian w mieście. A tak prezentujecie poziom niejakiego Pytlińskiego. Śmiać się czy płakać?

 2. 2
  +44
  ~ Kez
  Czwartek, 20.06

  Panie Pruszak - naiwność jest gorsza od głupoty. Trzeba także mieć charakter i nie być mięczakiem. Pan się kompletnie nie nadaje na na szefa klubu.

 3. 3
  +4
  ~ ola
  Czwartek, 20.06

  Jak widać radni PIS są w Radzie Miasta dla diety. Trzeba przecież spłacać kredyty na samochody.

 4. 4
  +3
  ~ Pisowiec
  Czwartek, 20.06

  Osobiscie mowie to z pełnym przekonaniem. Zaluje glosu na Pana Pruszaka. Nie mogę w to uwierzyć, po tym co zrobili z Wami w kampanii, wy udzielacie absolutorium Wroblewskiemu. To się kupy nie trzyma. Przecież oni Was wykorzystają, zjedzą na deser. Na przyszła kadencję to Missan zbiera laury a nie Wy! Ogarniecie może maksymalnie 6 radnych. Jesteście żałośni. Za co i czy się sprzedaliście? Panie Traks, czy były rozmowy o Pana posadę w enerdze? Zostaje Pan? Czy to była niepisana umowa? A Pan Pruszak? Dla mnie to zdrada i niedorzeczne. Stfu, polityka Was wypluje jak g.... pamiętajcie.

 5. 5
  +77
  ~ Tomasz S.
  Czwartek, 20.06

  Już nie pamiętają jak tyrali sliwke. Nie pamiętają ze w większości dostali się dzięki sliwce. Skoczyk, gdzie twoja lojalność? na co ty liczysz na dobre serca POwcow? Zdziech , nie pamiętasz jak manipulowali twoja bujka? dyscyplina partyjna? dyscyplina to idzie od szefa który nie sądzę że się by zgodzil na taki ruch.

 6. 6
  +4
  ~ zenada
  Czwartek, 20.06

  Ekipa PO otwiera szampana. I gratuluje Wam rozegrania tych dzieciaków macie talent brawo

 7. 7
  +5
  ~ Chcemy zmiany
  Czwartek, 20.06

  Czyli radni PiS poparli politykę ćwierka? Co na to Pan Śliwka? Elblążanie chcieli zmian a radni PiS poparli stary skompromitowany układ który blokował najpierw przekop a później budowę portu. I jak w tym mieście ma być normalnie?

 8. 8
  +2
  ~ mariopiekario
  Czwartek, 20.06

  Andrzej przestań

 9. 9
  +115
  ~ heeej
  Czwartek, 20.06

  Kompromitacja Panow z PiSu.

 10. 10
  +2
  ~ hmmm??
  Czwartek, 20.06

  Listonosz a jaki jest koszt kolejnego przejscia do koalicji 13 grudnia?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.0212121009827