Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg ma nowego wiceprezydenta. Ta nominacja to spore zaskoczenie?

07.05.2024, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg ma nowego wiceprezydenta. Ta nominacja to spore zaskoczenie?
Fot. DK

Katarzyna Wiśniewska, dotychczasowa dyrektorka Departamentu Architektury i Urbanistyki Ratusza, została wiceprezydentem Elbląga. - Łączy nas bardzo ważna dla elblążanek i elblążan rzecz - kochamy Elbląg, drugą, równie ważną rzeczą są kompetencje pani dyrektor i praca, którą wykonuje - mówił prezydent Michał Missan dziś, 7 maja podczas konferencji prasowej.

 

 

 

Prezydent Elbląga Michał Missan dziś, 7 maja poinformował o powołaniu Katarzyny Wiśniewskiej na stanowisko wiceprezydenta Elbląga.

 

 

 

Mam wrażenie, że dziś jesteśmy w przededniu dynamicznego rozwoju Elbląga, bo warunki nam sprzyjają. (...) Myślę, że strategicznie podejście do tematów rozwoju miasta, takie, jakie ma pani wiceprezydent jest najlepszym z możliwych. Całą kampanię mówiłem, że obiecuję rzeczy realne i będę opierał się na fachowcach. Pani dyrektor nie jest ani w żadnej partii politycznej, ani związana z żadną partią polityczną, jest dyrektorem bardzo fachowego departamentu, który planuje rozwój naszego miasta. Myślę, że to jest świetna kandydatura

 

 

- podkreślił prezydent Elbląga.

 

 

 

To jest propozycja, można powiedzieć niemal z ostatniej chwili. Nie zastanawiałam się nad odpowiedzią długo. Znam urząd, od 20 lat tutaj pracuję, pan prezydent poznał mój styl pracy przez ostatnie 4 lata i uznałam to za zaszczyt, że akceptuje to co robię i w jaki sposób. Kocham Elbląg, jestem stąd, tutaj skończyłam Szkołę Podstawową nr 9, I Liceum Ogólnokształcące, po studiach tutaj wróciłam do pracy, najpierw do miejskiego biura urbanistycznego, potem Departamentu Urbanistyki i Architektury. Mam nadzieję, że koleżanki, koledzy, z którymi bardzo się lubimy, pracujemy, będą zadowoleni z tej decyzji. Jestem osobą otwartą, zapraszam do rozmów

 

 

- mówiła Katarzyna Wiśniewska, oficjalnie stanowisko wiceprezydenta Elbląga obejmie od 8 maja.

 

 


Katarzyna Wiśniewska to wieloletnia dyrektorka Departamentu Architektury i Urbanistyki w Urzędzie Miejskim w Elblągu, czym miałaby się zająć na nowym stanowisku? - Docelowo chciałbym, żeby pani wiceprezydent kierowała Departamentem Strategii i Rozwoju, Departamentem Urbanistyki i Architektury, Departamentem Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji, Departamentem Inwestycji, Departamentem Zarząd Dróg i Departamentem Zamówień Publicznych - dodał Michał Missan.

 

 

 

Nominacja Katarzyny Wiśniewskiej to spore zaskoczenie. Do tej pory w kontekście wiceprezydentury najczęściej padało nazwisko Jacka Migdalskiego, dyrektora Zarządu Budynków Komunalnych. Te nieoficjalne informacje na razie się nie sprawdziły. Kolejne decyzje personalne, powinniśmy poznać w ciągu kilku, kilkunastu dni, zapowiadał dziś Michał Missan.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +35
  ~ dobrze
  Wtorek, 07.05

  Wydaje się że Missan nie jest w całości na smyczy. Nowa osoba to trafny wybór i nominacja. Powodzenia Pani Kasiu i Panie Michale. Porządkujcie miasto a lud was pochwali.

 2. 2
  +32
  ~ Na to czekamy
  Wtorek, 07.05

  Bardzo dobry wybór, taki chyba pozytyw nowej kadencji , a to ważne! Oby tylko jeszcze pozytywne zmiany na innych kluczowych stanowiskach z ludzi zużytych mentalnie i osobowościowo na nowe, ludzkie i inne !

 3. 3
  +2
  ~ dziwne
  Wtorek, 07.05

  a co wcześniej hamowało? To znaczy teraz ta pani będzie naprawiała to co przez ostatnie lata było hamulcem. Żadnych konkursów ,ot Ci sami ludzie tylko na innych stołkach.Kiedy ktoś obcy co ma inne spojrzenie na rozwój miast.? marnie to widzę.

 4. 4
  +22
  ~ niech popracują
  Wtorek, 07.05

  ~dziwne - Poczekajmy do września. Dajmy im szansę. Zapowiada się poprawnie, a to już i tak kosmos w Elblągu. Poczekajmy na dalsze decyzje obojga. Warto odizolować Wcisłę od UM.

 5. 5
  +12
  ~ larum123
  Wtorek, 07.05

  Przynajmniej normalne określenie osoby. Nie jakaś wiceprezydentka.

 6. 6
  +9
  ~ PO staremu
  Wtorek, 07.05

  Czyli to tylko ruletka, krecenie kołem i przesuniecie na stolkach. A wmawiac wam beda ze to zmiana ze to nowe. Miasto pod dowodztwem PO jest stracone. PO nigdy niczego dla elblaga nie zrobilo za to bardzo ale to bardzo przeszkadzali patrz jak reagpwali na budowe przekopu ,,Przekop Mierzi Wiślanej to zagrożenie dla Bałtyku, temat palący nie tylko dla Polski,,-roza .t z PO, ,,Wstrzymać realizację przekopu Mierzei Wiślanej, a pieniądze przeznaczyć na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa - taki plan przedstawił kandydat KO na prezydenta Rafał T. ,, ,,Skoro natura nie zrobiła tego przekopu, to wydaje mi się, że to nie ma sensu. Gdyby natura chciała, żeby był tam przekop, to by był - stwierdziła Małgorzata K-B,, przykladow antyelblaskiego dzialania towarzyszy z PO jest jeszcze wiecej.

 7. 7
  +6
  ~ Ustawowo dobrze.
  Wtorek, 07.05

  Zgodnie z art.26 ust. 1i 2 Ustawy o samorządzie.... prezydent miasta (wójt, burmistrz) powołuje i odwołuje swego zastępcę i określa ich liczbę w drodze zarządzenia. Ta sama Ustawa wprowadza obowiązek powołania minimum jednego zastępcę. Stąd na te stanowiska nie ma żadnego konkursu, bo wyborze takiej osoby decyduje wyłącznie urzędujący prezydent miasta (wójt, burmistrz).

 8. 8
  +21
  ~ Plisss
  Wtorek, 07.05

  Panie Michale ,prosze pozbadz sie Jurasa ze swojego otoczenia i spraw aby wywalili go z PO. On szkodzi miastu i naszej ojczyznie.

 9. 9
  +13
  ~ Do przodu
  Wtorek, 07.05

  Dobrze wyglądają, czuć było na konferencji normalność od pani vice. Mam nadzieję że będzie normalnie, trzymam kciuki. Elblazanie czekają na porządny rozwoj miasta.

 10. 10
  +7
  ~ Wet
  Wtorek, 07.05

  Zobaczymy, chociaż nie wydaje mi się, żeby Pan Missan był samodzielnym i skutecznym prezydentem w nadchodzących trudnych czasach. Pożyjemy, zobaczymy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1054449081421