Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Grażyna Kluge nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Elblągu. Wybrano również troje zastępców

06.05.2024, 13:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Grażyna Kluge nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Elblągu. Wybrano również troje zastępców
Fot. DK

Grażyna Kluge została przewodniczącą Rady Miejskiej w Elblągu. Tak zdecydowali dziś, 6 maja nowo wybrani radni. Podczas pierwszej sesji nowej kadencji wybrano również troje wiceprzewodniczących.

 

 


Pierwsza, uroczysta sesja IX kadencji Rady Miejskiej w Elblągu odbyła się dziś, 6 maja. W programie obrad znalazł się m.in. wybór przewodniczącego rady. Nieoficjalne informacje sprzed kilku dni się potwierdziły. Jedyną kandydatką na to stanowisko była Grażyna Kluge z Koalicji Obywatelskiej i to jej radni powierzyli tę funkcję. Decyzję podjęli jednogłośnie, w tajnym głosowaniu.

 

 

 

Dziękuję paniom i panom radnym za powierzenie mi funkcji przewodniczącej rady miasta, funkcji zaszczytnej, ważnej i odpowiedzialnej. To wielki honor i zobowiązanie. Obiecuję wypełniać ją sumiennie i rzetelnie, wnikliwie i skrupulatnie odnosząc się do spraw i problemów, z którymi przyjmie mi się zmierzyć. Rok 2024 jest rokiem wielu zmian i wyzwań, jakie stoją również przed samorządem, aby im sprostać, ważne jest zaangażowanie i praca nas wszystkich, niezależnie od poglądów, ponad podziałami. Praca dla Elbląga, ale przede wszystkim dla jego mieszkańców, którzy przecież nam zaufali. Dlatego też dołożę wszelkich starań, aby głos każdego radnego był wysłuchany i aby sprawy, z którymi będziecie państwo się zwracać, mogły mieć swój właściwy proces rozwiązywania. Bardzo chciałabym, abyśmy wszyscy starali się zostawić tę naszą małą ojczyznę, choć trochę lepszą niż ją zastaliśmy

 

 

- mówiła Grażyna Kluge, po objęciu stanowiska przewodniczącej RM w Elblągu. 

 

 


Będziemy pracować zgodnie z rotą ślubowania: godnie, rzetelnie i uczciwie, będziemy dbać o sprawy wszystkich mieszkańców, te wielkie i te drobne, ale przecież równie ważne - dodała nowa przewodnicząca, dziękując elblążanom za wybór nowych radnych. - Zrobimy co w naszej mocy, by Elbląg rozwijał się prężnie i równomiernie z troską o każdą osobę, każdą grupę społeczną, czy obszar działaninia.

 

 

 


Podczas pierwszej sesji nowej kadencji wybrano również troje wiceprzewodniczących. Zostali nimi: Małgorzat Adamowicz i Antoni Czyżyk z Koalicji Obywatelskiej oraz Rafał Traks z Prawa i Sprawiedliwości. Więcej na temat tego, co działo się dziś, 6 maja, na sesji przeczytasz już wkrótce. 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +42
  ~ Tragedia,
  Poniedziałek, 06.05

  W 2013 roku pogoniona w referendum, w 2024 roku przewodnicząca RM! To jest bezczelność na którą pozwalacie dokonując takich wyborów! Babcię będziemy rozliczać i przyglądać się jak wykonuje swoje obowiązki!

 2. 2
  --27
  ~ Mieszkaniec
  Poniedziałek, 06.05

  Sporo młodości i sporo doświadczenia w radzie. Mam nadzieję że zaowocuje to rewelacyjną współpracą, a młodzi od najstarszych, w tym wybitnie doświadczonej i renomowanej Grażyny Kluge nauczą się sprawnie zarządzać samorządem.

 3. 3
  --9
  ~ Mieszkanka
  Poniedziałek, 06.05

  Jacyś dziwni dziennikarze. Nie zauważyli ślubowania nowego Prezydenta Miasta Elbląga Michała Missana. To nie jest dziennikarstwo, to pisanina.

 4. 4
  +19
  ~ Tak chcieliscie
  Poniedziałek, 06.05

  To wy wyborcy chcieliscie obecnych radnych i prezydenta i wice . Oj bedziecie buczec .

 5. 5
  +21
  ~ Wyborca
  Poniedziałek, 06.05

  Co! Nie pasuje?!. Tak wybraliście idąc na wybory w ilości ca 30%!!! Teraz nie komentować .

 6. 6
  +18
  ~ czyz nie
  Poniedziałek, 06.05

  Czy ta pani może skoro jest dyrektorem w Sejmiku?czy to nie ma konfliktu?

 7. 7
  +30
  ~ Głos Ludu
  Poniedziałek, 06.05

  Ż-E-N-U-J-Ą-C-E. Dlatego właśnie nie byłem na 2 turze wyborów…Panią Grażynkę zawsze gdzieś upchną, szkoda gadać, Czyżyk - wieczny dyrektor, kolega myszki Miki ze starymi układami i wisienka na torcie - Traks - największy pseudo karierowicz i Elbląski Misiewicz, o Adamowicz nawet się pisać mi nie chce. Niedobrze się robi.

 8. 8
  +11
  ~ do Tak chcieliście
  Poniedziałek, 06.05

  to chyba ci wszyscy głosowali co zaliczali maturę z języka polskiego. dawne czasy.

 9. 9
  +23
  ~ Kick off
  Poniedziałek, 06.05

  Ciekawe co teraz czuje grupa referendalna z 2013 roku? Powrót tej pani to jak policzek w pysk dla całej grupy referendalnej która okazała się nieskuteczna.

 10. 10
  +15
  ~ @
  Poniedziałek, 06.05

  Po co tajne, jak i tak było wiadomo, że tak będzie. No zobaczymy kiedy referendum

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1570410728455