Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Michał Missan prezydentem Elbląga? Według nieoficjalnych wyników kandydat KO wygrał

21.04.2024, 23:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan prezydentem Elbląga? Według nieoficjalnych wyników kandydat KO wygrał

Elblążanie wybrali Michała Missana? Według nieoficjalnych, cząstkowych wyników II tury wyborów samorządowych kandydat Koalicji Obywatelskiej został prezydentem Elbląga.

 

 


Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Elbląga Michał Missan na wstępne wyniki wyborów czekał w towarzystwie kilkudziesięciu radnych, działaczy i sympatyków ugrupowania w restauracji La Capra. - Spokoju jeszcze nie ma. Czekamy na wynik z dużą pokorą. Przyjmiemy to, jak zagłosowali elblążanie - mówił tuż po godz. 21 i zamknięciu lokali wyborczych Michał Missan.

 

 

 

Według nieoficjalnych wyników, z części komisji wyborczych, które pojawiły się ok. godz. 22 Michał Missan wygrał drugą turę wyborów na prezydenta Elbląga. W 61 na 62 komisji zdobył 57,85 proc., a jego kontrkandydat Andrzej Śliwka 42,15 proc. Potwierdzają to również dane oficjalne z 49 komisji, zamieszczone już na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, które pokazują 57,98 proc. poparcia dla kandydata Koalicji (informacja z godziny 23).

 

 

 

Chciałabym podziękować elblążankom i elblążanom za udział w głosowaniu, ale też za te głosy, które zostały oddane na mnie. Będę się starał spełnić wszystkie oczekiwania mieszkańców naszego miasta. Nie tylko tych, którzy na mnie głosowali, ale wszystkich. Chcę być prezydentem wszystkich elblążanek i elblążan

 

 

- skomentował jeszcze nieoficjalny wynik Michał Missan.

 

 

 

Jak wynika z informacji Państwowej Komisji Wyborczej, frekwencja w drugiej turze wyborczej w Elblągu wyniosła 41,47 proc. To na razie częściowe danych zamieszczonych na stronie PKW do godz. 23 wynika.

 

 

 

Frekwencja w Elblągu, patrząc na to, jak to wygląda w innych częściach kraju, nie jest najgorzej. Minus 2 proc. w stosunku do pierwszej tury, według danych z godziny 17, świadczy o tym, że ta mobilizacja frekwencyjna  jest w Elblągu

 

- mówił kandydat KO po zakonczenieu głosowania.

 

 


Przypomnijmy. W pierwszej turze wyborów na prezydenta Elbląga kandydat KO uzyskał 44,36 proc. poparcia (17 146 głosów). W drugiej turze rywalizował z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Andrzejem Śliwką, który w pierwszej turze uzyskał 34,69 proc. wszystkich głosów (13 408).

 

 

 

Dziś, 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samrządowych. Mieszkańcy 748 miast i gmin wybierali wójtów, burmistrzów i prezydentów. Głosowanie trwało od 7 do 21.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / Wieczór wyborczy KO, II tura ( zdjęć 12 )
Dodano: 2024-04-21 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Sami chcieliście
  Niedziela, 21.04

  Cóż uklad ponad wszystko i od dzis zero negatywnych komentarzy i stękania, krytyki !

 2. 2
  +14
  ~ Dobry żart
  Niedziela, 21.04

  Fajna zmiana-:))))))

 3. 3
  +18
  ~ Upadek
  Niedziela, 21.04

  Zero potencjalu w ludziach i ciągle ci sami !

 4. 4
  +11
  ~ Stańczyk Elbląski
  Niedziela, 21.04

  Panie Missan, teraz czas spełnić obietnice wyborcze , skoro oan wygrał. Na każdym podwórku u każdego Elblążanin musi teraz stanąć nowiutki Nissan Electric , obiecanki trza spełniać. Chcieliście Missana, niech da wam Nissana ;)

 5. 5
  +12
  ~ Wybór na każdy
  Niedziela, 21.04

  Cóż jezeli otoczy się lepszymi doradcami w sensie etycznym, moralnym i ludzkim i pozbędzie się tych psujacych wizerunek i wyciągnie wnioski z ostatnich niefajnych lat to ma szansę, jesli nie to wie jak mozna zakończyć wieloletnią kadencję

 6. 6
  +17
  ~ Wróbel nie odlecial...
  Niedziela, 21.04

  Dalej będzie " rządził " miastem , z drugiego fotela jako vice i choćby skały sr....ły to tak będzie. Tu się nigdy nic nie zmieni. Elbląg się stacza na dno.

 7. 7
  +33
  ~ Poczekamy!!!
  Niedziela, 21.04

  Ciekawe czy zniknie kult mobbingu i dyskryminacji i spece w tej dziedzinie? ??? Przekonamy się szybko!

 8. 8
  +15
  ~ Elblagi PO lewatywie
  Niedziela, 21.04

  Ciekawe jak się teraz czuje ta grupa referendalna z kwietnia 2013 r? Panowie czujecie pieczenie w kloace? Sitwa którą odwołaliscie ponownie w UM. Możecie czuć się wyruchani.

 9. 9
  +10
  ~ Do Elblagi PO ..
  Niedziela, 21.04

  Czysta prawda i cala glupota elblązkowa i tej grupy -:)))) zenada mentalna

 10. 10
  +18
  ~ Zyta
  Niedziela, 21.04

  W sumie to mu współczuję bo nie za bardzo potencjalu mądrych ludzi ktorzy go pociągnął w górę! Bo ci obecni pociągnęli starego w dół ku przepaści

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3873751163483