Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Wieczór wyborczy Andrzeja Śliwki. "W Elblągu potrzebna jest zmiana"

21.04.2024, 22:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wieczór wyborczy Andrzeja Śliwki. "W Elblągu potrzebna jest zmiana"
Fot. AK

- W Elblągu potrzebna jest zmiana. Szanuję swojego kontrkandydata i podczs kampanii bardzo zabiegałem o to, by nie była ona hejterska – mówił dziś (21 kwietnia) Andrzej Śliwka podczas wieczoru wyborczego.
 

 


O urząd Prezydenta Elbląga ubiegają się Andrzej Śliwka i Michał Missan. Odwiedziliśmy dziś (21 kwietnia) obu polityków podczas wieczorów wyborczych. Andrzej Śliwka zorganizował go w biurze Prawa i Sprawiedliwości przy ul. 1 Maja.
 

 

W pierwszej turze różnica wynosiła 3 tys. głosów, ale było ponad 8 tys. głosów na kandydatów, którzy nie weszli do drugiej tury. To, co mnie łączyło z tymi kandydatami to to, że my chcieliśmy razem zrobić zmianę w Elblągu, bo ostatnie 10 lat niestety to był czas, w którym mało rzeczy się działo w Elblągu. Ważne inwestycje nie były realizowane, a jeśli były, to potrzebowały wsparcia rządowego. Te 55 proc. mieszkańców Elbląga, którzy zagłosowali za kandydatami zmiany to z nimi głównie rozmawialiśmy

 

 

– mówił Andrzej Śliwka.

 


Jak Andrzej Śliwka podsumował kampanię? - Ta kampania to był wyraźny podział między dwóch kandydatów. Jednego, który chciał kontynuować to, co się dzieje w Elblągu i który uważał, że jest dobrze, jak jest i drugi kandydat, czyli ja, który chciał radykalnej zmiany w Elblągu zarówno jeśli chodzi o podejście do dialogu, do ściągania inwestorów do miasta, słuchania elblążan – wymieniał Andrzej Śliwka.



W Elblągu frekwencja na godz. 17.00 wyniosła 32,42 proc. (27 854 głosów). Dwa tygodnie temu o tej porze była ona wyższa. Wynosiła wówczas 34,88 proc. (29 940 osób).
 

 

Frekwencja w Elblągu była jedną z najniższych w województwie warmińsko-mazurskim. Z perspektywy polityka uważam, że jest dużo pracy do wykonania, żeby była ona wyższa. Myślę, że najbliższe lata, niezależnie od barw politycznych powinny spowodować, aby przekonywać mieszkańców, by szli na wybory i decydowali. Im większy mandat społeczny tym większa aprobata dla danej formacji rządzącej

 

 

– mówił Andrzej Śliwka.

 




 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Wieczór wyborczy Andrzeja Śliwki. "W Elblągu potrzebna jest zmiana" ( zdjęć 20 )
Dodano: 2024-04-21 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ taka prawda
  Niedziela, 21.04

  Ważne inwestycje nie były realizowane bo nie dostawały wsparcia rządowego. Ktoś przecinki pomylił. Taka jest prawda. A wsparcie rządowe było zawsze dostępne i bezinteresowne - patrz Port Elbląg.

 2. 2
  --6
  ~ Niby czlowiek wiedzial, ale mial nadzieję.
  Niedziela, 21.04

  No i swietnie, tylko nie namawiajcie za dwa lata na referedum. To byly moje ostatnie wybory. Nastepnym razem wyborcy dadzą sobie narobic na głowę jak im powiedza, ze dzieki temu przegra PiS. Niech sobie jeszcze PO wybiorą do parlamentu europejskiego, a pozniej przyjmują migrantow w swoich domach.

 3. 3
  --1
  ~ Żal Elbląga
  Niedziela, 21.04

  Niby nie jestem zaskoczona wynikiem, ale ciagle nie moge wyjsc z podziwu, jak niewiele trzeba, aby zmanipulowac ludzi. Wystarczylo wmowic ludziom, ze na PiS glosuja mniej inteligentni, aby zdobyc więcej głosów wyborczych.

 4. 4
  0
  ~ Żal Elbląga
  Niedziela, 21.04

  Niby nie jestem zaskoczona wynikiem, ale ciagle nie moge wyjsc z podziwu, jak niewiele trzeba, aby zmanipulowac ludzi. Wystarczylo wmowic ludziom, ze na PiS glosuja mniej inteligentni, aby zdobyc więcej głosów wyborczych.

 5. 5
  +6
  ~ Inc
  Niedziela, 21.04

  Listonosz z energii już się szykował na vicka a tu dupa

 6. 6
  +16
  ~ Krzysio
  Niedziela, 21.04

  Elblazanie wybrali. Jak mawia wasz prezes. Suweren zdecydowal

 7. 7
  +6
  ~ Krzysio
  Niedziela, 21.04

  I cała alternatywna rzeczywistość pisowska legła w gruzach.... ciekawe kiedy komentarz info usunie....

 8. 8
  0
  ~ Elblag za 5 lat...
  Niedziela, 21.04

  Po szynach będą pędzić z zawrotna prędkością 5 km / h nowiutki wozy drabiniaste zaprzegniete w konie., co 2 godziny .To te nowe " teamwaje" co kupi Nissan . A on sam PONOWNIE zostanie wybrany na burmistrza tej mieściny, POtem na sołtysa....

 9. 9
  +14
  ~ Do gfxduh
  Niedziela, 21.04

  A gdzie Leonard?

 10. 10
  --6
  ~ Elblagi PO lewatywie
  Niedziela, 21.04

  Elblagi wybrały stary układ dziadersow. Tu nie chcą zmian ani rozwoju. Ma być zastój, marazm, bezrobocie i nepotyzm. Jeszcze za PiSu mogliśmy mieć port. Teraz już na pewno go nie będzie bo jak mawiają ludzie donka ten port kojarzy im się z Kaczyńskim a Elbląg to dla KO sprawa trzeciorzedna.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2262351512909