Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Chwalenie się Prezydenta wprowadzeniem podwyżek jest przedwczesne”. Czy udało się ostatecznie dojść do porozumienia?

15.04.2024, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 „Chwalenie się Prezydenta wprowadzeniem podwyżek jest przedwczesne”. Czy udało się ostatecznie dojść do porozumienia?

W piątek, 12 kwietnia, ok. godz. 18.00 rzecznik Prezydenta Elbląga Witolda Wroblewskiego przesłał do mediów pismo dotyczące ustaleń w kwestii podwyżek dla pracowników Urzędu Miasta. - Chwalenie się Prezydenta wprowadzeniem podwyżek jest przedwczesne – skomentowała wówczas Aleksandra Żuchowska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej. Czy ostatecznie udało się dojść do porozumienia?W piśmie Prezydenta czytamy: „Podczas prowadzonych rokowań ww. Organizacja Związkowa obniżyła swoje żądania z początkowych 700 zł brutto dla pracownika na propozycję przedstawioną w dniu 10.04.2024 tj. 500 zł brutto do wynagrodzenia zasadniczego na pełen etat. Jest to kwota spójna z proponowaną od początku przeze mnie oraz z tą, którą otrzymali od kwietnia inni pracownicy samorządowi z miejskich jednostek organizacyjnych. Biorąc pod uwagę konsekwencje skutków inflacji oraz sytuację gospodarczą, której efektem jest wzrost kosztów życia, a także w związku ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia za pracę, akceptuję kwotę podwyżki wynagrodzenia zasadniczego na pełen etat w wysokości 500 zł. brutto od 1 kwietnia br.”
 
 

 

W najbliższy poniedziałek - zgodnie z deklaracją złożoną przez mojego przedstawiciela ds. rokowań- Wiceprezydenta Janusza Nowaka, przedstawię stronie związkowej podpisane przeze mnie porozumienie kończące spór zbiorowy, które pozwoli na podwyższenie wynagrodzeń jeszcze w tej kadencji

 

 

– stwierdził w piśmie Prezydent Elbląga.
 Aleksandra Żuchowska odniosła się do pisma Witolda Wróblewskiego. - To, że Prezydent złożył takie oświadczenie nie przesądza o podpisaniu porozumienia. Do spotkania ma dojść w poniedziałek 15 kwietnia – stwierdziła Aleksandra Żychowska.

 

 

Szumnie podana wiadomość może być tylko hasłem, a porozumienie może zawierać wykluczeniami z podwyżek pracowników np. z umową na czas określony, pracowników z karami porządkowymi czy pracowników, których zarobki przekraczają widełki płacowe itp. Tą praktykę stosuje urząd od lat

 

 

– podkreśliła Aleksandra Żuchowska.

 Przewodnicząca zaznaczyła w sobotę, że do porozumienia jeszcze nie doszło. - Chwalenie się Prezydenta wprowadzeniem podwyżek jest przedwczesne – wyjaśnia Aleksandra Żychowska. - Najpierw związek MOZ Solidarność musi to zatwierdzić, a nieprawdą jest, że Pan Prezydent od razu proponował 500 zł podwyżki. 10 kwietnia to była jeszcze kwota jak w załączonym niepełnym protokole, czyli 400 zł obligatoryjnie i 100 zł uznaniowo, czyli dyrektor nie musiał dać tego 100 zł każdemu pracownikowi.
 

 

 

Także pan Prezydent mija się z prawdą

 

 

– dodała wówczas Aleksandra Żuchowska. 

Dziś, o godz. 12.00, w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie przedstawicieli związków z Prezydentem.

 

 

 

Udało się dojść do zadowalającego związki porozumienia. Kwota podwyżki wyniesie 500 zł brutto dla wszystkich pracowników. Zostanie wprowadzona od 1 maja z wyrównaniem od 1 kwietnia br.  Dodatkowo udało nam się wprowadzić do porozumienia punkt, który mówi, że w przypadku wygospodarowania środków na dodatkowe podwyżki wynagrodzeń takie dodatkowe podwyższenie zostanie rozdysponowane przez pracodawcę

 

- mówiła dziś w rozmowie z nami Aleksandra Żuchowska.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Uklony
  Poniedziałek, 15.04

  Ukłon dla związków Solidarność!

 2. 2
  +22
  ~ Z gestem lub jego brakiem
  Poniedziałek, 15.04

  Zeby pracownicy musieli skamleć o te podwyżki i to na koniec kadencji, powinien sam pożegnać się z gestem aby odrobina jakiegoś milego wspomnienia zostala

 3. 3
  +6
  ~ pathfinder
  Poniedziałek, 15.04

  No to w tramwajach elbląskich wywalczyli większą podwyżkę, podobno obeszło się bez strajku.

 4. 4
  +22
  ~ Z folwarku
  Poniedziałek, 15.04

  de facto 400 złotych, ochłapy wobec tych tysięcy dla "dyrektorów", chyba nie ma takiego miasta z pracodawcami tak nienawidzącymi tych, którzy potrafią się upomnieć dla ogółu. Jacy dla urzędu, tacy dla mieszkańców, i wskazujecie "kandydata" na prezydenta stamtąd? Będzie powrót do feudalizmu!

 5. 5
  +18
  ~ Ale żenada
  Poniedziałek, 15.04

  Mają tam przechlapane , współczucia, śmieszna kasa i tyle zabawy dam nie dam a moze jednak dam, , ale wymarzony koniec kadencji

 6. 6
  +20
  ~ Taczki pod ratusz
  Poniedziałek, 15.04

  Już patrzeć nie można na tą gębe. Ten człowiek wstydu nie ma. Tak jak i jego zastępca Missan.

 7. 7
  +13
  ~ Temu Panu juz dziękujemy !
  Poniedziałek, 15.04

  Bye,bye!!

 8. 8
  +11
  ~ Kupa nieszczęścia
  Poniedziałek, 15.04

  Właściwie to żal ludzi ktorzy nienawidzą innych i siebie , na szczęście ostatnie podrygi i do zapomnienia jak i cala reszta tego nieszczęsnego teamu !!!

 9. 9
  +11
  ~ Slodkie Pożegnanie
  Poniedziałek, 15.04

  Urząd juz nizej upaść nie mógł, nawet szkoda czasu aby tą farsę komentować; ze tez samym nie jest im glupio tak beznadziejnie kończyć ich czas ! Normalne to nie jest

 10. 10
  +7
  ~ ;):)
  Poniedziałek, 15.04

  Ale macie związki zawodowe... Kilka tygodni kłótni o nic. Chcieli 1000 zł brutto, później 700 zł i zgodzili się na 500 zł brutto, czyli tyle ile od początku chciał wasz prezydent. Całe szczęście że się Wam związki zatrzymały na tych 500 zł, bo jeszcze z miesiąc negocjacji i zamiast podwyżki zaczęliby Wam potrącać od wynagrodzenia... Zmieńcie swoich przedstawicieli, bo kiepsko działają w waszym imieniu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2632448673248