Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trwa spór włodarza miasta z pracownikami UM. „Prezydent okopał się jak żołnierz na polu bitwy i nie ustępuje”

12.04.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa spór włodarza miasta z pracownikami UM. „Prezydent okopał się jak żołnierz na polu bitwy i nie ustępuje”

MOZ NSZZ Solidarność Pracowników Samorządowych przy Urzędzie Miejskim nadal walczy o podwyżki z władzami naszego miasta. - 5 kwietnia i 10 kwietnia, w Urzędzie Miejskim, odbyły się rokowania. Jak można było przypuszczać na rokowania pan Wróblewski wysłał pana Janusza Nowaka. Pana Prezydenta propozycja nie zmieniła się – mówi Aleksandra Żuchowska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej. - W dalszym ciągu Prezydent stosuje nacisk, by dyrektorzy dzielili środki, choć wiadomo iż jest to podwyżka inflacyjna.W trakcie negocjacji ze związkiem w sprawie podwyżek Prezydent Elbląga Witold Wróblewski przyznał, według uznania, nagrody dyrektorom departamentów. Na ten cel z kasy miasta przeznaczył ponad 75 tys. zł.

 


Co ustalono po kolejnym spotkaniu reprezentantów związku z władzami miasta? - Prezydent dalej proponuje 350 zł brutto obligatoryjnie i 150 zł uznaniowo przy podziale przez dyrektorów urzędu - ten udział dyrektorów jest nie wiadomo dlaczego – zaznaczyła Aleksandra Żuchowska.


 

Prezydent okopał się jak żołnierz na polu bitwy i nie ustępuje. Ostatecznie związek Solidarność zaproponował kwotę ostateczną 600 zł obligatoryjnie i 100 zł uznaniowo dla podziału przez tych dyrektorów

– podkreśliła Aleksandra Żuchowska.


Termin kolejnego spotkania wyznaczono na 10 kwietnia. - Mamy się spotkać ponownie w środę gdyż pan Nowak nie podjął sam decyzji i musi ustalić to z Prezydentem Wróblewskim. Ten termin 10 kwietnia 2024 r. jest ostateczny, zapowiedzieliśmy, że jeśli nie będzie zgody sporządzimy protokół rozbieżności i wchodzimy na etap mediacji – zapowiedziała Aleksandra Żuchowska.

 

 

Związek Solidarność nie cofnie się, a zmniejszenie kwoty obligatoryjnej na 600 zł brutto świadczy o naszej dobrej woli. Wiadomo, że kwotę pozostałą tzn. 100 zł nie otrzymają wszyscy pracownicy. Pan Prezydent natomiast jeśli wyrazi zgodę to odtrąbi jak zwykle, że dał pracownikom urzędu po 700 zł jak to ma w zwyczaju

– dodała Aleksandra Żuchowska.Jakiej reakcji spodziewają się związkowcy? - Nie spodziewamy się po Panu Prezydencie uznania naszej propozycji, ale walczyć będziemy do skutku – zapewniła Aleksandra Żuchowska. - Popierają to wszyscy urzędnicy, nawet niezrzeszeni i są gotowi na pikietę bądź powstrzymanie się od pracy na 2-3 godziny.
 

 

10 kwietnia zaproponowaliśmy, iż zgadzamy się na 500 zł brutto na etat dla każdego pracownika a jeśli Pan Prezydent znajdzie dodatkowe środki finansowe to ile by to nie było czy 100 czy 200 zł brutto to niech wówczas dzielą dyrektorzy. Gdy nie będzie zgody to niestety zmuszeni jesteśmy wejść na etap mediacji. Odpowiedź ostateczną dostaniemy 15 kwietnia

– dodała Aleksandra Żuchowska.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ Kamaryla ma się dobrze.
  Piątek, 12.04

  Jeden radę już dostał. Drugi dostanie stołek tymczasowy + rada np w dużej spółce lub banku i wyjdzie na swoje tak jak Władyś O co wam urzędnicy chodzi ? . Będzie dobrze. Dlatego zagłosuję na Śliwkę.

 2. 2
  +27
  ~ Stylowe pożegnanie-:)))
  Piątek, 12.04

  Piękny styl pożegnania !!!ale czy ktoś zdziwiony? Nie sądzę!

 3. 3
  +18
  ~ Celowa bezmyslność czy bezmyslność czy buta???
  Piątek, 12.04

  Jak można puszczać w obieg informacje kiedy rokowania są niezakończone????

 4. 4
  +23
  ~ Kto mu doradza???
  Piątek, 12.04

  Juz naprawdę chlop na koniec dalby sobie spokój i zostawil po sobie jakąś dobrą pamięć, ! Ps kto mu doradza,???

 5. 5
  +17
  ~ starcza złośliwość
  Piątek, 12.04

  to kto tu pisze nieprawdę???? oj nieładnie i ogólny wstyd dla um żeby o takie kwoty bawić się w taki konflikt i chory upór !!żenada! ciekawe co na to kandydaci czy popierają taką walkę z własnymi pracownikami????

 6. 6
  --19
  ~ urzednik
  Piątek, 12.04

  jak zwykle info nie ma rzetelnych informacji - przecież dziś pracownicy dostali pismo od Prezydenta, podwyżki będą i owoc z panią Ż nie ma z czego już robic zadymy

 7. 7
  --14
  ~ zainteresowany
  Piątek, 12.04

  a dlaczego tylko jedną stronę pani cytuje, gdzie komentarz drugiej - jak zawsze "obiektywni"

 8. 8
  --26
  ~ urzedniczka
  Piątek, 12.04

  co za bzdury piszecie - Prezydent zgodził się na tę propozycję pracuję w UM i dostałam dziś pismo więc przestańcie tu robić szaszor. Pani Przewodnicząca niech już sobie da spokój bo tylko działa na szkodę pracownikow

 9. 9
  +21
  ~ Do urzędnik
  Piątek, 12.04

  Chyba pracujesz w innym urzędzie???-:))))

 10. 10
  +12
  ~ rzetelny
  Piątek, 12.04

  chyba macie nieaktualne informacje

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2339379787445