Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Dawną siedzibę liceum miasto sprzedało za 1 zł. Co z budynkiem przy ul. Saperów?

31.03.2024, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Dawną siedzibę liceum miasto sprzedało za 1 zł. Co z budynkiem przy ul. Saperów?
Fot. archiwum redakcji

Budynek przy ul. Saperów to kolejny obiekt w Elblągu, który kiedyś był siedzibą szkoły, ale od lat stoi pusty. Dwa lata temu miasto zdecydowało się sprzedać go za 1 zł. Teraz nowy właściciel szykuje się do przeprowadzenia remontu.

 

 

 

Kilka dni temu pisaliśmy o planach na zagospodarowanie budynku przy ul. Lotniczej 12. Dawną siedzibę jednego z elbląskich gimnazjów do potrzeb swoich podopiecznych chce dostosować elbląskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - więcej na ten temat przeczytasz tutaj. Takich opuszczonych szkół w Elblągu jest więcej. Kolejny obiekt znajduje się przy ul. Saperów 14F w tzw. miasteczku szkolnym.

 

 

 

W 2018 roku III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu zostało przeniesione z ulicy Saperów na ul. Browarną, do dawnej siedziby Gimnazjum nr 9. Od tamtego czasu budynek w miasteczku szkolnym stoi pusty. Początkowo obiektem zainteresowało się Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, które chciało zaadaptować go na mieszkania. Realizację tego pomysłu uniemożliwiły jednak względy techniczne. W 2022 roku radni wyrazili zgodę na to, aby miasto za symboliczną złotówkę sprzedało nieruchomość na rzecz województwa warmińsko–mazurskiego. W zamian, za tyle samo, miasto otrzymało działkę przy ul. Junaków.

 

 

 

Docelowo budynek przy ul. Saperów ma zostać nową siedzibą Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu i Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli (obie placówki są w zarządzie województwa). Przenosiny przeciągają się w czasie, bo obiekt potrzebuje remontu.

 

 

 

Planujemy remont budynku, ale będzie on podzielony na etapy. W tym roku chcielibyśmy przeprowadzić oczyszczanie w środku obiektu i przygotować go do remontu na przyszły rok

 

 

- mówił w ubiegłym roku Jerzy Dorożko, wicedyrektor W-MODN.

 

 

 

Na jakim etapie przedsięwzięcie jest obecnie? W ubiegłym tygodniu do Urzędu Miejskiego w Elblągu trafił wniosek z województwa warmińsko-mazurskiego o przeprowadzenie kompleksowego remontu budynku przy ul. Saperów 14F. Decyzja pozytywna będzie oznaczała zielone światło dla przeprowadzenia prac w dawnej siedzibie liceum.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Frodo
  Piątek, 29.03

  Spędziłem w tym budynku dwa lata będąc w armii

 2. 2
  +7
  ~ szwej
  Piątek, 29.03

  cały ten kompleks to były koszary zbudowano je w latach 30 ubiegłego wieku Też zaliczyłem dwa lata w biurze podróży i uciech WP a w promocji jeszcze ....dolony stan wojenny

 3. 3
  +21
  ~ Tanio sprzeam Elbląg cały
  Sobota, 30.03

  jeszcze tylko 7 dni podrygów alko-prezyenta a potem :noga, ...pa, bramaNie bęzie ten opasły wieprz niszczył więcej miasta.

 4. 4
  +11
  ~ Tomasz Fc
  Sobota, 30.03

  Tylko nie dać mu szansy na Olsztyn bo tak jak Elbląg tak całe województwo doprowadzi do ruiny. W tym przypadku nie mam patriotyzmu lokalnego, że on z Elbląga. Pogonić go i całe te towarzystwo.

 5. 5
  --2
  ~ papa post 2
  Sobota, 30.03

  " kropla drąży skałę"....itd. Czyli, że niby miasto sprzedało za złotówkę (zamieniło nieruchomości) a teraz ma zbytą nieruchomość wyremontować? ....Litości....Dodałbym, że "trafił wniosek z.... o zgodę na"...litości x2

 6. 6
  +1
  ~ Kuba
  Poniedziałek, 01.04

  Ten Elbląg to faktycznie stan umysłu, albo zostali w mieście sami emeryci albo głosują ci którzy wogle nie znają się na polityce i głosują aby głosować tylko. Elbląg Masakra jest to co robicie. Cała Polska starała się PiS od władzy odsunąć a ci prezydenta z PiSu wybierają.

 7. 7
  +2
  ~ ElblazAnka30
  Poniedziałek, 01.04

  Kupili od miasta i jeszcze muszą mieć zgodę na remont??

 8. 8
  0
  ~ @Kubuś
  Wtorek, 02.04

  Większość z nich już tego żałuje, pozostali mówią z politowaniem i irytacją "A nie mówiłem?" Cieszą się tylko głupcy i przestępcy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1669039726257