Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Krok bliżej budowy apartamentowca? Inwestor dwa lata czekał na umowę z miastem

19.03.2024, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Krok bliżej budowy apartamentowca? Inwestor dwa lata czekał na umowę z miastem
Fot. AK

Krok bliżej do budowy apartamentowca przy ul. Warszawskiej? O planie zabudowy działki na Wyspie Spichrzów pisaliśmy już pod koniec ubiegłego roku. Sprawdzamy na jaki etapie inwestycja jest obecnie.

 

 

 

Po blisko dwóch latach udało się sfinalizować sprzedaż działki przy ul. Warszawskiej. Nowy właściciel nieruchomości przygotowuje się do realizacji inwestycji.

 

 

Wniosek o pozwolenie na budowę chcielibyśmy złożyć jeszcze przed wakacjami. Kiedy ruszą prace budowlane? Myślę, że realny termin to jest pierwszy kwartał przyszłego roku

 

 

- mówi Michał Kubicki, prezes Omega Asset Management.

 

 


Pierwszy pomysł zakładał, że na działce przy ul. Warszawskiej staną obok siebie dwa budynki. W pierwszym miałoby się znaleźć blisko 100 apartamentów inwestycyjnych na wynajem, a w drugim hotel. - Szukamy inwestora, który chciałby być właścicielem hotelu pod marką jednej z największych międzynarodowych sieci - mówił w grudniu ubiegłego roku Michał Kubicki. Teraz już wiadomo, że to się nie udało i plany przynajmniej częściowo się zmieniły.

 

 

 

Dwie zagraniczne sieci hotelowe były zainteresowane tą lokalizacją. Nie znaleźliśmy jednak inwestora, który wybudowałby hotel. Aktualna pozostaje nasza inwestycja, czyli budowa apartamentowca. W obiekcie znajdą się apartamenty na wynajem, obok powstaną miejsca do cumowania łodzi

 

 

- dodaje prezes Omega Asset Management.

 

 


Przypomnijmy. Inwestor blisko dwa lata czekał na sfinalizowanie umowy z miastem. Przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste działki przy ul. Warszawskiej ratusz rozpisał na początku 2022 roku. Stanęło do niego czterech oferentów. Ostatecznie zwycięzcą został CMP Center Managment Polska (główny udziałowiec spółki, jest również udziałowcem grupy kapitałowej Omega Asset Management, która zamierza zrealizować inwestycję w tym miejscu). Spółka zaoferowała za nieruchomość 2 mln 370 tys. zł (netto), tym samym kilkakrotnie przebijając cenę wywoławczą, która wynosiła 545 tys. 500 zł. Do podpisania umowy jednak nie doszło. Na to nie zgodziło się Ministerstwo Infrastruktury, które ze względu na położenie działki w granicach portu w Elblągu miało decydujące zdanie. Dopiero Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił tę decyzję. W grudniu ubiegłego roku podpisano z nabywcą warunkową umowę oddania gruntu w użytkowanie wieczyste, a transakcję sfinalizowano 9 lutego tego roku.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Magnat Biznesu
  Wtorek, 19.03

  Nic dziwnego, że inwestorzy omijają te zapomniane przez Boga miasto. 2 lata !!!!! Zajęci byli ważniejszymi sprawami.

 2. 2
  +13
  ~ elbinger
  Wtorek, 19.03

  Niech zrobią ale z zabudową Starówkową a nie jak na wizualizacji.Dlaczego nikt nie dba o piekna zabudowę Starego Miasta?

 3. 3
  +6
  ~ Gosc
  Środa, 20.03

  Działkę kupili za grosze, wybudują NIE apartamenty, tylko ZWYKLE mieszkania, gdzie koszt 1 mkw to 2000 zł wraz z kosztem działki, a sprzedawać będą za 8/10 tys od metra. Tak się robi biznes na Polakach!

 4. 4
  --2
  ~ Jj11
  Środa, 20.03

  1 metr kwadratowy działki kosztował ich z 200/300zl. To teraz cyk...100 apartamentów że średnią wielkością 50 metrów × 8/9 tys od metra i już są milionerami, a jeszcze hotel tam wejdzie? Łooo Panie...ja się nie dziwię już skąd ludzie prywatne helikoptery mają jak tu się takie interesy na Policzkach robi

 5. 5
  +8
  ~ Zastanawia jedno
  Środa, 20.03

  Tak ładny teren wzdłuż rzeki i odnoga wkolo wyspy spichrzow jest zaniedbany. Uporządkowanie i pogłębienie odnogi to super teren dla kajakow i rowerów wodnych . Tylko ten mostek ,a niski.

 6. 6
  +4
  ~ K.os
  Środa, 20.03

  Przecież ci z Ratusza, nie potrafią nic zrobić,tylko kuzwa sprzedawać działki w Elblągu deweloperom.Niech mi ktoś napisze co zrobili w ostatnich 4 latach.

 7. 7
  0
  ~ Kst
  Czwartek, 21.03

  Witam. Czy władze miasta w osobie architekta zamierzają jeszcze zapytać mieszkańców czy chcą żeby inwestycje budowlane na Starym Mieście miały wygląd bloków pudełek czy budynków nawiązujących do architektury Starego Miasta?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0541799068451