Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trwa protest rolników na ulicach Elbląga. Będą utrudnienia w ruchu

09.02.2024, 10:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa protest rolników na ulicach Elbląga. Będą utrudnienia w ruchu
fot. Agnieszka Klatt

Na ulicach Elbląga trwa protest rolników, którzy sprzeciwiają się wprowadzaniu Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy. Utrudnienia w ruchu potrwają do godziny 15.00. Podobne manifestacje odbywają się w całej Polsce.

 

 

 

Protest miał rozpocząć się o godz. 10.00 na ul. Żuławskiej. Jest jednak opóźnienie. Rolników wciąż przybywa.
 

 

Trasa protestu: ul. Warszawską w stronę Ronda Leer, następnie do Ronda Bitwy Warszawskiej, dalej Aleją Wyszyńskiego, ulicami Rycerską, Pocztową, Browarną do Ronda NSZZ Solidarność. Tutaj nastąpi ok. 20-minutowy postój.

 

Następnie uczestnicy zgromadzenia przejadą ul. Brzeską, Płk. Dąbka, 12 Lutego do skrzyżowania ulic: 12-Lutego- Grota Roweckiego – Armii Krajowej, gdzie nastąpi kolejny - ok. godzinny postój. Po nim protestujący przejadą ul. Hetmańską, Al. Tysiąclecia, Al. Grunwaldzką – do Ronda Bitwy pod Grunwaldem, gdzie zawrócą i ulicami: Al. Grunwaldzką, Tysiąclecia, Wyszyńskiego i Warszawską wracać będą do ulicy Żuławskiej.

 

Cała akcja ma potrwać do godziny 15..00. Zgodnie ze zgłoszeniem, w piątkowym zgromadzeniu udział weźmie ok. 300 pojazdów (traktory, auta osobowe, auta ciężarowe).

 

 

 

Manifestacja rolników na ulicach Elbląga spowoduje utrudnienia w ruchu. W czasie zgromadzenia na wskazanych ulicach nastąpią utrudnienia w ruchu pojazdów bądź czasowe zamknięcia.

Policja wyznaczać będzie alternatywne trasy dojazdu. Na trasie przejazdu protestujących wyłączona jest sygnalizacja świetlna. Komunikacja tramwajowa funkcjonuje bez zmian. W komunikacji autobusowej możliwe są opóźnienia bądź zmiany tras kursowania autobusów, zgodnie z wyznaczonymi przez policję objazdami.

 

 


Więcej informacji na temat akcji rolników opublikujemy wkrótce.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ Jasiu
  Piątek, 09.02

  Trzymajcie się, jesteście pierwsi może w końcu Europa się obudzi i pogoni eurokratów z Brukseli!!! Jesteśmy z WAMI!!!

 2. 2
  +27
  ~ Polka
  Piątek, 09.02

  Uczmy się Elblążanie od rolników, to Oni bronią naszego bytu. Dlaczego inni nie dołączają , czyżby czekali na nowe rachunki za prąd i nie tylko?. Tusk zgodził się już na 3 inne podatki za które MY będziemy płacili do Unii .Na opłaty klimatyczne Unia zapowiada, ze potrzebne są nie miliony tylko miliardy. Uświadamiajcie się jakie to blef z ociepleniem klimatu i z opłatami klimatycznymi. Unia jest rozpasana szasta pieniędzmi wymyśla podatki , a My za to musimy płacić.. Podziękowania dla rolników, że w taki sposób alarmują, jakie zagrożenie przyniesie nam polityka rządzących.

 3. 3
  +22
  ~ Arc
  Piątek, 09.02

  Lepiej późno niż wcale - oby tylko się nie poddawali i nie dali się zbyć kolejnymi załganymi obietnicami.

 4. 4
  --28
  ~ Autor
  Piątek, 09.02

  Nie rozumiem tego protestu w miescie. co my mieszkanicy jestesmy winni powinni na wsi protestowac. Proponuje zorganizowac jakis protest na wsiach i troche utrudnic im zycie

 5. 5
  +21
  ~ pytam
  Piątek, 09.02

  Do Autor, a jak sądzisz rolnik produkuje żywność sam dla siebie?. Jeżeli wszyscy będą mieli takie rozumowanie to niedługo półki w sklepach puste. Wtedy co na to?

 6. 6
  0
  ~ Tak
  Piątek, 09.02

  Tylko gdzie plug8 i brony by zabrać to miasto.

 7. 7
  +26
  ~ najlepsze
  Piątek, 09.02

  Nakładają redukcje gazów cieplarnianych aż o 90%, już oskarżają biedne krowy , ze ich piardy zawierają najwięcej metanu. Zagrażają redukcją pogłowia bydła., to tylko z przeczytanych wiadomości w Holandii, jakie tam już rolnicy mają problemy.Dobrze się stało niech rolnicy otworzą co niektórym oczy , do jakiego upadku rolnictwa chce doprowadzić polityka.

 8. 8
  +10
  ~ no tak
  Piątek, 09.02

  Co tu debatować jak większość twierdzi, że mleko bierze się z Marketu.Co oni chcą , oni przeszkadzają , wstyd.

 9. 9
  --15
  ~ Franz Kawałek
  Piątek, 09.02

  Tylko co robią na strajkach politycy PiS i Kukiz coś tam, którzy entuzjastycznie są witani przez demonstrujących. Bo kiedy zabrakło górników i stoczniowców, bo już są nieliczni, a wiec słabi, to teraz rolnicy są największym sprzymierzeńcem tychże partii. A te teksty, że rolnicy nas żywią i bronią to zwyczajna demagogią. Wzrost dochodów rolników musi się odbyć kosztem konsumentów, którzy płacąc wyższe ceny za rolniczą produkcję pokryją ich zyski. )

 10. 10
  +5
  ~ felix
  Piątek, 09.02

  POwinni raczej POjechac pod domy decydentow i oblac te domy gnojowica. Utrudnianie zycia zwyklym obywatelom niczego nie zmieni.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90224003791809