Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Pospolite ruszenie dobra". 32. Finał WOŚP w Elblągu za nami (zobacz zdjęcia)

28.01.2024, 21:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Pospolite ruszenie dobra". 32. Finał WOŚP w Elblągu za nami (zobacz zdjęcia)
Fot. AK

Światełko do nieba, które o godz. 20 rozbłysło nad Elblągiem, oznacza, że 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Aktualnie na elbląskim liczniku akcji jest już ponad 300 tys. zł, ale liczenie pieniędzy cały czas trwa. Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia. 

 

 

 

 

Elbląg zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Blisko 450 wolontariuszy kwestowało dziś, 28 stycznia na ulicach miasta, zbierając do puszki pieniądze na tegoroczny cel akcji, czyli "Płuca po pandemii".

 

 

 

 

Zbiórka przebiegała spokojnie, nie mieliśmy żadnych nieprzyjemnych incydentów. Na twarzach wolontariuszy wracających do nas z puszkami widzimy tylko uśmiechy. Zrobili dziś dobrą robotę, coś naprawdę fajnego. Teraz liczymy pieniądze i myślę, że po raz kolejny będziemy zadowoleni z wyniku akcji. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to taki zryw narodowy, który jednoczy ludzi. Widzimy to po naszych wolontariuszach, mieszkańcach, którzy wspierają Orkiestrę, a często też przychodzą do nas do sztabu, przynoszą coś słodkiego i mówiąc: "tak ciężko pracujecie, to dla was". Dziś jesteśmy jedną wielką, solidarną rodziną

 

 

- mówi Gabriela Zimirowska z elbląskiego sztabu WOŚP.

 

 

 

 

32. Finał WOŚP w Elblągu to również liczne koncerty, licytacje, pokaz starych samochodów i sprzętu służb mundurowych, nauka pierwszej pomocy czy zwiedzanie Bramy Targowe. Scena główna stanęła na Starym Mieście. To tam zorganizowano większość atrakcji. Jednak nie tylko. Wspólnie z elbląskim sztabem, w tym roku grało 85 sztabików, które akcje dedykowane WOŚP organizowały już od tygodnia. Cały czas trwają również aukcje na allegro.pl (link do nich znajdziesz tutaj).

 

 

 

Jesteśmy zadowoleni z 32. Finału. Cieszymy się, że mieszkań przyszli na Stare Miasto. Jest nas tutaj dużo. WOŚP to są pozytywne emocje. Każdy z nas, chce czynić dobro. Orkiestra jest takim momentem, kiedy wszyscy czujemy to dobro między nami, te uśmiechy, tę radość, to, że jesteśmy razem. To jest fenomen WOŚP. To nie jest tylko zwykła akcja charytatywna, ale takie pospolite ruszenie tego dobra, które nas wszystkich napędza

 

 

- mówił jeszcze przed światełkiem do nieba Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP.

 

 

 


Aktualnie na liczniku Orkiestry w Elblągu znajduje się już ponad 300 tys. zł. Ostateczną kwotę poznamy w ciągu najbliższych tygodni. Wtedy też przekonamy się, czy elblążanom uda się pobić zeszłoroczny rekord (podczas 31. Finału WOŚP w Elblągu zebrano 664 191,97 zł).

 

 


 

Pamiętajmy, że nie chodzi o to, żebyśmy pobili swój rekord, ścigali się sami ze sobą. Ważne jest, że każda złotówka, którą wrzucamy do puszki, czy wydajemy na licytację, jest tą złotówką, która na końcu ratuje zdrowie, życie i z tego się cieszymy

 

 

- dodał Adam Krause.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / "Pospolite ruszenie dobra". 32. Finał WOŚP w Elblągu za nami ( zdjęć 28 )
Dodano: 2024-01-28 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Monia
  Poniedziałek, 29.01

  Super do końca Świata i jeden dzień dłużej.

 2. 2
  +13
  ~ Arc
  Poniedziałek, 29.01

  No i biedne pieski miały traume z fajerwerków, a obłudne info elblag ich nie broniło, tak jak to było przed sylwestrem.

 3. 3
  +18
  ~ Hipokryzja
  Poniedziałek, 29.01

  Przynajmniej kandydaci zbierający głosy mogli się polansować , moze zwiększą swoje POparcie -:))) a i sylwestra w koncu urządzili co prawda prawie miesiąc pozniej ale moze kasę w końcu nazbierali a zwierzęta co tam ...... hipokryzja

 4. 4
  +18
  ~ Huki byly zdrowe
  Poniedziałek, 29.01

  Jak widać t8raumę zwierząt mieli w dup.... bo napieprzali zdrowo! To po co w sylwka wszystkue stacje przestrzegały o fajerwerkach i robily antyreklamę ??? Czy to zwykle zaklamanie?

 5. 5
  +11
  ~ Porażka
  Poniedziałek, 29.01

  Jednym slowem traumę zwierzaków mieli w dupie choć większość misst uzyla pokazu laserów a tu ?!!! Masakra

 6. 6
  --13
  ~ Zwierzolub
  Poniedziałek, 29.01

  Do każdego psioczącego na światełko do nieba ze względu na pieski i kotki - różnica między WOSPEM a sylwestrem jest taka, że strzelają tylko organizatorzy, dzieje się to chwilę o godz. 20. W syslwestra każdy Mietek myśli że jest zawodowym piromanem, strzelanie w różnych miejscach i godzinach. Już nie wspomnę o tym, że w różnych dniach bo wystrzały słychać parę dni przed i parę dni po. Jak ktoś jeszcze nie zrozumiał - właściciele zwierząt domowych w WOŚP są przygotowani że o 20, przez chwilę, będą wystrzały. Wokół Sylwestra - nie, nigdy niewiadomo kiedy kto i co wystrzeli. Jak chcecie popsioczyć to raczej ze względu na ptactwo i dzika zwierzynę, której nikt nie przygotuje i nie zatrzyma na chwilę „bo WOŚP”. Apelujcie do sztabu o zmiany, w Warszawie że światełka do nieba w tym roku zrezygnowano. A nie wylewacie frustracje pod artykułem portalu który nie ma ze strzelaniem nic wspólnego, w dodatku mieszając w to politykę.

 7. 7
  +13
  ~ Do zwirrzolub
  Poniedziałek, 29.01

  Otóż nie .a zadnejj roznicy!

 8. 8
  --4
  ~ M
  Poniedziałek, 29.01

  Super, że muzyka była na żywo

 9. 9
  +22
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 29.01

  Cyrk i pajacowanie oraz skończona hiPOkryzja - z akcji, która była odruchem serca i oddolnym działaniem anarcho-punkowym dziś zrobiono polityczną i korporacyjną szopkę, na której tuczą się złodzieje i POlityczni hochsztaplerzy, zaś hajs odpisują sobie od podatku złodzieje bankowi i korporacyjne szuje. A już tłumaczenie, że na WOŚP "strzelają tylko organizatorzy" i dlatego są to lepsze fajerwerki niż te w Sylwestra, to jest szczyt zakłamania i głuPOty przy okazji. Od finansowania sprzętu medycznego jest państwo, a nie charytatywa organizowana przez szemrane firemki i przekręciarzy łupiących obywateli pod szczytnymi hasłami oraz liżący POlitykom. Dlatego właśnie od lat już nie udzielam się przy tej korpo-szopce, choć to my, w kilka osób, WOŚP do Elbląga sprowadziliśmy te 32 lata temu; 🖤🚩

 10. 10
  +18
  ~ Do Robert
  Poniedziałek, 29.01

  Tym razem masz rację Robert!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5557188987732