Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

SP 16 już zebrała ponad 23 tys. zł na WOŚP. „Co roku bijemy swoje rekordy”

26.01.2024, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
SP 16 już zebrała ponad 23 tys. zł na WOŚP. „Co roku bijemy swoje rekordy”
REKLAMA

Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu organizuje zbiórki pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od 2015 r. - Liczymy na to, że w tym roku uda nam się pobić rekord, ale to nie chodzi o sam rekord, tylko o zabawę – mówiła Izabela Milusz, dyrektorka SP 16.

 

 

Gramy co roku. Gdy była pandemia organizowaliśmy licytacje on line i też graliśmy. Co roku bijemy swoje rekordy

– mówiła Izabela Milusz.

 

 


W ubiegłym roku szkoła zebrała w sumie 15 tys. zł. - Liczymy na to, że w tym roku uda się pobić rekord, ale to nie chodzi o sam rekord ,tylko o zabawę. Jesteśmy daleko od takiego szeregowania. Ile będzie, tyle będzie. Najważniejsze, że coś będzie – zaznaczyła Izabela Milusz.

 


W poniedziałek, 22 stycznia, w szkole odbyły się występy dzieci, które przeplatane były licytacjami. - Zawsze ogłaszamy, że zbieramy fanty i rodzice je przynoszą – wyjaśniała Izabela Milusz. - Mamy mnóstwo różnych rzeczy, od ciast, po vouchery. To wszystko jest od rodziców. Dodatkowo otrzymaliśmy klocki lego od pewnej firmy.
 


Od siedmiu lat licytowany jest pluszowy królik. - Dostaliśmy królika ze sklepu. Pierwszy raz został wylicytowany 7 lat temu i od tego czasu ci państwo, którzy go wylicytowali przynoszą go ponownie na licytacje. Raz zmienia on właściciela, raz nie, ale to najdłużej licytowana rzecz, jaką mieliśmy – dodała Izabela Milusz.
 

 

To jest jedyny taki gadżet, który jest taki przechodni. To jest taki puchar naszej szkoły

– śmieje się dyrektorka SP 16.W tym roku, po raz kolejny, królika wylicytowali Żaneta i Bartosz Lewandowscy, którzy od kilku lat przynoszą go na licytację, by zabrać go ponownie do domu. Tym razem dali za niego 350 zł.

 


Dla uczestników licytacji przygotowano też występy. - W jasełkach brał udział oddział przedszkolny. Natomiast w występach brały udział pozostałe nasze dzieci. Każda klasa coś zaprezentowała – stwierdziła Izabela Milusz.
 

 


W poniedziałek udało się zebrać 23 tys. 164 zł. Vouchery, których nie udało się wylicytować można było jeszcze do dziś kupić w sklepiku szkolnym. O tym, ile w sumie udało się uzbierać pieniędzy zostanie nam podane w poniedziałek, 29 stycznia.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / WOŚP w SP.16 ( zdjęć 23 )
Dodano: 2024-01-26 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ ławnik
  Sobota, 27.01

  Art. 58. Żebractwo w miejscu publicznym § 1. Kto, mając środki egzystencji lub będąc zdolny do pracy, żebrze w miejscu publicznym, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany. § 2. Kto żebrze w miejscu publicznym w sposób natarczywy lub oszukańczy, podlega karze aresztu albo ograniczenia wolności.

 2. 2
  +5
  ~ Zażenowany
  Sobota, 27.01

  Zaraz PO będą latać z puszkami po mieście i żebrać o glosy POparcia-:) co zdecydowanie zaprzecza idei orkiestry !

 3. 3
  --3
  ~ żyrafa
  Sobota, 27.01

  ~ Zażenowany-a pis będzie zazdrościł,toczył pianę i tupał nóżkami

 4. 4
  --3
  ~ hauptmann
  Sobota, 27.01

  nein danke

 5. 5
  0
  ~ qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
  Sobota, 27.01

  Żebractwo to jest w Radio ma ryja!!! I ten klecha -otyła mędoza z przeszłością-bekart.

 6. 6
  0
  ~ Y.
  Sobota, 27.01

  Kuzwa biednym dzieciom fajcie na buty lub opał.A nie bandyterce na wypasone rodzinne fury.

 7. 7
  +3
  ~ Arc
  Niedziela, 28.01

  Jak widze, te pseudo zbiórki w szkołach, gdzie zmuszają dzieci w czasie lekcji (a rodzicom pieją o dawanie kasy i fantów) napychać kieszenie owsikowi - to od razu widać, że szkoły są lewackie, bo głównie bezmózgie pustaki - przecież to jest całkowite zaprzeczenie filantropii

 8. 8
  +4
  ~ Arc
  Niedziela, 28.01

  Sam owsiak przyznaje, że bierze (oficjalnie) ok 14 tyś zł. miesięcznie ze swojej spółki Złoty Melon całkowicie powiązanej z WOŚP - pamiętacie tego pajaca założyciela KOD, co robił tak samo i zlecał swojej firmie projekty dla KOD i wynikł skandal i go odwołali - owsiak nietykalny też swojej firmie zleca projekty dla WOŚP i cisza, wszystko w porządku. Na KODomite po prostu było zlecenie i go wywalili (oczywiście słusznie) - czekamy na zlecenie na owsiaka - a niedobitki pustaczków mu płacą (bo teraz to głównie korporacje) :) https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-zarobki-jurka-owsiaka-wiadomo-ile-szef-wosp-dostaje-na-reke,nId,7289451

 9. 9
  +1
  ~ anty-pis
  Niedziela, 28.01

  Brawo. Nie słuchajcie pisiorów co wyją tylko dalej róbcie swoje. Ja już przelałem jak co roku 1 tys

 10. 10
  +1
  ~ Znudzony
  Poniedziałek, 29.01

  Najważniejsze kto więcej zbierze czytaj która podstawówka lepsza … co roku przeganiają się w zbieraniu no czekam na wynik SSP3 i SP18

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94295501708984