Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na rogu Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich powstanie nowa kamienica. Kiedy ruszą prace?

08.01.2024, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na rogu Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich powstanie nowa kamienica. Kiedy ruszą prace?
Fot. AK

Deweloper planuje budowę nowej kamienicy na rogu ul. Słonecznej i ul. Kosynierów Gdyńskich. Teren pod inwestycję kupił od miasta 1,5 roku temu. Kiedy ruszą prace budowlane?

 

 

 

 

Przypomnijmy. Przez lata na działce na rogu ulic: Słonecznej i Kosynierów Gdyńskich znajdowały się pawilony, w których mieściły się sklepy oraz zakłady usługowe. Ich rozbiórkę miasto rozpoczęło w 2018 roku, jednak ostatni pawilon zniknął stamtąd dopiero w 2021 rok. Działkę przygotowano w ten sposób do sprzedaży, która nastąpiła rok później. Do przetargu stanęło osiem firm, ale ostatecznie kupił ją lokalny deweloper za 400 tys. zł. Zgodnie z umową zawartą z miastem do grudnia 2024 roku ma on czas na rozpoczęcie zabudowy nieruchomości. Na jakim etapie inwestycja jest obecnie?

 

 

 

 

Wniosek o pozwolenie na budowę został złożony. W tej chwili czekamy na decyzję miasta. Myślę, że to może potrwać jeszcze do 1,5 miesiąca. Prace budowlane na działce planujemy rozpocząć późną wiosną tego roku

 

 

- mówi Tomasz Miernik z Miernik Development.

 

 

 

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania nieruchomość położona jest w jednostce planu MWu7, z podstawowym przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną wraz z nieuciążliwymi usługami o charakterze lokalnym. Inwestor planuje w tym miejscu budowę kamienicy, która wpasuje się w okoliczną zabudowę.

 

 

 

 

Planujemy budowę trzykondygnacyjnej kamienicy, w której znajdzie się 13 mieszkań, winda oraz podziemny garaż. Zgodnie z wymaganiami projekt budynku powstał na wzór tzw. kamienicy elbląskiej

 

- dodaje Tomasz Miernik.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Bsp
  Poniedziałek, 08.01

  Bardzo lubię ulice takie jak Słoneczna, Kosynierów Gdyńskich, Traugutta czy Zacisze. Pozostają na uboczu głównych tras, są rzadko odwiedzane a przecież atrakcyjne. To właśnie takie ulice są świadectwem uroku dawnego Elbląga. Niezbyt dotknięte działaniami wojennymi 1945 roku i w miarę sensownie uzupełnione nowym budownictwem, niesłusznie pomijane w przewodnikach turystycznych na rzecz nowego Starego Miasta. Zabudowa głównych ulic nie ma duszy. Kojarzy się z miastami postsowieckim na wschód od Polski. Te zaś ulice są najbardziej podobne do miast zachodniej Europy skąd Elbląg bierze swój rodowód.

 2. 2
  +9
  ~ Mieszkaniec Słonecznej
  Poniedziałek, 08.01

  do BSP Mieszkam od roku i sprzedaje mieszkanie... PATOLA a uroki elbląga masz pod borysem...

 3. 3
  +9
  ~ Dede
  Poniedziałek, 08.01

  Tam były kiedyś automaty w tych pawilonach na których straciłem młodość i fortunę.

 4. 4
  +10
  ~ Dziadostwo
  Poniedziałek, 08.01

  Badziewie najgorsze w całym Eg, Borys do likwidacji stare budy też pod młotek powinny iść 6 i 8 patologia pogania patologia.

 5. 5
  +3
  ~ Dobb
  Poniedziałek, 08.01

  Piękni Śródmieście za ul.Sloneczna ....

 6. 6
  +2
  ~ Mieszkaniec okolicy
  Poniedziałek, 08.01

  To prawda okolica patologiczna, co widać po rodzicach dzieci ze szkoły 23, "normalni" ludzie z tej okolicy prowadzają dzieci do SP. 12. A co do nowego budynku, Wybudują budynek będzie jeszcze większy problem z parkowaniem, Słoneczna do 12 lutego już teraz się korkuje ok godz 7;30 - 8 dojdzie jeszcze kilkanaście aut. No i kanalizacja już teraz w czasie większych opadów zalewa budynki na skrzyżowaniu Zielona/Kosynierów, dla tego, że kanalizacja deszczowa jest wpięta w kanalizację miejską, teraz jeszcze podłączą nowy budynek to piwnice na powyższym skrzyżowaniu będą podtopione cały czas, a w razie ulewy wody będzie do pasa. Zarządcy powinni zgłaszać ten problem do UM.

 7. 7
  +6
  ~ Yuki
  Poniedziałek, 08.01

  Ważne ,zeby Dewoloperowi lasiora się zgadzała.Rwszt hak korkowanie ,czy zalewanie piwnic.To już nie jego brocha.

 8. 8
  +9
  ~ Roman
  Poniedziałek, 08.01

  Oby to był ładny budynek a nie taki nieestetyczny

 9. 9
  --1
  ~ 60 +
  Poniedziałek, 08.01

  Tam powinna być kamienica z garażami w piwnicy i części parteru na którym max jeden lokal usługowy / pół Elblaga takich lokali czeka na chętnych / i 3-4 pietra mieszkalne . Proponowany przez inwestora jest za niski

 10. 10
  0
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 08.01

  tam prydalby sie lidl lub biedra na parterze

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0539281368256