Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

2023 w MOSiR rokiem pełnym imprez [zobacz film]

04.01.2024, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
2023 w MOSiR rokiem pełnym imprez [zobacz film]
Fot. MOSiR

Mijający rok okazał się kolejnym, przełomowym w działalności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. W tym czasie udało się zorganizować niemalże 200 wydarzeń o charakterze sportowo-rekreacyjnym, w których udział wzięło ponad 68 tysięcy osób. Z kolei sportowe obiekty m.in. lodowisko, baseny, Hala Sportowo-Widowiskowa, odnotowały niemalże 600 tysięcy wejść. Przyjrzyjmy się wspólnie z jakich ofert skorzystali mieszkańcy Elbląga i nie tylko. Zobacz film.

 

 


Ferie dla najmłodszych
Niezmiennie od wielu lat nasz kalendarz otwierają ferie zimowe. To oferta skierowana przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców Elbląga, którzy stają przed możliwością bezpłatnego skorzystania z wielu atrakcji na obiektach MOSiR. W organizację włączone są elbląskie kluby sportowe, dzięki którym dzieci i młodzież mogą bliżej poznać specyfikę danej dyscypliny oraz niekiedy rozpocząć swoją przygodę ze sportem. W zeszłym roku do udziału w zajęciach na basenie, lodowisku oraz Hali Sportowo-Widowiskowej zachęciliśmy 4200 osób.

 

 


Elbląg biega… i skacze!
Kategoria imprez, która przyciąga największą uwagę, to właśnie biegowa. W 2023 roku mieliśmy przyjemność organizować kolejne edycje biegów Piekarczyka i Niepodległości, a także po raz drugi zaprosić na Bażantarnia Jump&Run. Tylko w tych wydarzeniach wzięło udział blisko 4500 osób, a do listy doliczyć musimy także Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych, Biegi na Orientację (5 terminów), treningi z Bartnicki Team Elbląg oraz tegoroczną nowość – Elbląski Bieg Nocny Pod Gwiazdami, który po raz pierwszy rozbłysnął na terenie Modrzewiny i na pewno doczeka się swojej kontynuacji w kolejnych latach.

 

 


545 km rowerem
Co roku licznik przejechanych kilometrów w ramach Miejskich Wycieczek Rowerowych rośnie. Tym razem, po zakończeniu 10 wycieczek pośród rozmaitych krajobrazów, zatrzymał się na 545 kilometrach. Na tym nie zakończyła się nasza aktywność na dwóch kołach i wspólnie z mieszkańcami braliśmy udział w Rowerowych Wagarach, Rowerowych Spacerach z Leśnikiem (7 terminów), Popołudniowych Wycieczkach Rowerowych (4 terminy), a także rywalizowaliśmy podczas zawodów Bażantarnia XC oraz Góralem na Chrobrego. O tym jak liczne jest elbląskie środowisko pasjonatów jazdy na rowerze świadczy frekwencja podczas Elbląskiego Dnia Bez Samochodu, która wyniosła 750 osób.

 

 


Wakacje z MOSiR-em
W ciągu dwóch miesięcy zorganizowano 94 przeróżne wydarzenia, z których skorzystało ponad 22 tysiące osób. Na rzece Elbląg m.in. rywalizowaliśmy na Smoczych Łodziach, zakupionych w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz bawiliśmy się podczas Festiwalu Sportów Wodnych, który wrócił do wakacyjnej „ramówki” po kilku latach. Także dzięki głosowaniu mieszkańców na płycie Lodowiska Helena pojawiła się polipropylenowa nawierzchnia, na której po raz pierwszy zorganizowaliśmy Disco Rolkowisko. W harmonogramie nie zabrakło miejsca na gry miejskie, turnieje sportów drużynowych, rowerowe i kajakowe wycieczki, biegi na orientację, festyny i na masę innych bezpłatnych wydarzeń.

 

 


Sportowe ligi
MOSiR prowadził amatorskie rozgrywki ligowe w trzech dyscyplinach. W piłce nożnej na Orlikach rozstrzygnięty został poprzedni sezon, a później ruszył kolejny. Tak samo było w przypadku ligi siatkówki, która rozgrywała się w Hali Sportowo-Widowiskowej. Odbyła się także pierwsza edycja ligi koszykówki 3×3. Jesienią wystartowała kolejna, która przyciągnęła jeszcze więcej drużyn. Wszystkie ligowe rozgrywki były idealnym sposobem na regularne aktywne spędzanie czasu i zgromadziły liczną grupę amatorów poszczególnych dyscyplin. Licznik tzw. osobo-startów przekroczył wartość 2270. 

 

 


Basen i jego atrakcje
Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka i Kryta Pływalnia to sportowe obiekty cieszące się największą popularnością w Elblągu przez okrągły rok. Mają na to wpływ m.in. cykliczne wydarzenia, w których udział biorą zarówno najmłodsi, jak i osoby dorosłe. W tym roku nie mogło zabraknąć Rodzinnej Nocy na Dolince, Andrzejek w Wodzie, Maratonów Aqua Fitness oraz Dmuchanych Torów Przeszkód, które trzykrotnie zagościły w CRW Dolinka, a pokonać je spróbowało ponad 23 tysiące osób! Nie zapominajmy także o nauce i doskonaleniu pływania, które organizujemy już od wielu lat i corocznie, na zakończenie sezonu, zwieńczamy je Mityngiem Pływackim. Na Krytej Pływalni natomiast już tradycyjnie pływacy bili rekord podczas Pływackiej Sztafeta Niepodległości. 

 

 


Imprezy na lodzie
W tym roku po raz pierwszy ugościliśmy Zimowy Narodowy, czyli mobilne miasteczko, które organizuje m.in. bezpłatne animacje, naukę jazdy i konkursy z nagrodami. Dla mieszkańców przygotowaliśmy mnóstwo tematycznych imprez tj. Otwarcie i zakończenie sezonu, Mikołajki na lodzie czy KarnawaLOVE Party. Na Lodowisku Helena odbyły się również zawody łyżwiarskie w short-tracku, jeździe figurowej czy hokeja. Po raz pierwszy gościliśmy zawodników z całej Polski w łyżwiarstwie synchronicznym. 

 

 


Aktywuj się
W każdym tygodniu z tych zajęć korzystały setki elblążan. A były to Turbo Spalanie, Joga, Zumba, Aqua Fitness i jego odmiany, Aerobik w wodzie dla seniorów, a także propozycje dla dzieci i młodzieży: nauka i doskonalenie pływania oraz jazdy na łyżwach. Ponadto program został poszerzony o Zdrowy Kręgosłup i Zumba Kids.

 

 


Współorganizowaliśmy
MOSiR w Elblągu organizował także imprezy z partnerami. Przykładem są Finał WOŚP, Elbląskie Święto Sportu, Wiosna Pływacka, Majówka w porcie, Dzień Dziecka w Parku Dolinka, Ultra Wysoczyzna, Bieg Nadziei, Rainforest Challenge, Zawody w kajakarstwie klasycznym czy Sprzątanie Świata. 

 

 


Dziękujemy wszystkim za udział w naszych wydarzeniach i już teraz zapraszamy do wspólnej zabawy w 2024 roku.
 

 

 

MOSiR w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Cuda
  Czwartek, 04.01

  Te agitacje , te gadki do ludu, czarna wołga-:)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7077620029449