Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zmiany w EPEC. Wiemy, kto teraz pokieruje spółką

08.12.2023, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zmiany w EPEC. Wiemy, kto teraz pokieruje spółką
REKLAMA

Rada Nadzorcza przyjęła dziś (8.12.) rezygnacje Andrzeja Kulińskiego z funkcji prezesa Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Przez najbliższe miesiące spółką kierować będzie 77-letni Henryk Wronkowski, dotychczasowy przewodniczącym RN.Andrzej Kuliński został prezesem EPEC-u w 2018 r. Miał wówczas 34 lat. 27 listopada br. informowaliśmy, że Andrzej Kuliński będzie prezesem EPEC-u do 8 grudnia br.
 

 

Zdecydowałem się złożyć rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu spółki EPEC Sp. z o.o. Decyzja ta wynika z przyczyn osobistych oraz moich dalszych planów rozwoju zawodowego

 

 

– mówił wówczas w rozmowie dla info.elblag.pl Andrzej Kuliński.Dziś rezygnacja Andrzeja Kulińskiego została przyjęta przez Radę Nadzorczą i zgromadzenie wspólników spółki. Powołano też nowego prezesa EPEC-u, którym tymczasowo został dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej Henryk Wronkowski.

 Przyjmując pełnienie obowiązków prezesa do czasu powołania nowego, Henryk Wronkowski musiał zrezygnować z funkcji członka Rady Nadzorczej (a co za tym idzie również przewodniczącego RN).

 


Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że „szukanie” następcy Andrzeja Kulińskiego ma potrwać trzy miesiące. Nie jest to jednak ostateczny, wiążący termin.
 

 


Henryk Wronkowski pracował m.in. w Gaz&Oil Project, firmie Elzambud , ABB Zamech Gaz Petro i Lotos Petrobaltic. W 2018 r. Henryk Wronkowski kierował już tymczasowo EPEC-em. Wówczas przekazał spółkę w ręce Andrzeja Kulińskiego.

 

 


Przypomnijmy, że nadzór nad działalnością EPEC-u sprawuje Rada Nadzorcza, która powołana jest na okres 3-letniej kadencji. Obecna kadencja trwać będzie do 2024 r.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Żartowniś
  Piątek, 08.12

  Haha dobry żart , rada to do odwolania !

 2. 2
  +20
  ~ Tylko taczka
  Piątek, 08.12

  ...wa mać, inne słowa nie pasują

 3. 3
  +23
  ~ odbiorca ciepła
  Piątek, 08.12

  Ciąg dalszy żartów, człowiek, który zasiadał w Radzie Nadzorczej, a który nie poniósł żadnych konsekwencji za inwestycję ,która pożarła środki , a końca nie będzie miała.Ile oni będą nabijali Nas odbiorców ciepła?

 4. 4
  +11
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 08.12

  Ktoś musi kierować tymczasowo - tylko tymczasowo. Ławka PO jak widać króciutka. W TVN24 ekspertem ekonomicznym jest Adrian Furgalski , który za swego czasu zasiadał w Radzie Nadzorczej ZNTK W Łapach - to była jedna z największych spółek naprawy taboru kolejowego, która została doprowadzona do upadłości. Ponad 1000 ludzi poszło na bruk co było możliwe do złomowania zostało sprzedane. Dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych hal o których hula wiatr. Dzisiaj ten ekspert wypowiada się na temat CPK i widzi w tej inwestycji megalomanię bo przecież mamy dużo lotnisk regionalnych między innymi w Szymanach . Nowy premier ma lotnisko pod nosem 25 minut taxówką i nie widzi potrzemy budowy. To jest wymiar nowej "klasy" politycznej -lex Kloska i ratowanie tonącego SIMENSA - 4,5 mld euro Gratulacje !!

 5. 5
  +13
  ~ swojsko capi
  Piątek, 08.12

  Ktoś tu pali głupa i idzie z mieszkańcami na rympał. Od co najmniej września wiadomo że facet był odstrzelony. Od ponad miesiąca sam ogłaszał że odchodzi i zostawia super firmę. O bałaganie i stratach nie wspominał , jak każdy honorowy i uczciwy. Teraz informujecie że nie ma kandydata wśród znajomych na jego miejsce.Pewnie wszyscy ustawili się za królikiem który ma być wojewodą. odpady po wyborach obejmą fuchę w niereformowanym od wieku bizancjum ciepła. Elektoracie - wybrałeś i masz chutor jaki ci odpowiada.

 6. 6
  +16
  ~ fc gvhb
  Piątek, 08.12

  KIEDY OBNIZKA CEN CIEPŁA !!! Jak długo będziemy jeszcze płacić te niebotyczne ceny ?!W Olsztynie juz taka nastąpiła.

 7. 7
  +8
  ~ obserwator zdarzeń
  Piątek, 08.12

  Tej hucpy końca nie widać.

 8. 8
  +6
  ~ cuda wianki
  Piątek, 08.12

  Pisowska CBA i sąd aresztowali działacza pis który podobno przyjmował wpłaty na swój kww i konto pis. U nas czerepak z żoną dokonywał maksymalnych wpłat na wiadomy kww a po wygranej obskakiwał różne doskonale płatne fotele miejskie , gniewał się bo za mało płacili, dostawał inny fotel aż wreszcie, odzyskawszy solidną wielokrotność wpłaty, pogniewał się na dobre. Nikt, nawet biskup nie orzekł łajdactwa a zaprzyjaźniona prokuratura, komisarz wyborczy, niczego nie dostrzegli. Różnice w jednej Polsce - tamten "podobno", czerepak na pewno . Tamten siedzi w p.ierdlu, czerepak bryluje i czeka na kwiecień.

 9. 9
  +13
  ~ Do p Michale.
  Piątek, 08.12

  Chce być Pan Prezydentem. Dlaczego jako wice prezydent i przewodniczący elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej godzicie się na to co się dzieje z EPEC. Przecież w mieście rządzi koalicja KWWW ,PO i SLD . Przyczyna odejścia tego Pana jest znana .Można sobie opowiadać o przesłankach osobistych . Tylko czy ktoś uwierzy. Za prezydenta W to już 7 prezes. Jeżeli nie widzi Pan w tym nic nagannego to ja na PO w kwietniu nie zagłosuję. I jeszcze jedno . Czy radca prawny świadczący usługi dla UM może zasiadać w RN spółki podległej. Czy to nie pozostaje w konflikcie. Jeszcze takiej RN w EPEC nie było. I co Klim miał rację?

 10. 10
  +9
  ~ Końcówka
  Piątek, 08.12

  Co za upadek , gubią się we wszystkim

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94717693328857