Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Andrzej Kuliński nie będzie już prezesem EPEC-u. "Zdecydowałem się złożyć rezygnację"

27.11.2023, 11:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Andrzej Kuliński nie będzie już prezesem EPEC-u. "Zdecydowałem się złożyć rezygnację"

W piątek (24 listopada) Andrzej Kuliński złożył rezygnację z funkcji prezesa Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Dlaczego zdecydował się na taki krok?

 Andrzej Kuliński został prezesem EPEC-u w 2018 r. Miał wówczas 34 lat. - Przed nami dużo pracy - mówił 5 lat temu podczas konferencji prasowej. - Zapoznałem się z doniesieniami medialnymi odnośnie ciepła w Elblągu i związanymi z tym problemami. Mam doświadczenie w prowadzeniu dużych inwestycji oraz dużych zasobów ludzkich przy realizacji takich obiektów jak Podziemny Magazyn Gazu w Wierzchowicach wraz z budową bloku gazowo-parowego (…) Dużym atutem jest fakt, że pan Przewodniczący Henryk Wronkowski zobowiązał się wdrożyć mnie w sprawy związane z negocjacjami z Energą, jak również pracami nad opracowaniem koncepcji techniczno-ekonomicznej ciepła dla Elbląga.
 

 


Jak się dowiedzieliśmy Andrzej Kuliński będzie prezesem EPEC-u jeszcze tylko dwa tygodnie (do 8 grudnia br.).


 

Zdecydowałem się złożyć rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu spółki EPEC Sp. z o.o. Decyzja ta wynika z przyczyn osobistych oraz moich dalszych planów rozwoju zawodowego

 

 

– zapewnia Andrzej Kuliński.

 W jakim stanie Andrzej Kuliński pozostawia EPEC? - Spółkę pozostawiam w dobrej kondycji finansowej i technicznej – dodał. - EPEC znajduje się w okresie przygotowawczym do transformacji energetycznej tj. procesu, z którym Spółka będzie mierzyć w najbliższych latach. Mój osobisty wkład w organizacyjne przygotowanie firmy pozwolił na stworzenie solidnych struktur i systemów, które umożliwią dostosowywanie się do nowych wymogów i standardów środowiskowych.

 


Co czeka EPEC? - Ufam, że przygotowana Strategia Rozwoju Spółki i wynikające z niej cele oraz Strategiczne Projekty Inwestycyjne będą kontynuowane – budowa nowej elektrociepłowni, farmy fotowoltaiczne oraz pozostałe rozwiązania oparte o odnawialne źródła energii, stanowią wyjątkowo skomplikowany proces, wymagający szybkich decyzji i elastyczności w reagowaniu na zmienną rzeczywistość rynkową – wymieniał Andrzej Kuliński.

 

 

Mam pełne przekonanie, że Spółka, opierając się na silnych fundamentach oraz kompetencjach zespołu, będzie w stanie sprawnie i z powodzeniem je realizować oraz radzić sobie z przyszłymi wyzwaniami. Chciałbym złożyć szczere podziękowania wszystkim pracownikom za ich ciężką pracę, oddanie oraz zaangażowanie w realizację zarówno projektów strategicznych, jak i misji Spółki

 

 

– zaznaczył.

 


Andrzej Kuliński zaznaczył, że chciałby podziękować wszystkim, którzy wspierali go w „trudnym procesie przekształceń”.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (50)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +51
  ~ mol135
  Poniedziałek, 27.11

  Panie wiceprezydencie co Pan na to ?

 2. 2
  +37
  ~ ...
  Poniedziałek, 27.11

  Teraz czekamy na dymisję prezesa EPWiK w Elblągu.

 3. 3
  +45
  ~ Stefan Rembelski
  Poniedziałek, 27.11

  Pozostała praktycznie nierozwiązywalna, moim zdaniem skrajnie niekorzystna umowa podpisana na 24 lata z EKO, dramatycznie wysokie ceny ciepła dla odbiorców i odmowa Energi Operatora na przyłączenie do sieci farmy fotowoltaicznej. Czy w Radzie Nadzorczej EPEC- u zasiadał lub dalej zasiada Pan wiceprezydent Janusz Nowak? Czy właściciel dopełnił wszystkich obowiązków nadzorczych a jeśli tak to jakie przedsięwziął działania naprawcze? Czy elblążanie są znowu z przysłowiową ręką w nocniku? - Jak dobrze pamiętam to właśnie 5 lat temu złożona została odbiorcom ciepła obietnica obniżenia jego ceny o 20% - czyż nie? Jakie teraz obietnice padną i jaki będzie ich poziom wiarygodności ? Czy będą kolejnym cynicznym tańcem wyborczym ze słupami? Pięć lat w błoto ? Są odpowiedzialni? Spytajcie UM?

 4. 4
  +20
  ~ Farsa
  Poniedziałek, 27.11

  Cios dla ciepla-:))))

 5. 5
  +19
  ~ Odpowiedzialność!!!!!
  Poniedziałek, 27.11

  No to teraz chyba wizerunkowo leci rada ? W koncu to jej decyzje latami???

 6. 6
  +25
  ~ mieszkaniec Sielanki
  Poniedziałek, 27.11

  A kto rozliczy straty w EPEC do jakich doprowadził prezesik - znowu przerzucą na mieszkańców (ciekawe jakie premię będą na koniec roku i trzynastki i odprawa dla zarządzającego ?)

 7. 7
  +24
  ~ Czas się zbliża
  Poniedziałek, 27.11

  I sądy dla wieloletnich mobberów !

 8. 8
  +31
  ~ domono?
  Poniedziałek, 27.11

  Kolejny znaleziony przez Wróblewskiego na giełdzie znajomków. Przez 5 lat dorobił się solidnie i napisał końcowe wystąpienie bez żadnego konkretu. O jego pracy świadczy tajna (ze strony Wróblewskiego) umowa z Energą, wzrost kosztów GJ, zdychająca ciepłownia Epec, katastrofa fotowoltaiczna z niewiedzy o przepisach na realizację inwestycji, przerost zatrudnienia, brak reform w firmie, ..., . Grubo ponad milion zarobiony i odchodzi. Niedawno podawano o stratach finansowych w Epec a ten twierdzi, że jest najsuper. Skoro Wróblewski pozbywa się (bo "powody osobiste" to "na ryjek , na bruczek") tak wybitnego "prezesa" to znaczy że jest gorzej niż nam mówi Wróblewski. Nowak też na bruczek, a Wróblewski wzoruj się na protegowanym i też ze względów osobistych na bruczek.

 9. 9
  +29
  ~ Nadzór właścicielski
  Poniedziałek, 27.11

  Jaka jest prawda wszyscy wiedzą. A RAda nic nie wiedziała?. Takie to jest zarządzanie spółkami w Elblągu. A może coś powie przewodniczący RN

 10. 10
  +24
  ~ gwałt?
  Poniedziałek, 27.11

  Stefan, gdy mówisz o "tańcu ze słupami" to pamiętaj, że honorowi ludzie i prawi moralnie nie dali by się zesłupować. Słupy nadal "wychowują", kierują szkołami, ukazują siebie jako wzorzec i są nagradzani przez inż. drzewiarstwa. pamiętaj Stefan o roli czerepaka w tym haniebnym procederze słupowania i kasowania. Najbardziej obrzydliwa prostytucja słupów ze słupnikiem. W sądzie , o gwałt: "opierała się pani?", "tak, o safę". Tak wygląda słupowanie po elbląsku. W lutym powtórka z oświatowej moralności made in `47 - moralność leży i czeka na klienta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94581890106201