Poniedziałek, 26.02.2024, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanie ruszyli na zakupy do nowego centrum. "W godzinach szczytu ul. Fromborska jest zakorkowana"

27.11.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie ruszyli na zakupy do nowego centrum. "W godzinach szczytu ul. Fromborska jest zakorkowana"
Fot. Agnieszka Klatt

Nowe centrum handlowe przy ul. Fromborskiej cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. To widać również po zwiększonym ruchu na drogach dojazdowych do niego, zwracają uwagę radni. - W godzinach szczytu, jak kierowcy staną na światłach, to stoją między Fromborską a Królewiecką. Tego wcześniej nie było. To się stało po oddaniu tego centrum- zwraca uwagę radny Cezary Balbuza.

 

 

 


Nowe centrum handlowe przy ul. Fromborskiej, otwarte w październiku, przyciąga wielu klientów. Ruch w tym miejscu jest na tyle duży, że w godzinach szczytu na ulicach wokół centrum tworzą się korki. Sytuacji nie ułatwiają również kierowcy, którzy jeszcze nie przyzwyczaili się do nowej organizacji ruchu w tym miejscu.

 

 

 

Policjanci pierwsi zwrócili uwagę na problem. Patrole kontrolujące ruch przy nowym centrum wielokrotnie musiały pouczać kierowców, którzy próbowali wjechać na parking przy centrum od strony ul. Królewieckiej. - Tam nie skręcamy w lewo. Wskazują na to znaki pionowe: nakaz jazdy prosto lub w prawo. Dodatkowo są tam linie ciągłe - apelowała ponad tydzień temu Komenda Miejska Policji w Elblągu. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Okazuje się, że kierowcy mają problem nie tylko z wjazdem, ale i z wyjazdem z terenu centrum przy ul. Fromborskiej. Dziś, 27 listopada podczas Komisji gospodarki miasta mówił o tym radny Cezary Balbuza (Koalicja Obywatelska).

 

 

 

Policja, po otwarciu centrum, zajęła się problemem, żeby nie wjeżdżano z ul. Królewieckiej na parking. Jest też drugi problem w tym miejscu. Chodzi o kierowców, którzy wyjeżdżają z parkingu drogą między centrum a Biedronką. Tam, w momencie, gdy ktoś chce skręcić w lewo, do ronda przy ul. Królewieckiej wszystko się korkuje. Ludzie nie wyjeżdżają przez ul. Królewiecką, tylko uparcie tym wyjazdem. Może warto postawić tam zakaz skrętu w lewo. To rozwiązałoby problem

 

- mówił Cezary Balbuza.

 

 

 


- Kierowcy będą stali, aż się nauczą, że lepiej wyjechać ul. Królewiecką i skręcić na rondzie w prawo. Wtedy nie trzeba stać w korku. Niewykluczone, że jeśli ludzie się nie przyzwyczają, trzeba będzie coś takiego zrobić (chodzi o zakaz skrętu w lewo - przyp. red.) - przekonywał Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

 

 

 

 

Radny Koalicji podkreślił również, że problem korków w tym rejonie, rozwiązałaby budowa połączenia drogowego ul. Jana Pawła II z ul. Fromborską.

 

 

 

 

Przydałby się taki łącznik. Obecnie w godzinach szczytu, jak kierowcy staną na światłach, to stoją między Fromborską a Królewiecką. Tego wcześniej nie było. To się stało po oddaniu tego nowego centrum handlowego

 

- dodał Cezary Balbuza.

 

 

 

Budowa takiego połączenia ul. Jana Pawła II z ul. Fromborską jest w planach od lat. To odciąży ul. Fromborską i spowoduje, że ul. Jana Pawła II nie będzie ulicą ślepą - przypomniał Marek Pawlikowski, dyrektor Zarządu Dróg UM w Elblągu. Jak nietrudno się domyślić na taką inwestycję miasto na razie nie ma jednak pieniędzy.

 

 

 


Co na temat problemów z organizacją ruchu przy nowym centrum handlowym sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Kierowcy przyzwyczają się do nowości, czy też konieczne tu jest wprowadzenie rozwiązań, które pomogłyby rozładować korki? Piszcie w komentarzach.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 24

%87.5 %12.5


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ D.C.
  Poniedziałek, 27.11

  Jak nazywa się to nasze Nowe Centrum?????

 2. 2
  +4
  ~ won
  Poniedziałek, 27.11

  "Jak nazywa się to nasze Nowe Centrum?????" nazwie sie centrum centrumow

 3. 3
  --2
  ~ Qurwa
  Poniedziałek, 27.11

  Kebab na ulicę co to zimno !!! Gdzie w środku restauracja ? Pieprz

 4. 4
  +10
  ~ Olenko
  Poniedziałek, 27.11

  Zróbcie skrót przez Bażantarnie

 5. 5
  +6
  ~ Upadły Harley
  Poniedziałek, 27.11

  Balbuza chce zadbac tylko o swój dogodny dojazd do domu, bo sam tamtędy jeździ.

 6. 6
  --9
  ~ Elblag nie ma centrum, nigdy nie mial.
  Poniedziałek, 27.11

  Tam te znaki są celowo tak ustawione i namalowane by psiarnia polowała na kierowców

 7. 7
  --6
  ~ Cýtat :-" miasto nie ma pieniędzy "?
  Poniedziałek, 27.11

  Tyle Witek posprzedawał działek mieście, obiektów, budynków - tym wytartym sloganem braku pieniędzy, nam mieszkańcom nie zamydlą oczu, i gdzie są z tej aprzedazy pieniądze? Zasiliły kase miasta czy czyjeś ratuszowe kieszenie ?

 8. 8
  --4
  ~ Cýtat :-" miasto nie ma pieniędzy "?
  Poniedziałek, 27.11

  Tyle Witek posprzedawał działek mieście, obiektów, budynków - tym wytartym sloganem braku pieniędzy, nam mieszkańcom nie zamydlą oczu, i gdzie są z tej aprzedazy pieniądze? Zasiliły kase miasta czy czyjeś ratuszowe kieszenie ?

 9. 9
  +18
  ~ Qwerty
  Poniedziałek, 27.11

  To nie jest centrum tylko baraki przy Fromborskiej- tak sie prezentuje od strony ul. Fromborskiej, smietniki zamiast witryn. A co do wjazdu można było zrobić wjazd od strony Krolewieckiej podobnie jak do Aldi przy Fromborskiej, ale coz lepiej postawić znak. A w samym parku handlowym brakuje przejścia dla pieszych pośrodku parkingu - ludzie chodzą po jezdni, co nie jest bezpieczne przy takim ruchu.

 10. 10
  --1
  ~ Jonatan
  Poniedziałek, 27.11

  Żosyn się nie spodziewał! Żodyń! 🤬

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.87028217315674