Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Śmierć uczestnika rajdu RFC Poland. Prokuratura bada okoliczności tragicznego wypadku

25.10.2023, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Śmierć uczestnika rajdu RFC Poland. Prokuratura bada okoliczności tragicznego wypadku
Fot. KM PSP Elbląg

Elbląska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragicznej śmierci uczestnika rajdu RFC Poland. 36-latek, jak wstępnie ustalili śledczy, zginął przygnieciony przez auto. Do wypadku doszło na terenie poligonu przy ul. Kwiatkowskiego.

 

 


Do dramatycznego zdarzenia doszło w nocy z 20 na 21 października na terenie poligonu przy ul. Kwiatkowskiego, gdzie odbywał się rajd RFC Poland. W wyniku wypadku śmierć poniósł 36-letni uczestnik wydarzenia.

 

 

 

 

Do zdarzenia doszło podczas 6. edycji Przeprawowego Pucharu Polski RFC. To wydarzenie organizowane jest od kilku lat. Tym razem brało w nim udział około 70 osób. Uczestnicy pokonywali trudną trasę wyznaczoną w lesie. Zmarły prowadził samochód suzuki Vitara. W pewnym momencie samochód się przewrócił, mężczyzna wypadł z auta i został przez nie przygnieciony, w wyniku czego poniósł śmierć

 

 

- informuje prokurator Grażyna Jewusiak z Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

 


Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Elblągu, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia. - Postepowanie prowadzone jest w kierunku art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Badane będą wszystkie okoliczności zdarzenia. W tej chwili  została już przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny. Prokuratura przesłuchuje się światków, uzyskuje się dokumentację potwierdzającą legalność tej imprezy. Na pewno zasięgane będą również opinie biegłych ruchu drogowego. To w zależności od tych czynności i zebranego materiału zostaną podjęte dalsze decyzje - dodaje prokurator Jewusiak.

 


Organizator wydarzenia nie chce komentować sprawy do zakończenia postępowania, zamieścił jednak oświadczenie w mediach społecznościowych.

 

 

 

Organizator składa najszczersze wyrazy współczucia rodzinie zmarłego, z którą łączymy się w bólu. Jednocześnie informujemy, że wydarzenie odbyło się legalnie, a jego przebieg był zgodny z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa. Organizator pozostaje w pełnej współpracy z właściwymi organami oraz podejmuje wszelkie środki w celu dokładnego wyjaśnienia wszystkich istotnych okoliczności zdarzenia

 

- czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Hdhd
  Środa, 25.10

  Prokuratura przesłuchuje się światków, Kto pisze te teksty?

 2. 2
  +6
  ~ lala
  Środa, 25.10

  a "światek", to kto?

 3. 3
  +6
  ~ kris
  Środa, 25.10

  Autor = totalny analfabeta.

 4. 4
  +5
  ~ Padłam
  Środa, 25.10

  Światek heh

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6307928562164