Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wybory 2023: Jerzy Wcisła z mandatem senatora. Łukasz Kochan nie zamierza rezygnować z polityki

19.10.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wybory 2023: Jerzy Wcisła z mandatem senatora. Łukasz Kochan nie zamierza rezygnować z polityki

Jerzy Wcisła zdobył ponad 57 proc. głosów i mandat. To oznacza, że polityk Koalicji Obywatelskiej po raz trzeci będzie reprezentował okręg elbląski w Senacie. Jego głównego rywala, Łukasza Kochana z Prawa i Sprawiedliwości, wsparło 34,79 proc. mieszkańców regionu.

 

 


W okręgu nr 84 (obejmującym powiaty: bartoszycki, braniewski, elbląski i lidzbarski oraz Elbląg) w wyborach do Senatu wystartowało troje kandydatów. Najbardziej zacięta walka o mandat toczyła się jednak między Jerzym Wcisłą (KO) i Łukaszem Kochanem (PiS). Ostatecznie wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej. Jerzy Wcisła zdobył 57,04 proc. głosów, poprało go dokładnie 86 158 mieszkańców.

 

 

 

To ogromna radość. Czuję się ambasadorem Elbląga i regionu, a te wybory pokazały, że wyborcy tego okręgu takiego ambasadora potrzebują. Społeczeństwo naszego regionu odrzuciło mojego kontrkandydata z PiS. Przegrał on ze mną różnicą 34 tys. głosów. Czuję duże wsparcie, ale też dużą odpowiedzialność. W tej chwili będę najprawdopodobniej senatorem tej większości, która sformułuje rząd. Wierzę, że prezydent nie będzie próbował nie dostrzegać rzeczywistości i opóźniać ten fakt. Mam nadzieję, że wiele z tych rzeczy, o których mówiłem uda się szybko zrealizować

 

- mówi Jerzy Wcisła.

 

 


W trakcie kampanii wyborczej w naszym regionie, jednym z tematów częściej podnoszonych przez kandydatów praktycznie wszystkich ugrupowań, było "połączenie" elbląskiego portu z kanałem przez Mierzeję Wiślaną. Rozwiązane tej kwestii będzie jednym z priorytetów nowego rządu, zaznaczył Jerzy Wcisła.

 

 

Widać było wyraźnie, podczas wizyty Donalda Tuska w Elblągu, że nikt nie zabierze Elblągowi portu, nie będzie żadnego problemu z tym, kto ma to dokończyć. Sytuacja jest jasna, to sprawa rządu. Jestem przekonany, że kanał przez Mierzeję Wiślaną będzie jednym z priorytetów. Mam nadzieję, że na otwarciu tego kanału, obok prezydenta Elbląga, będzie stał premier Donald Tusk

 

 

- podkreślił polityk KO.

 

 

 


- W nowej kadencji chcę kontynuować pracę, rzeczy, które zostały rozpoczęte - dodał Jerzy Wcisła. - Nadal będę pracował z młodzieżą nad szukaniem dobrych rozwiązań dla polskiej szkoły, bo one teraz będą potrzebne. Chciałbym również wrócić do sprawy ochrony przeciwpowodziowej. Zaniechanie kontynuacji programu zabezpieczenia przeciwpowodziowego może nas drogo kosztować. Będę namawiał premiera i rząd, aby szybko wrócił do tego projektu.

 

 

 


Głównym rywalem Jerzego Wcisły był Łukasz Kochan. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości uzyskał 34,79 proc. głosów, czyli wsparcie 52 500 wyborców. Dla byłego komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu był to pierwszy start w wyborach. Jak zapewnia, mim porażki, nie zamierza rezygnować z polityki.

 

 

 

 

To dla mnie było nowe doświadczenie i nie ukrywam, że poprzez pryzmat tego startu nabrałem chęci, aby kontynuować to, co rozpocząłem i zrobić coś dobrego dla mieszkańców naszego regionu. Co będzie dalej, zobaczymy. Zwycięstwo przypadło mojemu kontrkandydatowi panu Jerzemu Wciśle. Gratuluję mu zwycięstwa i wierzę, że uczyni wszystko, aby zrealizować, te deklaracje, które padły w toku prowadzonej przez niego kampanii. Życzę mu tego, bo to byłoby z pożytkiem dla mieszkańców. Nie zamierzam rezygnować z polityki. Tak naprawdę zdeterminowało mnie to jeszcze bardziej. Osoby, które oddały na mnie głos, zaufały mi pomieściłby Stadion Narodowy. To jest ogrom ludzi, wyborców, którzy postawili na mnie. Uważam, że nie można tego zmarnować. Chcę kontynuować tę pracę, którą rozpocząłem kandydując do Senatu. Czy to będą wybory samorządowe? Zobaczymy. Na razie nie snuję tak konkretnych planów

 

 

- mówił Łukasz Kochan.

 

Trzecią kandydatką do Senatu z okręgu nr 84 była Justyna Masiewicz-Grodź z KW Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin. Uzyskała ona 12 332 głosy (8,16 proc.). Źródło: PKW

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Nowy Kandydat
  Czwartek, 19.10

  W tym zaściankowie ciągle te same twarze, w wieku coraz mnie rokującym niestety , ale takie miasto ze do 90 nie odpuszczą i nie dopuszczą młodych , ale stsrzy9ale Pan Kochan na debiutanta ktory pojawił się na chwilę przed wyborami ma swietny wynik! Zatem proszę pokazywać się w Elblągu i starać o fotel Prezydenta aby obudzić życie w mieście, smutnym i szarym urzędzie bez życia i skwaszonym i zmarszczonym jak twarze...... ! Czas na was nowe pokolenie !

 2. 2
  +21
  ~ wizja
  Czwartek, 19.10

  Z takim Elektoratem prezydenturę weźmie Missan a Wróblewski będzie v-ce z emeryturą. Takie są realia i układy, a Missan będzie jeszcze "bardziej" niż Wróblewski, ale będzie bo "chce" a elektorat swojaków popiera - vide Wcisła. Kochan nie ogarnie tego bałaganu i go nie zreformuje a Missan nic nie robiąc zachowa status quo i metody Wróblewskiego. czarno? Pocieszam się że Afrykanin ma czarniej. Tam.

 3. 3
  +13
  ~ DO WIZJA
  Czwartek, 19.10

  TA WIZJA JEST OKROPNA I PRZERAŻAJĄCA ALE ZAWSZE MOZNA SIĘ ZDZIWIĆ BO LUDZIE JUŻ NIE TOLERUJĄ CHORYCH METOD! A PRZYKŁADY BRAC Z TRZASKOWSKIEGO , DULKIEWICZ ! I WYSTARCZY

 4. 4
  +22
  ~ W Elblągu sie nigdy nic nie zmieni na leosze.
  Czwartek, 19.10

  Te sam twarze od lat, nic nie zrobili dla miasta i ludzi tylko dla siebie. A koryta su trzymają kurczowo do grobiw4j deski, żadna sił ich nie ofercie. Tu nowr I mlodisc nie ma szans.

 5. 5
  +13
  ~ egh
  Czwartek, 19.10

  to niech w wieku 40 lat niech zrezygnuje z emerytury a nie dalej do koryta sie pcha

 6. 6
  +9
  ~ Hhjh
  Czwartek, 19.10

  Dostaniesz jakaś ciepła posadkę zapewne

 7. 7
  --8
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 19.10

  Uważam, że gdyby Piotr Opaczewski starował z listy PIS na senatora mógłby wygrać z kandydatem Partii Obłudy

 8. 8
  +7
  ~ Fan Gargamela z PO
  Czwartek, 19.10

  Kiepsko przygotowany materiał Proszę zobaczyć na PKW2023 ile osób w Elblągu głosowało na Koalicję Obywatelską do parlamentu, a ilu na tego senatora....okaże się że różnica jest olbrzymia a powinna być równa chyba co?

 9. 9
  +17
  ~ zez
  Czwartek, 19.10

  Mam pierwsze zadanie dla emeryta - komendanta Łukasza Kochana . Zagospodarowanie obiektów po Straży Pożarnej na ul. Bema . Bo obecnie wraz z otoczeniem to obraz nędzy i rozpaczy . Chyba nie tak to miało być szanowny Panie .

 10. 10
  +11
  ~ Wonzruskimi
  Piątek, 20.10

  Kto normalny głosował na tego nieroba motorówkę? Mam wrażenie że ludzie poszli głosować przeciwko PiS a nie na kandydata. Przecież to obciach. Motorówka od lat działa przeciwko naszemu miastu. Od początku wraz ze swoimi kolegami negowali sens przekopu i popierał czaskowskiego który chciał wstrzymać budowę przekopu. Jak można popierać zdrajców ojczyzny?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.810674905777