Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim zlikwidowany. Co stało się z obiektem?

02.10.2023, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim zlikwidowany. Co stało się z obiektem?
Źródło: http://www.mowkam.pl/
REKLAMA

Radni Powiatu Elbląskiego podjęli uchwałę w sprawie likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim. Komu został wydzierżawiony ten obiekt?Wielokrotnie pisaliśmy o problemach, z jakimi borykał się Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim. Na terenie placówki miało dochodzić do zdarzeń z użyciem przemocy fizycznej. Wychowankowie placówki podejmowali ucieczki i stosowali środki psychoaktywne.


Dodatkowo wychowanków Ośrodka było coraz mniej (w 2023 r. zajętych było 25 z 96 dostępnych miejsc), a Powiat Elbląski coraz więcej dopłacał do utrzymania placówki.


Ostatecznie radni Powiatu Elbląskiego w marcu br. podjęli uchwałę w sprawie likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim wraz z funkcjonującymi przy nim szkołami - Branżową Szkołą I stopnia i Szkołą Podstawową Specjalną.


Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia. Zakończenie procesu zamknięcia ośrodka zaplanowano na 31 sierpnia br.  Po tym czasie nieruchomość została przekazana w Zakładowi Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim, powiatowej jednostce organizacyjnej. ZAZ ogłosił przetarg nieograniczony na dzierżawę pomieszczeń.

 

Cena wywoławcza rocznego czynszu dzierżawnego wynosi 150 000,00 zł plus należny podatek VAT. Do wylicytowanego czynszu dzierżawnego doliczane będą opłaty za dostarczane do przedmiotu dzierżawy media (zimna woda, kanalizacja sanitarna, sieć energetyczna). (…) Czynsz za drugi i trzeci rok dzierżawy będzie aktualizowany o wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, ogłaszany przez Prezesa GUS

– czytamy w ogłoszeniu przetargu.

 


Chętny był tylko jeden – Zbigniew Gwoździewicz spółka komandytowa. Spółka zaproponowała 151,5 tys. zł i budynek został jej wydzierżawiony na trzy lata.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ pawliak
  Poniedziałek, 02.10

  A gdzie będzie się resocjalizować wierchuszka z ratusza?? Aaaa?

 2. 2
  +27
  ~ pytam
  Poniedziałek, 02.10

  W dzisiejszych czasach jest tyle młodzieży, która wymaga resocjalizacji, dlaczego zamykamy takie ośrodki. Tym bardziej, ze ośrodek jest zadbany i dostosowany wymogami do pełnienia swojej funkcji?

 3. 3
  +20
  ~ To proste
  Poniedziałek, 02.10

  Najpierw remont zrobiono a teraz likwidacja. Gospodarzyć to potraficie zwykla granda. Za moment będzie taki ośrodek otworzony w olsztynie lub na mazurach.

 4. 4
  +4
  ~ Rambo11
  Poniedziałek, 02.10

  Witam- po 15-tym przydał by się dla POLaka chodził by bez kagańca,reszta nap nie będzie stała pusta Gwożdziewicz wie co robi.

 5. 5
  +4
  ~ Kamionek wielki
  Poniedziałek, 02.10

  Teraz jest to ośrodek uchodźców rużnej naradowości i nie jest za wesoło. Pan Zbigniew robi niezłe pieniądze. Ale czy Legalne??? Nie wiem

 6. 6
  +11
  ~ k
  Wtorek, 03.10

  Radni, którzy podjeli taką decyzje już nigdy nie powinni dostać mandatu zaufania wyborców! Wyborcy zapamiętajcie te nazwiska!

 7. 7
  +10
  ~ pytam
  Wtorek, 03.10

  Dlaczego likwidujemy ?Czy to nie przypadek ze tam od jakiegoś czasu mieszka pani Wilk ?

 8. 8
  +9
  ~ NarKom
  Wtorek, 03.10

  Panie Kamionek Wielki narodowości były, są i będą RÓŻNE, ale nigdy nie będą "rużne".

 9. 9
  +2
  ~ Nauczcie się czytać
  Wtorek, 03.10

  Czytanie ze zrozumieniem leży jak widać. Wyraźnie napisane jest w artykule, że ośrodek był nierentowny, że coraz mniej młodzieży w nim przebywało. To chyba lepiej wydzierżawić i mieć z tego pożytek, niż za chwilę czytać kolejne "mądrości" , że w ośrodku to tylko "narkotyki" i zepsuta młodzież, która przeszkadza mieszkańcom elblążkowa.

 10. 10
  +1
  ~ bez podpisu
  Wtorek, 03.10

  Trochę kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziło . Spróbuj , to nie boli .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.72409796714783