Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Park Planty po metamorfozie. Zobacz zdjęcia

18.09.2023, 11:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Park Planty po metamorfozie. Zobacz zdjęcia
Fot. Agnieszka Klatt

Park Planty ponownie został oddany do użytku. Rewitalizacja, jednego z ulubionych miejsc elblążan, kosztowała ponad 5 mln zł. Za te pieniądze m.in. odnowiono Grotę, a także wyremontowano i rozświetlono fontannę z żabką. Zobacz galerię zdjęć. 

 

 

Park Planty w ciągu ostatnich miesięcy bardzo się zmienił. Inwestycja obejmowała nie tylko remont i przebudowę ścieżek dla pieszych, utworzenie nowych ścieżek dla rowerzystów czy nasadzeń. Prace przeprowadzono również na Ślimaczej Górce.

 

 

Popularna wśród elblążan grota nie tylko została odnowiona, na jej szczycie stanęła altanka zwieńczona fikuśną, miedzianą kopułą. Projekt zakładał również modernizację i iluminację fontanny z żabką, znajdującą się przy ul. 1 Maja. Dziś wieczorem obiekt ten po raz pierwszy zostanie podświetlony. Całość prac kosztowała 5 061 104 zł.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Rewitalizacja Parku Planty ( zdjęć 20 )
Dodano: 2023-09-18 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ wituśkiewicz
  Poniedziałek, 18.09

  No pięknie, po elbląsku. I tylko szkoda że nie ma tam tężni, a nawet kilku. O, pardon, będzie tam unhalacja z naturalnych solanek miłośników Borysa (w pobliżu, na rogu).

 2. 2
  +2
  ~ Pytamy
  Poniedziałek, 18.09

  A dlaczego jest tak mało laweczek,skąpcy. Była impreza obok na starym mieście też mało ławek. A impreza taneczna w niedzielę była. Wiele osób odeszło bo brak ławek. Amfiteatrem zniszczony bo komuś zachciało się obiektu kameralnego. To w wyborach kameralne pojdziecie won.

 3. 3
  --5
  ~ POlak
  Poniedziałek, 18.09

  Gdyby rząd PIS nie dal kasy - nic by nie było. Ta ekipa czy klika która rządzi od 30 lat w Elblągu doprowadziła Elbląg do ruiny. Ale czego mozna sie spodziewać od PO Tuska i Wcisły, PSL Wróblewskiego czy Lewicy Lempart Falej z Olsztyna. To są po prostu zdrajcy naszego interesu na rzecz Niemiec.

 4. 4
  0
  ~ Ile jeszcze
  Poniedziałek, 18.09

  ale kicz! Park zabetonowany, nawet u nasady drzew beton. szok! Tak sie niszczy elblag i marnuje pieniadze podatnikow. Ile jeszcze tego dziadostwa?

 5. 5
  +8
  ~ o
  Poniedziałek, 18.09

  Rząd pisu nie ma swoich pieniędzy...! tylko Nasze!

 6. 6
  +12
  ~ mis
  Wtorek, 19.09

  te POLAK ty jestes jakis bezmozgowiec "rzad pisu dał"czyzby pisowcy sie zrzucili i dali ze swoich?dali z pieniedzy wszystkich podatnikow jezeli płacisz podatki to i z twoich myslenie boli a ciebie widac czapeczka uciska

 7. 7
  +2
  ~ Inspektor OkO
  Wtorek, 19.09

  Przeciez elblaskie patole zaraz to wszystko zdewastuja!!!! milicja powinna tam byc dzien i noc

 8. 8
  --3
  ~ babe
  Wtorek, 19.09

  To jest taki wał, że aż cuchnie na odległość. 5 mln - za co? Stare ławki, stary zesputy plac zabaw i coś co przypomina plac zabaw na końcu parku. Skandal !!

 9. 9
  +3
  ~ oo
  Wtorek, 19.09

  No to teraz chyba należałoby wywrzeć presję na PTTK by zajęli się estetyką swojej siedziby / ul. Krótka / w którym to działa hotel?

 10. 10
  +1
  ~ Tomasz W
  Wtorek, 19.09

  Czy ktoś z ratusza coś wspominał o imprezach kulturalnych na grocie?? W chyba jeszcze 100 000 mieście, impreza kulturalna z 2 ławkami dla widowni ?? Czy wam oby sufit na łeb się nie spadł

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2631988525391