Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Miasto opublikowało wykaz schronów. Jest w nich 6,4 tys. miejsc, brakuje ponad 119 tys.

15.09.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Miasto opublikowało wykaz schronów. Jest w nich 6,4 tys. miejsc, brakuje ponad 119 tys.
REKLAMA

W elbląskich schronach i ukryciach jest miejsce dla ponad 6,4 osób. Brakuje blisko 119,5 miejsc. Tak wynika z informacji opublikowanej przez miasto.  

 

 


Inwentaryzację budowli ochronnych przeprowadzono w całej Polsce. Chodzi m.in. o schrony i miejsca ukrycia, czyli te obiekty są dostosowane i wyposażone w infrastrukturę techniczną, przeznaczone do ochrony ludności przed skutkami działań zbrojnych, katastrof ekologicznych lub przemysłowych. Gdzie znajdziesz je w Elblągu?

 

 

Wykaz budowli ochronnych w naszym mieście opublikowany został dziś (15 września) na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu. Jak wynika z tej informacji, w Elblągu znajduje się 55 takich obiektów (6 schronów i 49 miejsc ukrycia). Łącznie znajduje się w nich 6 436 miejsc ochronnych. To oznacza, że brakuje 119 451 miejsc (126 tys. to liczba ludności do ukrycia, którą podaje miasto).

 

 


Tylko 3 schrony i 35 miejsc ukrycia są przygotowane w pełni. Listę wszystkich obiektów znajdziesz TUTAJ.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Asd
  Ponad tydzień temu, Piątek, 15.09

  126 tyś? Przecież w Elblągu nie ma nawet 100 tyś bo ile jest zameldowanych, a ile wyjechało za granicę lub mieszka w innych miastach, a się nie wymeldowało.

 2. 2
  --1
  ~ do Tarnopola
  Ponad tydzień temu, Piątek, 15.09

  A ja chcę schron obok Witka, bo on zasłoni mnie swoim wielkim ciałem. Nawet zrobi to na stadionie dla tych dla których zabrakło miejsca. Może projektowane sadzawki w miejscu basenu Adolfa zamienić by na antyatomowy schron dla zarządu miasta i RM znajdującej 750000w krzakach. Ze dwóch z browarami zmieści się w tężni sikanej projektu Małgorzaty, o ile kumpel królika ją dokończy. Najbezpieczniejsze miejsce jest w kiblu - takim drewnianym wychodku za stodołą, bo kto poświęci rakietę z betonową głowicą by się załatwiła w wychodku? Nawet bracia znad Dniepru się nie domyślą że toy toy u Lacha schronem jest. Machanie gołą szabelką jak w `39. Marysia ma przynajmniej solidny schron dla swojej szabli (miecza?). ja chcę z Witusiem, Januszem, Antosiem, Michasiem i czerepak niech otwiera właz.

 3. 3
  +6
  ~ Bywszyj obcywil
  Ponad tydzień temu, Piątek, 15.09

  A czy w Polsce istnieje coś takiego jak Obrona Cywilna. Sukcesywnie od 1990 roku w całej Polsce, nie tylko w Elblągu, likwidowano wszelkie elementy z tego zakresu. Oprócz schronów i ukryć było to też rozwiązywanie formacji Obrony Cywilnej i całkowite zaniechanie szkolenia ludności w tym zakresie. Mimo istniejących wymogów organizowania ukryć dla ludności w budowanych osiedlach mieszkaniowych, nikt nie przestrzegał tego zalecenia. Co prawda na początku lat 2000 - nych podjęto działania do odtworzenia OC, ale nie zrealizowano tego przedsięwzięcia. Zamiast tego cały wysiłek połączony z nakładami finansowymi podjęto na tworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej, ale to nie jest tożsame z OC, wręcz jest jej przeciwieństwem. Stąd zdziwienie tak słabego zabezpieczenia ludności na wypadek zagrożenia wojną jest nieuzasadnione. Przez ostatnie 33 lata nikogo to na poważnie nie obchodziło, a zresztą stan ten zaistniał przy powszechnym przyzwoleniu społeczeństwa.

 4. 4
  --2
  ~ POlak
  Ponad tydzień temu, Piątek, 15.09

  Tusk i Wcisla = inwazja nielegalnych imigrantow

 5. 5
  +5
  ~ Schronowy
  Ponad tydzień temu, Piątek, 15.09

  Ha ha ha schrony śmiech na sali a kto o nie dba albo się nimi przejmuje trochę powagi

 6. 6
  +5
  ~ Hejo
  Ponad tydzień temu, Sobota, 16.09

  Polak ruski trollu to pis sprzedało 250 000 wiz nielegalnym imigrantom. Jesteś jednym z nich?

 7. 7
  --2
  ~ Adr
  Ponad tydzień temu, Sobota, 16.09

  Hej srejo jesteś naprawdę tem... Pa dzidą żeby nie rozumieć roznicy

 8. 8
  +1
  ~ I tu się zdziwicie
  Ponad tydzień temu, Sobota, 16.09

  Komenda Głównej Państwowej Straży Pożarnej stworzyła aplikację "SCHRONY", która w formie interaktywnej mapy pozwala na łatwe i intuicyjne wyszukiwanie najbliższego miejsca schronienia.

 9. 9
  +4
  ~ mieszkaniec
  Ponad tydzień temu, Sobota, 16.09

  Proszę o ujawnienie i informację gdzie te schrony znajdują się w naszym mieście bo ja mieszkam już od 66 roku i do tej pory w razie jakiegoś kataklizmu nie wiem gdzie się schować

 10. 10
  +1
  ~ Jolka
  Ponad tydzień temu, Niedziela, 17.09

  Jaki ignorant pomyślał, że w godzinie napaści na nasz kraj będzie działała aplikacja informująca o miejscach schronienia? Nie będzie dostępu do sieci . Do niczego nie będzie dostępu. A większość ludzi będzie w popłochu uciekać gdzie pieprz rośnie. I nikt nie będzie patrzył w smartfon, kiedy trzeba ratować życie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2652728557587