Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Strój Piekarczyka hit czy kit?

Hit - 6%

Kit - 93%

Nie mam zdania - 1%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Piekarczyk” jednych cieszy, innych straszy. Jego nowy strój kosztował 6 tys. zł (ankieta - głosowanie trwa do jutra)

05.08.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Piekarczyk” jednych cieszy, innych straszy. Jego nowy strój kosztował 6 tys. zł (ankieta - głosowanie trwa do jutra)

W budżecie Miasta znalazło się ok. 6 tys. zł na nowy strój dla Piekarczyka. Poprzedni się zużył. Ile razy był używany? - Nie jesteśmy w stanie określić dokładnej ilości wydarzeń – przyznał Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.Miasto promuje postać Piekarczyka jako atrakcję turystyczną Elbląga. Według lokalnej legendy Piekarczyk przed 502 laty obronił miasto przed Krzyżakami. Odlany z brązu pomnik Piekarczyka stanął pod Bramą Targową 30 września 2006 r., podczas festynu I Elbląskiego Święta Chleba.W grudniu ubr. na Starym Mieście pojawiło się pięć, odlanych z mosiądzu małych figurek Piekarczyka. Piekarczyk z książką stanął przed Biblioteką Elbląską, Piekarczyk z gęsim piórem przy I LO, Piekarczyk z wagą szalkową przy ul. Wybrzeże Gdańskie (obok Specjal Pubu), Piekarczyk z kotwicą na Bulwarze Zygmunta Augusta, a Piekarczyk z wędką przy Moście Wysokim.


Od prawie 10 lat Elbląg ma swoją maskotkę - Piekarczyka, która podczas niektórych wydarzeń organizowanych przez Urząd Miasta m.in. rozdaje cukierki. W marcu br. Miasto zamówiło nowy strój Piekarczyka. - Powód jest prozaiczny. Stary strój Piekarczyka był intensywnie wykorzystywany od blisko dekady podczas najważniejszych wydarzeń miejskich mocno się już zużył – informował Łukasz Mierzejewski.


Nowy strój Piekarczyka wykonała Fabryka Zabawek Pluszowych Kolor z Koszalina.

 

Strój kosztował 5 tys. 916,30 zł. Poprzedni strój kosztował 2,5 tys. zł. Oczywiście jest to cena sprzed wzrostu inflacji, która wywindowała ceny wszystkich towarów i usług

– dodał Łukasz Mierzejewski.Na jakie okazje będzie używany nowy strój? - Będzie wykorzystywany podczas najważniejszych wydarzeń miejskich, w tym m. in. Święta Chleba, Dni Elbląga, Biegu Piekarczyka, Dnia Dziecka, podczas wydarzeń sportowych, artystycznych oraz na potrzeby Młodzieżowej Rady Miasta, a także, w zależności od potrzeb, podczas innych wydarzeń promocyjnych – wymieniał Łukasz Mierzejewski.


Ile razy używany był poprzedni strój? - Nie jesteśmy w stanie określić dokładnej ilości wydarzeń, w których używany był strój. Nie były prowadzone tego typu statystki – stwierdził Łukasz Mierzejewski. - Niemniej strój był intensywnie wykorzystywany w minionych latach podczas najważniejszych wydarzeń miejskich, takich jak Święto Chleba, Dni Elbląga, Bieg Piekarczyka, Dzień Dziecka, Święto legendarnego Piekarczyka – 8 marca.

 
Nowy strój Piekarczyka będzie miał swoją premierę podczas tegorocznego Święta Chleba. Wydarzenie zaplanowane jest na 25-27 sierpnia.


Na zdjęciach uwieczniony jest „stary” strój. Zdjęcia zostały wykonane w czerwcu br., podczas Dni Elbląga.


Jak nasi czytelnicy oceniają strój Piekarczyka. To hit czy kit?

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie. Głosować można od dziś (5.08.) do wtorku (8.08.) do godz. 10.00.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Strój Piekarczyka hit czy kit?

Hit - 6%

Kit - 93%

Nie mam zdania - 1%

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Bsp
  Sobota, 05.08

  Z postury i oblicza bardzo przypomina mi pewnego pana z Urzędu Miasta, któremu doklejono uśmiech. Okropny. Postać jak z horroru.

 2. 2
  +7
  ~ Olo
  Sobota, 05.08

  Głosowanie dotyczy starego stroju ? Serio ?

 3. 3
  +17
  ~ Kat Na Iditów
  Sobota, 05.08

  Jak długo jeszcze...? Miasto z taką historią i potencjałem a tu taka kukła wymyślona?

 4. 4
  +20
  ~ Do_pomorskiego
  Sobota, 05.08

  Wygląda, jak Wróblewski śmiejący się z Elblążan.

 5. 5
  +4
  ~ Tghjcx
  Sobota, 05.08

  To jest piekarczyk na miarę naszych czasów... naszej sytuacji. Dobry pomysł miał ten piekarczyk niech chodzi po trawnikach i gówna zbiera, niech odstrasza psy i ich zasranych właścicieli bo straży miejskiej nie będzie do kolejnej gali wręczania medali

 6. 6
  +6
  ~ Xadix
  Niedziela, 06.08

  Wygląda jak matrioszka

 7. 7
  +11
  ~ BJ
  Niedziela, 06.08

  za takie pieniądze jest chyba ze złota. wygląda okropnie

 8. 8
  +12
  ~ Ruch i dieta
  Niedziela, 06.08

  Zdrowej diety to on nie propaguje jak widać. W przeciwieństwie do Piekarczyka przy bramie. Tamten chłopaczek to udany model.

 9. 9
  +14
  ~ Nigdy więcej PO PSL SLD
  Niedziela, 06.08

  Kolejny przykład niegospodarności ćwierka. Ile jeszcze będzie szastał naszymi pieniędzmi na głupoty? A ulice dziurawe jak po bombardowaniu. Ul. Mazurska jedna z głównych wjazdowych do miasta. Dziurawa jak ser trzeba jechać slalomem. Wstyd panie (celowo z malej jako wyraz pogardy) rezydencie.

 10. 10
  +15
  ~ Szrek
  Niedziela, 06.08

  Zakpili z Piekarczyka !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1077120304108