Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Barnaba, Feliks, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Lider Agrounii w Elblągu. "Formuła III RP się wyczerpała, w Polsce praca przestaje się opłacać"

26.05.2023, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Lider Agrounii w Elblągu. "Formuła III RP się wyczerpała, w Polsce praca przestaje się opłacać"
Fot. Paweł Friedrich

Elbląg jest symbolem niespełnionych obietnic Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński w 2013 roku mówił o IV porcie RP, który miał być tutaj zbudowany za rządowe pieniądze. Dziś trwa spór między rządem i samorządem o to, kto ma wyłożyć pieniądze na dokończenie inwestycji przekopu Mierzei. My stoimy za samorządem - mówił Michał Kołodziejczak, lider Agrounii podczas wizyty w Elblągu.

 

 

Kampania wyborcza oficjalnie jeszcze nie ruszyła, ale politycy poszczególnych opcji już próbują zawalczyć o głosy elblążan. Dziś (26 maja) do Elbląga przyjechał Michał Kołodziejczak, prezes Agrounii. Lider ruchu odwiedził elbląskie targowisko, gdzie spotkał się z mieszkańcami i dziennikarzami. Wybór miejsca był nieprzypadkowy.

 

-

Co tutaj się dzieje? Ludzie przyjeżdżający na zakupy nie mają gdzie zaparkować, 15 minut szukają miejsca. To jest coś nie do pomyślenia. Mamy projekt bazarów hybrydowych, które powinny być realizowane i budowane w całym kraju. Drugi absurd. Chodząc po tym bazarze, napotkałem na straż miejską, która chodzi po bazarze i sprawdza, czy wagi sprzedawcom dobrze ważą, czy mają legalizację. Chciałbym, żeby straż miejska weszła do supermarketu, do tych bogatych sieci handlowych, żeby je kontrolować

- mówił Michał Kołodziejczak.

 

Bazary to jest jeden z punktów naszego programu jeśli chodzi o handel w takich miastach, jak Elbląg - podkreślił. - My mówimy też o rozwiązaniu, które umożliwiłoby wspólne robienie zamówień przez sklepy rodzinne. Tutaj też musi być działanie rządu, który pozwoli odpowiedniej komórce rządowej na robienie odpowiednich zamówień. Tak, żeby stworzyć społeczną franczyzę dla takich sklepów, żeby handel pozostał w rękach Polaków.

 

Lider Agrounii odniósł się również do sprawy elbląskiego portu i sporu rządu z lokalnym samorządem.

 

My stoimy za samorządem, który mówi, że państwo powinno zainwestować pieniądze w skończenie tej inwestycji, tak aby port mógł być obsługiwany. Te koszty nie mogą być przerzucane tylko na samorząd. To rząd powinien odpowiadać za duże i strategiczne inwestycje, które powinny służyć lokalnie samorządom i tym miejscom. My będziemy o Elblągu, o niezrealizowanej obietnicy PiS

- podkreślał lider ruchu.

 

Dzisiejsza wizyta Kołodziejczaka w Elblągu to zapowiedź jego spotkania z mieszkańcami, które odbędzie 2 czerwca o godzinie 18 w Ratuszu Staromiejskim. Wtedy też elblążanie będą mogli dowiedzieć się więcej na temat programu, z którym Agrounia pójdzie do wyborów. Najpewniej jednak ruch nie będzie się licytował na rozdawnictwo. 

 

 

Formuła III RP się wyczerpała. Trzeb nam głębokich zmian. Nie zrobimy tego, dopłacając do wszystkiego, do robienia zakupów, kolejnych działań, do przeżycia. Trzeba iść do przodu. Mentalne siedzenie w 2015 roku i licytowanie się na socjalne dopłaty musi przeminąć. Pomoc socjalna, pomoc słabszym i wypłata godnych emerytur to jest coś normalnego, nie można z tego robić głównych punktów programu. Na dobrobyt zapracujemy normalną pracą, w kraju, gdzie praca znów będzie się opłacać. Bo dziś w Polsce praca przestaje się opłacać

- przekonywał Kołodziejczak.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Chłop z miasta
  Piątek, 26.05

  Śmieszny jest ten gość ale trzeba przyznać że znalazł sposób na zarabianie pieniędzy

 2. 2
  +8
  ~ niunia
  Piątek, 26.05

  Po diabła ten smarkacz przyjechał do nas? Za bardzo się pcha do rządzenia aż mdli , rozumu za grosz.Następny chory na władzę.Chłopie zajmij się rodziną i swoim polem bo zarasta po pas.

 3. 3
  +5
  ~ Pit stop
  Piątek, 26.05

  Kretyn ....

 4. 4
  0
  ~ Fircyk
  Piątek, 26.05

  Co to kto jest-;) dobry showmen-;)))

 5. 5
  +9
  ~ Magnat Biznesu
  Piątek, 26.05

  Nigdy nie było żadnej IIIRP. To jedynie PRL 2.0 jest. Te same mordy, tylko teraz nie na smyczy moskiewskiej a waszyngtońskiej. A teraz wracać do roboty!

 6. 6
  +8
  ~ Wet
  Piątek, 26.05

  Taki folklor polityczny. Każdy chce brać za darmo kasiorkę.

 7. 7
  +9
  ~ Antonis
  Piątek, 26.05

  Plan sabotażu działań Państwa w wykonaniu władz Elbląga przewidywał, ze to masie nie udać !

 8. 8
  +1
  ~ Antonis
  Piątek, 26.05

  To jest taki chłop od Reymonta, co ten "róg złoty" stracił :-) Ilość bredni wypowiadanych w ostatnich latach prze tego faceta niedouczonego kompromituje jego zwolenników i wszystko to, o co walczą... ale to ich wybór .

 9. 9
  +4
  ~ mitupo
  Sobota, 27.05

  On walczy po to , aby WY tłuszcze, chamy jedne mieli co do gara wrzucić. Niebawem nie będzie żadnych krajowych warzyw i owoców, tylko modyfikacje genetyczne , sztuczne twory i hodowle z kombinatów. Ale zaraz... WY komusze czerwone kapturki kochacie wciąż reżim z poprzednich czerwonych lat ubiegłego wieku ! Komusze emeryturki zlane juchą biednych ludzi nie dają Wam odczuć, ze jest żle w kraju. Precz z czerwonymi kapturkami !

 10. 10
  +3
  ~ mis
  Dwa tygodnie temu, Sobota, 27.05

  pisiory wiedza wszystko najlepiej i sa naj naj naj krytykujac goscia ktory w bardzo wielu sprawach ma 100%racji ale coz pisiorom piszacym komentarze przeciez wszystko sie nalezy i sa najmadrzejsci

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2715239524841