Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Pasłęk: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej zebrał rekordową ilość punktów karnych i mandatów

26.05.2023, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pasłęk: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej zebrał rekordową ilość punktów karnych i mandatów

27-letni mężczyzna kierujący honda cbr 600 wyprzedzał inne pojazdy, w miejscu gdzie jest zakaz wyprzedzania. Gdy jadący za nim policjanci chcieli go zatrzymać, ten obejrzał się tylko i widząc niebieskie sygnały zaczął uciekać stwarzając zagrożenie w ruchu. Łącznie swoim rajdem przez miasto nazbierał 197 punktów karnych policjanci ukarali go mandatami i tu uwaga… na kwotę 35 650 złotych.

 


Cała sytuacja swój początek miała miejsce wczoraj (25.05) przy ul. Steffena w Pasłęku. To tam policyjny patrol zauważył żółty motocykl, którym dość dynamicznie poruszał się mężczyzna. Gdy zauważyli jak wyprzedza inne pojazdy postanowili zatrzymać go do kontroli. On natomiast miał zupełnie inny pomysł.

Mężczyzna, aby uniknąć kontroli przyspieszył, zaczął wyprzedzał inne auta, omijał przejścia dla pieszych przejeżdżając ich lewą stroną. Wielokrotnie wymuszał pierwszeństwo na innych kierujących. Później w rozmowie z policjantami przyznał się, że przez chwilę w terenie zabudowanym jechał prawie 200 km/h…

 


Docelowo 27-latek zgubił patrol, który za nim jechał ale… chwilę później policjanci byli już pod domem mężczyzny. Zatrzymany przyznał się do tego, że uciekał motocyklem, który zaraz po tym schował w swoim garażu. Był trzeźwy. Powód nie zatrzymania się do kontroli był prozaiczny.

27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i chciał w ten sposób uniknąć kary. Teraz za niezatrzymanie się do kontroli odpowie przed sądem. Za popełnione wykroczenia otrzymał mandaty w ilości 20 sztuk na łączną kwotę 35 650 zł. Gdyby miał prawo jazdy na jego konto wpłynęłoby 197 punktów karnych. Za niezatrzymanie się do kontroli może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Link: film do pobrania na stronie www.elblag.policja.gov.pl


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

 


 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Spoko
  Piątek, 26.05

  Wolne sądy bandyte uniewinnia. Nic nie zapłaci bo to kraj bezprawia.

 2. 2
  0
  ~ Magnat Biznesu
  Piątek, 26.05

  Dzieci zawsze uciekają do domu.

 3. 3
  +2
  ~ Ploterek
  Piątek, 26.05

  Ale kurła dzban

 4. 4
  --2
  ~ jan-49
  Sobota, 27.05

  wieksze zagrorzenie stworzyli policjanci goniac takiego pirata bo oni sprowokowali go do ucieczki

 5. 5
  +1
  ~ 94 - naj
  Sobota, 27.05

  Oczywiście zachowanie policjantów mogłoby być niewłaściwe gdyby spowodowali "zagroRZenie. Ponieważ prowadzili obowiązujące ich działanie za sprawcą zdarzenia to nie tylko, że nie mogli, ale nie stworzyli żadnego ZAGROŻENIA !

 6. 6
  +4
  ~ Robi
  Sobota, 27.05

  I bardzo dobrze,że tyle dostał.

 7. 7
  +1
  ~ Matka
  Sobota, 27.05

  Niech się odwołać do sądu w Świeciu tam zostanie uniewinniony tam sędziowie mają lekka rękę za śmierć 4 osób kierowca został uniewinniony

 8. 8
  --1
  ~ aser
  Sobota, 27.05

  W normalnym kraju już by został kontrolnie zastrzelony za spowodowanie niebezpieczeństwa i narażanie zdrowia innych obywateli a w Polsce jak na Białorusi. A nie sorry na Białorusi już by został kontrolnie obity do nieprzytomności przed doprowadzeniem na wyjaśnienia wstępne. shi......

 9. 9
  --1
  ~ Matka
  Sobota, 27.05

  Nikogo nie zabił dobrze jakąś kara społeczna powinna być a nie tyle pieniędzy za co żeby tym na stołkach portfele nabijać nie ma w tym kraju sprawiedliwości i nie będzie

 10. 10
  +1
  ~ Matka
  Sobota, 27.05

  W tym kraju bandyci chodzą na. ulicach a szaraki. sort za wyrażenie siedzą w wiezieniu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2834091186523