Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Mieszkańcy przeszli z 50-metrową flagą ulicami starówki (zobacz zdjęcia)

02.05.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Mieszkańcy przeszli z 50-metrową flagą ulicami starówki (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Elblągu. Z tej okazji na starówce odbył się przemarsz z 50-metrową biało-czerwoną. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia.

 

2 maja obchodzimy Dzień Flagi RP. Obchody tego święta w Elblągu tradycyjnie kojarzą się z przemarszem mieszkańców z 50-metrową biało-czerwoną flagą. Odbył się on również dziś (2 maja).

 

Uczestnicy przemarszu, w towarzystwie Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg, wyruszyli z ul. Wodnej, a następnie przeszli ulicami: św. Ducha, Stary Rynek pod Bramę Targową, na którą flaga została wciągnięta. Obchody kontynuowane były przed Bramą Targową. Tam mogliśmy zobaczyć m.in. występy artystyczne oraz musztrę w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Elbląg: Mieszkańcy przeszli z 50-metrową flagą ulicami starówki ( zdjęć 64 )
Dodano: 2023-05-02 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ poczytali
  Wtorek, 02.05

  Gdyby nie duet Nowak - Czyżyk, to nie widać tłumu mieszkańców. A gdzie zostawiliście kumpla nierozłączka? Ciąży? Pewnie zagrilował. Tak bywa, że kogoś trzeba zrzucić z sań gonionych przez wilki. Ale wielu pamięta wasze zasługi i nie zapomni o nich przy urnie, bo znając waszą skromność - wystartujecie. Panie Nowak - od lat prośba do czerepaka i was wszystkich chcących się ludowi pokazać abyście kilka słów powiedzieli z głowy a nie "com miał powiedzieć, przeczytałem" z czerwonych okładek. Bycie inżynierem zobowiązuje. Podobnie Antek - rzekomo człowiek kultury, więc erudyta. Kilka słów o Polsce i polskości nie przechodzi przez krtań, to najmijcie polskiego ucznia.

 2. 2
  +1
  ~ Powtórka
  Wtorek, 02.05

  Zastanawia jedno Gdzie się pochowali rzadzacy miastem. Jest ich tylu a do niesienia flagi nie co. Jak zwykle młodzieżą nadrabiają. A mlodzi mają was głęboko w*****. Dobrze że będą wybory I wreszcie precz.

 3. 3
  +2
  ~ Patriotyzm
  Wtorek, 02.05

  Nasza Polska, nasza biało-czerwona. Pięknie

 4. 4
  --3
  ~ Apage
  Wtorek, 02.05

  z głowy mówi jedynie Opaczewski, i to nieźle, ci już się przemęczają władzą i nami, trzyma ich szmal

 5. 5
  +3
  ~ Jacek Boki
  Środa, 03.05

  A 11 lipca w 76 rocznice Ukrainskiego Ludobojstwa na Wolyniu, ta mlodziez i Opaczewski tez stawia sie tak licznie, by oddac hold bestialsko pomordowanym Polakom, przez dziadkow obecnych czcicieli UPA, Bandery, Szuchewycza i SS Galizien?

 6. 6
  +4
  ~ do Bokiego
  Środa, 03.05

  Jacku, jesteś tak naiwny jak Polacy na Wołyniu wierzący w Armię Krajową .Żaden ukr, najbardziej postponowany przez kogokolwiek nie wyprze się swojego świństwa, zbrodni. Dzisiaj Żelenski poucza Europę , Węgry, Polskę , jakie mają wobec niego powinności. Komik był w Warszawie i słowem się nie zająknął o Wołyniu - zbyt słabo go Putin masuje. Jedyne co, to ukraińskie rakiety lądujące w Polsce o których ich , ukrów, przyjaciel Morawiecki mówi, że ta spod Bydgoszczy latała od połowy grudnia by w kwietniu wylądować. Nikt, nawet polski generał, nie powie że to efekt szkolenia w Polsce ukraińskich herojów. Węgrzy, Czesi, ..., potrafią poprawnie traktować ukrów, a my jak przekleństwo mordowanego Polaka na Wołyniu. Nikt w Elblągu i okolicy nie uczci Wołynia. "pan szuchewycz o to zadba".

 7. 7
  0
  ~ PG
  Środa, 03.05

  Cieszą mnie rozsądne komentarze. Jednak są ludzie mający klasę wypowiedzieć się rozsądnie i uczciwie, w tym "podolsztyńskim" zadupiu . Miłe zaskoczenie. Szkoda tylko, że w wyborach to nie wychodzi. No ale tak już działa d*pokracja. Pójdzie głosować kilku porządnych ludzi, dwa razy tylu pomiotów banderowskich, pięć razy tylu "fajnopolackuf" i tłum ludzi, którzy może i by chcieli dobrze, ale nawet nie ogarniają podstaw (zarysy programów wyborczych, dotychczasowe osiągnięcia i przebieg kariery kandydata). Później mamy tak jak mamy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1114120483398