Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kradzieże sklepowe to narastający problem w Elblągu? Zobacz film z napadu na sklep przy Mickiewicza

23.03.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kradzieże sklepowe to narastający problem w Elblągu? Zobacz film z napadu na sklep przy Mickiewicza

Kilka dni temu młody mężczyzna próbował okraść sklep przy ul. Mickiewicza. Na nagraniu z monitoringu widać, jak miota się, dewastuje otoczenie, a następnie wybija szybę w drzwiach i ucieka. Sprzedawczynie i klienci, świadkowie tego zdarzenie, przeżyli chwile grozy. Sprawca trafił już w ręce policji.

 


W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z monitoringu, na którym widać, jak mężczyzna najpierw próbuje wynieść ze sklepu, dewastuje wnętrze sklepu, a następnie wybija szybę w drzwiach i ucieka. Do zdarzenia doszło w sklepie przy ul. Mickiewicza.

 

W dniu 20 marca, po godz. 21 w jednym ze sklepów w Elbląg, doszło do próby kradzieży z rozbojem. Sprawca jest niebezpieczny i ciągle na wolności

 

- czytamy pod nagraniem opublikowanym na Facebooku, autor posta zaapelował o pomoc w odszukaniu mężczyzny.

 

Sprawcę zatrzymano w środę (22 marca) podczas interwencji na ul. Fabrycznej. Mężczyzna próbował zabarykadować się w mieszkaniu.

 

 

Zatrzymany to 28-latek doskonale znany policji. Prawdopodobnie jest on również sprawcą kradzieży z rozbojem przy ul. Mickiewicza. Wcześniej już był notowany za podobne przestępstwa

- mówi nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

 

 


Wobec mężczyzny najpewniej skierowany zostanie wniosek o areszt tymczasowy. Do tematu wrócimy.

 

Kradzieże sklepowe to narastający problem. Policyjnych statystyki wskazują, że ich przybywa. Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji (KGP), w 2022 roku stwierdzono 32,8 tys. przestępstw kradzieży w sklepach. To o 31,1% więcej niż w 2021 roku, kiedy takich przypadków odnotowano blisko 25 tys. Komentujący te wyniki eksperci podkreślają jednak, że policyjne statystyki i tak nie pokazują faktycznego problemu, bo nie każdy przypadek jest zgłaszany.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Arc
  Czwartek, 23.03

  Ten typ jest tak samo śmieszny jak śmieszni s gliniarze, którzy wielce zdziwieni, że kradzieży więcej - a przecież to sami gliniarze postulowali do jeszcze głupszych władz (i PO i PiS) aby były większe limity, kiedy to kradzież będzie uznawana nie jako przestępstwo a tylko wykroczenie. Widać było, że i ten niewiele chciał ukraść, tyle co by się zmieściło w limicie wykroczenia za co ewentualnie mógłby dostać jedynie mandat, którego oczywiście by nie spłacił, bo jako złodziej nie ma miejsca zatrudnienia i nie ściągną nawet komornicy z niego kasy. Więc tymi limitami tylko zachęcają durni rzadzacy (po wcześniejszych prośbach durnych gliniarzy, którzy uważali, że w ten sposób będą mieli mniej roboty, bo łatwiej umorzyć wykroczenie niż przestępstwo - statystyki) do takich kradzieży!

 2. 2
  --4
  ~ zez
  Czwartek, 23.03

  Wobec mężczyzny najpewniej skierowany zostanie wniosek o areszt tymczasowy. Do tematu wrócimy. Czy to aby nie za ostre postępowanie wobec mlodego czlowieka . Można przecież kolejny raz odnotować i puścić wolno . do 5 razy sztuka ,może się poprawi .

 3. 3
  +3
  ~ Poland only
  Czwartek, 23.03

  Za co siedzisz? Chciałem ukraść czipsy. Czy w więzieniach w Polsce siedzą same takie debile?

 4. 4
  --1
  ~ parafianka narodowa
  Czwartek, 23.03

  Na bank - wina Tuska!!!!

 5. 5
  +3
  ~ BODZIO
  Czwartek, 23.03

  500+ nie dostaje i w Desperacji.Patologia.

 6. 6
  --2
  ~ Sylwester Stallone
  Czwartek, 23.03

  A winni doprowadzenia elbląskiego basenu przy spacerowej do ruiny dalej chodzą na wolności. Kiedy ta kwestia niegospodarności zostanie rozliczona?

 7. 7
  +5
  ~ Juli
  Czwartek, 23.03

  Co jeszcze musi nawijać żeby go posadzić.Brak słów na Polski Kodeks Karny.

 8. 8
  +2
  ~ Litera prawa
  Czwartek, 23.03

  @Arc Ale za to jak ty rozwalisz mienie publiczne - które np mieści się w tym limicie, to wtedy nagle kara i mandat, a nie wykroczenie. Wtedy już nie ma "niskiej szkodliwości czynu".

 9. 9
  --2
  ~ zdzichu
  Piątek, 24.03

  w tym sklepie żeby wyjść trzeba drzwi popchnąć na zewnątrz a ciągnąć do siebie.

 10. 10
  +3
  ~ Shruk
  Piątek, 24.03

  Czy to Dryrektor PZW Elbląg stawia sieci w obrębie ochronnym na Drużnie? To rezerwat przyrody PZW niszczy środowisko naturalne?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.103814125061