Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu powstanie nowy stadion?

12.03.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu powstanie nowy stadion?
Fot. Paweł Friedrich

Przy ul. Agrykola powstanie nowy stadion? Miasto zamierza wnioskować o rządowe dofinansowanie na budowę tego obiektu. - Z ust ministra Bortniczuka podało stwierdzenie, że załatwi pieniądze na stadion. Byłbym złym gospodarzem, gdybym nie chciał wykorzystać okazji, że minister chce dać pieniądze na elbląski sport. - mówił dziś (9 marca) prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 


Na zaproszenie Wiceministra Aktywów Państwowych Andrzeja Śliwki i posła Leonarda Krasulskiego Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk przyjechał do Elbląga na początku marca. Podczas tej wizyty poruszył m.in. temat budowy stadionu przy ul. Agrykola. 

 

 

Inicjatywa musi iść ze strony samorządu. To samorządy składają wnioski o dofinansowanie. Zadeklarowałem, że jeśli taki wniosek z Elbląga zostanie złożony z „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, gdzie można pozyskać 50 proc. dofinansowania to taką możliwość widzę. Tylko czekam na wniosek ze strony pana prezydenta Elbląga

 

- mówił szef resortu podczas spotkania z elblążanami.


Dziś (9 marca) do słów ministra odniósł się włodarz miasta. 

 

 

Wczoraj spotkałem się z przedstawicielami zarządu Olimpii w tej sprawie.  Przedstawiłem zarządowi klubu informację, że od kilku dni przygotowujemy się do tego i jeżeli tylko pan minister ogłosi konkurs na dofinansowanie z programu Sportowa Polska to ja złożę taki wniosek, mając zapewnienie, że pan minister załatwi te pieniądze

 

- mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski, podczas konferencji prasowej w czwartek (9 marca). 

 

Prezydent mówi, że projekt stadionu jest gotowy, powstał już wcześniej i został uzgodniony z Olimpią Elbląg. Jak miałby wyglądać nowych obiekt? Tego nie dowiedzieliśmy się w trakcie konferencji, podobnie jak tego, skąd miasto miałoby wziąć środki na wkład własny w inwestycję.Witold Wróblewski dodał, że Elbląg już wielokrotnie starało się dofinansowanie sportowych inwestycji z rządowych programów, ale dotychczas w większości przypadków bezskutecznie (wyjątkiem jest rewitalizacja kąpieliska przy ul. Spacerowej). - Dziś słyszę o obietnicach.

Do tej pory, przez cztery lata, wszystkie nasze wnioski były oceniane odmownie. Teraz okazuje się, że możemy dostać te pieniądze. Sprawdzimy. Złożymy wniosek, gdy tylko ogłoszony zostanie konkurs - mówił.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Tylko Elbląga żal...
  Czwartek, 09.03

  Ale mnie ubawili do 1 kwietnia jeszcze trochę czasu co?

 2. 2
  +19
  ~ Kat Na Idiiotów
  Czwartek, 09.03

  Tu cytuję "...Prezydent mówi, że projekt stadionu jest gotowy, powstał już wcześniej i został uzgodniony z Olimpią Elbląg...." Niby kiedy to było? Dzisiejsza Olimpia to nie ta sama co 10 lat temu w I lidze z Arteniukiem co?

 3. 3
  +19
  ~ Z kulturą na ty
  Czwartek, 09.03

  Poki co zachowanie i kultura na sesji pozostawia wiele do zyczenia! Pani Salata i tak lekko to ujęła a Pani Banasewicza dobitnie! A sprawa przedszkola nr 8 jeszcze dlugo będzie odbijać się czkawką w 15 wersjach ! Co za wtopa

 4. 4
  +13
  ~ jonasz
  Czwartek, 09.03

  Ale trójca - harleyowiec, tancerz i grucha biegaczek....

 5. 5
  +15
  ~ Adelajda
  Czwartek, 09.03

  Kameralny Elbląg, kameralny stadion jak ta nieszczęsna sala studyjna u Antka w Światowidzie która nie nadaje się oglądania filmów. Podobnie będzie z tym stadionem. Populistyczne obietnice i gruszki na wierzbie.moze ciemny lud to kupi.

 6. 6
  +19
  ~ er ce
  Czwartek, 09.03

  naszemu miastu potrzebny bardziej jest otwarty basen .

 7. 7
  +26
  ~ Kibole niech sobie sami zbuduja
  Czwartek, 09.03

  W d..sobie wsadźcie ten stadion

 8. 8
  +19
  ~ Czytelnik66
  Czwartek, 09.03

  Kampania wyborcza rozpoczęta, kto więcej obieca ten zostanie głosy.

 9. 9
  +19
  ~ Parafianka
  Czwartek, 09.03

  Kiedy padną oskarżenia i ruszą procesy niegospodarnych urzedasów którzy doprowadzili basen przy spacerowej do totalnej ruiny? Dlaczego senator nie zabiega o to rozliczenie? Przecież nie może być tak że jakieś urzedasy doprowadziły elbląska perełkę do takiego stanu i nadal mogą chodzić na wolności? Teraz ten teren napewno padnie łupem jakiegoś dewelopera. To jest skandal i to trzeba wyjaśnić. Tego domagają się elblążanie.

 10. 10
  +5
  ~ nigdy
  Czwartek, 09.03

  Za rządów p o,PSL, SLD nigdy nic nie powstanie w Elblągu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0997099876404