Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Most nad rzeką Elbląg do przebudowy. Kto wykona dokumentację?

18.01.2023, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Most nad rzeką Elbląg do przebudowy. Kto wykona dokumentację?

Miasto szuka wykonawcy dokumentacji projektu przebudowy mostu nad rzeką Elbląg, w ciągu al. Wyszyńskiego. Na oferty czeka do 26 stycznia. 

 

Ogłoszenie o zamówieniu dotyczącym wykonania dokumentacji projektowej pod nazwą: Przebudowa mostu w ciągu al. Wyszyńskiego nad rzeką Elbląg wraz z dostosowaniem obiektu do wymagań klasy C i klasy II, ukazało się dziś (17 stycznia) na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy mostu w ciągu alei Stefana Wyszyńskiego wraz z dostosowaniem obiektu do wymagań klasy C według PN-85/S-10030 oraz klasy II według rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogowe obiekty inżynierskie, w której zakres wchodzi między innymi: wzmocnienie i naprawa ustroju nośnego, naprawa przegubów wraz z wymianą dylatacji, powierzchniowe zabezpieczenie konstrukcji betonowej, wymiana nawierzchni na całym obiekcie wraz z dojazdami, wybudowanie kolektora odprowadzającego wody opadowe wraz z odprowadzeniem do kanalizacji deszczowej, przedłużenie rur spustowych i sączków odwadniających płytę pomostu, naprawa schodów skarpowych i innych elementów w niezbędnym zakresie i prowadzenie ewentualnych zmian w organizacji ruchu wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego

- czytamy w ogłoszeniu. 

 

Na oferty chętnych Miasto czeka do godz. 9.30 26 stycznia. Tego samego dnia, o godz. 10.30, nastąpi ich otwarcie.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ 123
  Środa, 18.01

  Potrzebny 3 most w Elblągu.

 2. 2
  +9
  ~ Ilikeelblag
  Środa, 18.01

  Tutaj pilnie potrzebna jest dobudowa drugiej nitki mostu Wyszyńskiego ale połączona z przebudową kompleksową niewydolnego, źle zaprojektowanego, węzła drogowego Warszawska - Most Wyszyńskiego. Rozpisywanie przetargu na wąski fragment zadania jest kosztowne ale bezsensowne bo nie jest w stanie należycie rozwiązać problemów komunikacyjnych. A po drugie - od razu - również pilnie trzeba projektować przebieg nowej przeprawy (np. zwodzonej lub obrotowej) przez rzekę Elbląg - najlepiej z Ronda Leer przy Castoramie lub Ronda Raczki na prawy brzeg rzeki, dla rozładowania kongestii w godzinach szczytu

 3. 3
  +3
  ~ Pomost
  Środa, 18.01

  Jakaś mowa o poszerzeniu? Czy te pasy ruchu odpowiadają warunkom technicznym?

 4. 4
  +3
  ~ Gagarin
  Środa, 18.01

  Kiedy zarzuty i procesy o niegospodarność jakiej dopuścili się pomysłodawcy tego mostu unijnego bez chodników, bez dróg rowerowych z pojedynczymi wąskimi pasami przez które tworzą się korki.

 5. 5
  +5
  ~ Haa
  Środa, 18.01

  Haha. Czyli pseudo remont dla picu. A gdzie chodniki ścieżki rowerowe i dodatkowe pasy..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2549359798431