Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Pobili i okradli 65-latka. Policja zatrzymała trzech podejrzanych

17.01.2023, 12:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Pobili i okradli 65-latka. Policja zatrzymała trzech podejrzanych

Policjanci z Elbląga zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój na 65-letnim mężczyźnie. Sprawcy napadli, pobili i okradli pokrzywdzonego. Zabrali mu telefonu i pieniądze. Wszyscy zostali zatrzymani w godzinę po zdarzeniu. Usłyszeli zarzuty prokuratorskie, a sąd zastosował wobec nich areszt. W policyjnych kartotekach figurowali, między innymi za kradzieże.

 

Do samego zdarzenia doszło w sobotę, 14 stycznia br., przy ul. Królewieckiej w Elblągu. Pokrzywdzony 65-latek został napadnięty około godziny 20:00. Sprawcy przewrócili go na ziemię i kopali. Zabrali mu telefon komórkowy oraz 170 zł. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Zaraz po zgłoszeniu policjanci zaczęli szukać potencjalnych sprawców.

Po godzinie zatrzymali podejrzanych przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu. Trzech mężczyzn pasowało do rysopisów. Policjanci znaleźli przy nich pieniądze i telefon należący do pokrzywdzonego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek (16 stycznia) usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Odpowiedzą za rozbój.

Sąd aresztował ich na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Byli wcześniej karani za kradzieże.

 

Jakub Sawicki

zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Mściciel Społeczny
  Wtorek, 17.01

  Noż kur...a, że mi to się nie przydarzyło .....wyręczyłbym i zaoszczędził pracy wielu osobom.

 2. 2
  +5
  ~ Straż Obywatelska.
  Wtorek, 17.01

  A może lepiej "inwestować" w policję niż w wojsko. Bezpieczeństwo wewnętrzne "leży", hordy łobuzów, śmierdzieli, nakoksowanych małolatów i innych zapijaczonych typów wciąż "rządzą". A wszystko to praktycznie beż żadnej reakcji, bo jedynie policja jest na interwencję, a do mniejszych zdarzeń patrole przybywają z opóźnieniem, tak, że sprawcy często są nieustaleni. Władza zwiększa wymiar kar, ale to jest bez sensu, gdyż egzekwowanie jest żadne. Dopóki na ulicach nie będzie odpowiedniej liczby policjantów, którzy skutecznie zaczną temu przeciwdziałać nic się nie poprawi. Stąd osobiście wzmacniałbym policję, a nie wojsko, bo wewnętrzny wróg nadal jest większym zagrożeniem niż ten poza granicami.

 3. 3
  +6
  ~ Do @ Straż Obywatelska
  Wtorek, 17.01

  Przecież mamy miejskie służby, zapracowane ...wożeniem pan z UM do sklepu na zakupy i cateringu do UM. O kim Mowa ? Na sza dzielna Straż Miejska, która dzielnie pracuje ...do 6stej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.628436088562