Niedziela, 29.01.2023, Imieniny: Franciszek, Zdzislaw, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Minister blokuje sprzedaż działek. Miasto idzie do sądu

03.12.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Minister blokuje sprzedaż działek. Miasto idzie do sądu

Minister infrastruktury podtrzymał decyzję blokującą oddanie inwestor w użytkowanie wieczyste nieruchomości przy ul. Warszawskiej. Miasto nie chce z tego rezygnować i skierowało sprawę do sądu administracyjnego. 

 

 

Minister infrastruktury nie pozwolił Miastu na sprzedaż dwóch działek znajdujących się w granicach portu. Chodzi o tereny przy ulicy Warszawskiej i Bulwarze Zygmunta Augusta. Zdaniem szefa resortu może to negatywnie wpłynąć na rozwój elbląskiego portu. Prezydent Elbląga odwołał się do tych decyzji. Na razie niewiele to zmieniło. 

 

 

Otrzymaliśmy odpowiedź dotyczącą oddania w użytkowanie wieczyste nieruchomości przy ul. Warszawskiej. Minister podtrzymał odmowę. Miasto zaskarżyło tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie. W tej chwili jest ona w rozpatrywaniu

 

- infomruje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

 

 

Jeśli chodzi o drugą działkę - znajdującą się na rogu ulic Św. Ducha i Bulwaru Zygmunta Augusta - Miasto nadal czeka na odpowiedź. We wrześniu do Ratusza trafiło pismo w sprawie przedłużenia terminu odpowiedzi na pismo prezydenta do 10 listopada. 

 

Minister z uwagi na skomplikowany charakter sprawy ponownie wydłużył termin odpowiedzi, tym razem do 15 grudnia. Czy jeśli podtrzyma również tę decyzję, Miasto i w tej sprawie będzie mogła skierować się do Sądu Administracyjnego? W tej chwili nie zapadła jeszcze decyzja w tej sprawie

 

- dodaje Łukasz Mierzejewski. 

 

 

Przypomnijmy. Przetarg na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości przy ul. Warszawskiej, o powierzchni ok. 0,7, ha odbył się na początku tego roku. Na terenie zaniedbanym od lat do dziś znajdują się pozostałości po działającej tu kiedyś przystani WOPR - hangar i budynek magazynowy obecnie są w fatalnym stanie technicznym. Inwestorzy dostrzegli jednak potencjał terenu na Wyspie Spichrzów. Do przetargu stanęło czworo oferentów. Zwycięzcą został CMP Center Managment Polska. Spółka zaoferowała za użytkowanie wieczyste nieruchomości 2 mln 370 tys. zł (netto), tym samym kilkakrotnie przebijając cenę wywoławczą, która wynosiła 545 tys. 500 zł.

 

W marcu tego roku odbył się także przetarg na sprzedaż innej działki znajdującej się po drugiej stronie rzeki Elbląg, na rogu ulic Św. Ducha i Bulwaru Zygmunta. Jej nabywcą została wybrana spółka EnergoZet, która zaproponowała za nieruchomość 1 mln 620 tys. zł (netto). Inwestor, jak informowali urzędnicy, zamierza postawić w tym miejscu hotel. Mimo tego, że nabywców wyłoniono, i w tym przypadku do nie doszło do podpisania umów. 

 

 

Warto dodać, ze jeśli ostatecznie nie dojdzie do podpisania umów, działki nie tylko pozostaną niezagospodarowane, ale też Miasto będzie musiało zwrócić pieniądze.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 14

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Elblag
  Sobota, 03.12

  Skurwiale darmozjady dalej chcą kraść.....

 2. 2
  +15
  ~ Mamy dość
  Sobota, 03.12

  Oni z wszystkimi latają do sądu. Jakie to żałosne. Widocznie nie potrafi się elbląski samorząd z nikim dogadać po ludzku skoro wszystko musi załatwiać przez sąd. Teraz nawet inicjatora referendum podają do sądu. Wszystkich elblążan przeciwnych władzy podobno też. Trzeba z tym skończyć.

 3. 3
  +13
  ~ Szejk Ali
  Sobota, 03.12

  Strategiczne miasto polski Katar północy.

 4. 4
  +11
  ~ STOS SPRZEDAZY MIWNIA MIASTA !
  Sobota, 03.12

  Ta druga działka na starym mieście miała byc pod archiwum miejskie i tak ma być , obok muzeum. A tak z orzechowywanie archiwum Elbląg plac dla Malborka, bo tam jest nasze archiwum. Zaś działka przy Warszawskiej idealnie pasuje by odbudować tam kamieniczki. A ten gruby pajac na motorku wszystko by sprzedawał. Zatrzymać wyprzedaż mienia miasta, minister dobrze robi, że wstrzymuje

 5. 5
  +59
  ~ Minister to jest jednak gość, dobrze robi,se blokuje
  Sobota, 03.12

  Gruby Ropuch x Co majwyzej może Ministrowi pierdnąć w oponki rządowej Lancii. Taki jest malutko, pieluch ministra. Wróbel, pycha kroczy przed upadkiem, wypusc powietrze, bos się zapowietrzyl z tej pychy zaraz pękniesz, hihi

 6. 6
  +33
  ~ Upadły Harley
  Sobota, 03.12

  Wszelkie transakcje sprzedażowe majątku miasta powinny zostać wstrzymane do czasu rozstrzygnięcia referendum.

 7. 7
  +12
  ~ 100% elblążanin
  Sobota, 03.12

  Wojenka....

 8. 8
  --21
  ~ Brawo PiS
  Sobota, 03.12

  Gratulujemy PiSowi!! Po co prywaciarz ma przejąć działkę, niech gnije pod rządami PiS!! Brawo, brawo!! A niesprzedanie działki zwali się na opozycję, tak działa PiS, co złego to nie my, BRAWO!!

 9. 9
  +20
  ~ Po co?
  Sobota, 03.12

  Czytając te ostatnie prawie codzienne doniesienia medialne, jedna myśl przychodzi mi do głowy... po co starym dziadom na koniec kariery takie wygłupy? No po co?

 10. 10
  +11
  ~ obserwator
  Niedziela, 04.12

  wart pac pałaca,a pałac paca

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3630549907684