Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Z myślą o igrzyskach. UKS Silvant podsumował sezon i planuje przyszłość

02.12.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Z myślą o igrzyskach. UKS Silvant podsumował sezon i planuje przyszłość
Źródło:https://www.facebook.com/witoldmarek.wroblewski
REKLAMA

Ułożyliśmy dwu i sześcioletni program treningowy. Cel to wprowadzenie elbląskiego zawodnika na igrzyska w Paryżu albo w Los Angeles. Ten program jest już realizowany od jakiegoś czasu. Wyniki, które osiągamy, świadczą o tym, czy idziemy w dobrą stronę - mówił Wojciech Załuski z UKS Silvant dziś (2 grudnia) podczas konferencji prasowej.


W piątek, 2 grudnia UKS Silvant podsumował sezon startów 2022. Był on dla elbląskich kajakarzy udany, choć zaczął się pechowo od kontuzji Przemysława Rojka, jednego z bardziej utytułowanych zawodników klubu. 

 

Przemek przeszedł zabieg artroskopii, przez trzy miesiące miał "drucik" w ręce. Musiał pauzować i wracać do formy w warunkach klubowych. Przez te trzy miesiące my nie pauzowaliśmy, my trenowaliśmy, poprawialiśmy swoje słabsze strony, to przełożyło się na ogromny sukces - podczas młodzieżowych mistrzostw Polski sięgnął po złoty medal, wygrywając z mistrzem świata. Można się domyśleć, co byłoby gdyby nie odpuścił tego początku sezonu przez kontuzję i startował w normalnym trybie tak, jak reprezentacja Polski. Trzy dni temu Przemek wrócił z obozu kadrowego w Portugali. Tam, podczas wewnętrznych sprawdzianów, zajął drugie miejsce. To robi nam nadzieje na przyszłość. Jesteśmy optymistami

- pokreślał Wojciech Załuski, trener UKS Silvant Kajak Elbląg.

 

Sukcesem zakończyły się również starty innych kajakarzy z Elbląga. - W roku 2022 zdobyliśmy ponad 20 medali mistrzostw Polski, we wszystkich kategoriach, począwszy od młodzika, przez juniora młodszego, juniora, a w końcu młodzieżowca i seniora. Nasi zawodnicy brali udział w międzynarodowych zawodach czy mistrzostwach Europy - miasto reprezentował Tomasz Pytlak i Julia Kot. Należy pochwalić Julię, która jest jeszcze w kategorii juniora młodszego, a ścigała się z zawodniczkami 2,3 lata starszymi. To duży sukces - dodał trener klubu. 

 

UKS Silvant, najbardziej kojarzony z sukcesami kajakarzy, może się poszczycić również tytułami zdobywanymi przez kickboksera Adriana Dumrę (dwa tygodnie temu zdobył on tytuł Mistrza Europy w kategorii do 74 kg w formule Light Contact) - Adrian pokazuje kawał serca i świeci przykładem dla młodych kajakarzy, cieszmy się, że jest wśród nas - podkreślał Wojciech Załuski. 

 

Trener klubu podzielił się również planami na przyszłość. - Przemek Rojek robi nam smaka na igrzyska olimpijskie. W roku 2023 odbędą się kwalifikacje - pierwsze osiem osad z mistrzostw świata seniorów zdobędzie kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Liczymy, że nasz zawodnik znajdzie się w tym zaszczytnym gronie - dodał.

 

Mamy autorski program treningowy,  Który ma na celu wprowadzenie elbląskiego zawodnika na igrzyska w Paryżu (2024 r.) albo w Los Angeles (2028 r.). Ułożyliśmy dwu i sześcioletni program treningowy, który zakłada prowadzenie 14 jednostek treningowych w tygodniu, to jest praca dwa razy dziennie przez cały tydzień. Ten program jest już realizowany od jakiegoś czasu. Wyniki, które osiągamy "mówią" o tym, czy idziemy w dobrą stronę. Nie ukrywam, chciałbym się spotkać z państwem w sierpniu po kwalifikacjach i pochwalić się tym, że elbląscy zawodnicy zdobyli kwalifikację olimpijską. Jesteśmy dobrej myśli

- mówił Wojciech Załuski. 

 

W przyszłym roku do UKS Silvan mogą dołączyć nowi kajakarze. - Nasi zawodnicy nie muszą uciekać w poszukiwaniu lepszych klubów, lepszych zapleczy treningowych, a co więcej dziś myślimy o tym, aby to do Elbląga ściągnąć główne gwiazdy reprezentacji Polski kobiet. Nasza kadra stoi na najwyższym światowym poziomie i jest tam kilka dziewczyn, które poszukują dogodnych warunków treningowych. Mogę zdradzić, że trwają rozmowy, aby takie osoby znalazły się w Elblągu - dodał Wojciech Załuski.

 

Udział w konferencji prasowej wziął również prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który zapewniał, że mimo trudnego budżetu na przyszły rok Miasto nie zamierza oszczędzać na sporcie.  

 

- W ciągu ostatnich 4 lat, w budżecie, nawet złotówki nie wyciąłem ze sportu. Tam, gdzie były oszczędności to były, ale w sporcie nikt tego nie odczuł i tak będzie w roku następnym. Z mojej strony można liczyć na dalsze wsparcie - dodał włodarza Elbląga.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Hela
  Piątek, 02.12

  „W ciągu ostatnich 4 lat, w budżecie, nawet złotówki nie wyciąłem ze sportu. Tam, gdzie były oszczędności to były, …” No tak np w edukacji kulturze, bo dzieci to nie wyborcy. Jak oszczędzać to może wszędzie a nie są równi i równiejsi. Wstyd panie włodarzu tak dzielić mieszkańców

 2. 2
  +1
  ~ powodzenia!
  Piątek, 02.12

  Panie Wojciechu i zawodnicy - jesteście dowodem na to że jak się samemu jest pozytywnie przekonanym do tego co się chce osiągnąć, to wszystko można. Duma rozpiera nie tylko Was. Gratulacje i róbcie wszystko tak jak do tej pory i na górnej granicy swoich możliwości - ona ciągle się oddala.

 3. 3
  +3
  ~ Fan Gargamela z PO
  Piątek, 02.12

  Na taką fotkę znalazł Wielkim Pan czas?

 4. 4
  0
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 02.12

  Elbląg dba o sport i sportowców......

 5. 5
  +1
  ~ ciepełko
  Niedziela, 04.12

  A w jakim kajaku , balii, płynie Wróblewski ogrzewający się sukcesem innych? Zawsze w takich sytuacjach Wróblewski ma jedno zawołanie - "nie chwaląc się , jam to wywiosłował". Panie Wojciechu, nawet z niego pan zrobi sportowca. Czy w kajakach jest sztafeta 4x100?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94626212120056