Poniedziałek, 29.05.2023, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Kilkudziesięciu uczniów otrzymało stypendia premiera. Za nami wręczenie dyplomów (zobacz zdjęcia)

23.11.2022, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kilkudziesięciu uczniów otrzymało stypendia premiera. Za nami wręczenie dyplomów (zobacz zdjęcia)
Fot. Paweł Friedrich

62 uczniów, m.in. z elbląskich szkół otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. - Wasze marzenia stają się dla was realnymi celami do realizacji - mówił warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki, który dziś, 23 listopada wręczył dyplomy stypendystom.

 

Najzdolniejsza młodzież z powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, elbląskiego, iławskiego, lidzbarskiego i nowomiejskiego spotkała się w środę (23 listopada) w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Odbyła się tam uroczystość wręczenia dyplomów 62 stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

 

Marzenia, które realizujecie, są marzeniami, które powinny również służyć Ojczyźnie. Zależałoby mi bardzo, żebyście pamiętali skąd wasz dom, nawet jeśli będziecie rzuceni przez wichry swojego życia do Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, czy na inny obszar globalizującego się świata. Chcę wam podziękować, za to, że będziecie w przyszłości pamiętać. Dziś jesteście na początku swojej drogi życiowej, pamiętajcie, że wszystkie cele, jakie chcecie osiągnąć, są do zrealizowania. (...) Jestem przekonany, że przyszłość Ojczyzny jest zabezpieczona

- mówił Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty.

 

Kurator podziękował również rodziom i nauczycielom za ich wkład w sukces młodzieży. - To dzień szczególny również dla waszych rodziców i w dużej mierze również sukces waszych rodzin. Chciałbym podziękować rodzicom, za to, że są, byli i będą tymi, na których wy zawsze możecie polegać. (...) Ojcem wasze sukcesu są też wasi nauczyciele. Chcę wyraźnie powiedzieć, że szkoła ma zadanie subsydialności wobec domu rodzinnego. Najpierw dom rodzinny, potem rzeczywistość szkolna i szkoła, ale w tej szkole olbrzymią rolę odgrywa nauczyciel, który w przypadku waszych dzieci, ufam, że zawsze był mistrzem. Za to mistrzostwo chciałabym podziękować moim kolegom i koleżankom - dodał Krzysztof Marek Nowacki.

 

W gronie tegorocznych stypendystów Prezesa Rady Ministrów znalazło się 17 uczniów elbląskich szkół.

 

Na rok szkolny 2022/23 w województwie warmińsko-mazurskim Prezes Rady Ministrów przyznał stypendia dla 219 uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce w szkołach, do których uczęszczali. W tym 62 stypendia dla uczniów z obszaru delegatury w Elblągu

- przypomniała Małgorzata Adamowicz, dyrektorka elbląskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie. 

 

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Wysokość stypendium to 300 zł miesięcznie. 

 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Elbląg: Kilkudziesięciu uczniów otrzymało stypendia premiera ( zdjęć 72 )
Dodano: 2022-11-23 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ klęska urzędników
  Środa, 23.11

  Okropny wstyd potwierdzający poziom miejskiego UM - nikogo by uszanować pięknych i mądrych młodych ludzi. Pełna pogarda dla rodziców i tych młodych mądrzejszych od miejskich "wybranych". Jak długo można tak postępować na oczach swoich rodzin, swoich dzieci i wnuków. Najgorszy wzorzec władzy z główną cechą "obrażam się na babcię". Wy, młodzi i mądrzy, nie bierzcie przykładu z ich postawy. Tam byli wyróżnieni uczniowie elbląskich szkół!!!

 2. 2
  --3
  ~ Do pis
  Środa, 23.11

  Nikogo z urzędu nie zaproszono

 3. 3
  +3
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 23.11

  Wczoraj brak przedstawicieli Kuratorium Oświaty dzisiaj brak przedstawicieli Urzędu Miejskiego Elbląg....... dziwnie jest w tym Naszym Elblągu.... Gratuluję wyróżnionym !!!!

 4. 4
  +4
  ~ kindersztuba i szacunek
  Środa, 23.11

  ~100% - Wczoraj, na imprezie miejskiej nie musiał być wojewoda, ale dzisiaj, dla uczniów, powinien być reprezentowany UM. Zwykła przyzwoitość i zasady. Na imieniny wnuczka babcia może nie przyjść, ale na imieniny babci wnuczek POWINIEN pójść.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2479090690613