Wtorek, 31.01.2023, Imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W wypadku zginęło czterech pracowników elbląskiej fabryki. Ruszył proces kierowcy ciężarówki

19.11.2022, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W wypadku zginęło czterech pracowników elbląskiej fabryki. Ruszył proces kierowcy ciężarówki
Fot. OSP Dobrcz

Rozpoczął się proces kierowcy ciężarówki oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym zginęło czterech pracowników elbląskiej fabryki mebli. Sprawa toczy się przed Sądem Rejonowym w Świeciu. Na przyszły tydzień zaplanowano kolejną rozprawę. 

 

Przypomnijmy. Tragiczny wypadek, w którym śmierć poniosło czterech mieszkańców powiatu elbląskiego, wstrząsnął całą Polską. Dramat rozegrał się na drodze S5 w miejscowości Niewieścin (powiat świecki). 16 maja tego roku zderzyły się tam ze sobą cztery pojazdy jadące pasem w kierunku Gdańska: osobowy peugeot, ciężarowy MAN, ford transit i ciężarowe volvo. Ford, którym podróżowali pracownicy elbląskiej fabryki mebli: Wojciech, Janusz, Bartosz i Jan znalazł się między ciężarowymi volvo i MAN-em. Ich auto zostało dosłownie przez nie zmiażdżone. Mężczyźni zmarli na miejscu. 53-letni kierowca volvo, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.  Pozostali uczestnicy wypadku wyszli z niego bez szwanku.

 

Prokurata w Świeciu prowadząca postępowanie w tej sprawie uznała, że odpowiedzialnym za tę katastrofę jest Krzysztof K. (mieszkaniec powiatu toruńskiego), kierowca jednej z ciężarówek uczestniczących w wypadku. W lipcu tego roku do Sądu Rejonowego w Świeciu skierowano akt oskarżenia. 

 

Mężczyzna został oskarżony o spowodowanie wypadku samochodowego ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego śmierć poniosły cztery osoby. Oskarżonym jest kierowcą tira z naczepą z kruszywem, która uderzyła w samochód, którym podróżowali mężczyźni

- mówił Janusz Borucki, Prokurator Rejonowy w Świeciu.

 

Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. W ubiegłym miesiącu ruszył jego proces. Na wyrok musimy jeszcze poczekać. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna rozprawa. 

 

Sprawa wpłynęła do Sądu Rejonowego w Świeciu 29 lipca. Pierwszy termin rozprawy Sąd wyznaczył na 18 października. Kolejny termin rozprawy został wyznaczony na dzień 24 listopada

- informuje Renata Joppek, Kierownik Oddziału Administracyjnego Sądu Rejonowego w Świeciu.

 

Do tematu wrócimy. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Co za kraj . . .
  Sobota, 19.11

  tyle czasu czekać na sprawę sądową?? Sąd wydaje wyrok, jeśli uzna sprawcę winnego to ok. areszt wliczą w karę, ale może być tak że sąd uzna inaczej i co wtedy?? nie winny człowiek (według prawa karnego) jest tyle w areszcie?? państwo z dykty: do lekarza czekasz pół roku, rok, dwa, sprawa w sądzie podobnie, a policja zamiast chronić obywateli zastrasza ich i wywozi do lasu mordując.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1429560184479