Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Szpital miejski powiększy się o Centrum Rehabilitacji

03.11.2022, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Szpital miejski powiększy się o Centrum Rehabilitacji
Fot. Paweł Friedrich

Centrum Rehabilitacji w Elblągu zostanie połączone ze Szpitalem Miejskim św. Jana Pawła II. Radni przyjęli dziś, 3 listopada uchwałę w tej sprawie. - Usługi rehabilitacyjne będą w takim samym kształcie i w tym samym miejscu, gdzie znajdują się do tej pory. Nie ma tu mowy o likwidacji, tylko wzmocnieniu usług rehabilitacyjnych - usłyszeliśmy podczas sesji. 

 

Podczas sesji, w czwartek (3 listopada) radni przyjęli uchwałę w sprawie połączenia Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej ze Szpitalem Miejskim św. Jana Pawła II w Elblągu. Centrum tym samym przestaje być samodzielnym Zakładem Opieki Zdrowotnej. 

 

To finansowy dołek, w którym od jakiegoś czasu znajduje się Centrum, przesądził o zmianach w jego funkcjonowaniu. Przypomnijmy. Jednostka dwa lata z rzędu zakończyła na minusie. Miał to być skutek wydatków poniesionych na termomodernizację budynku oraz pandemii. Miasto rozwiązanie problemu zobaczyło w połączeniu Centrum ze szpitalem. 

 

Czynnikiem warunkującym podjęcie działań naprawczych jest pogarszająca się sytuacja finansowa SPZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu zmierzająca do potencjalnego doprowadzenia podmiotu leczniczego do zapaści oraz likwidacji. (...) Połączenie obu podmiotów leczniczych jest rozwiązaniem racjonalnym i komplementarnym w zakresie ich działalności, które doprowadzi do wyeliminowania strat na działalności SPZOZ Centrum Rehabilitacji w Elblągu, optymalizacji świadczeń medycznych z zakresu rehabilitacji, optymalizacji posiadanych zasobów lokalowych i sprzętowych, możliwości wprowadzenia innego rodzaju świadczeń medycznych, wyeliminowania wewnętrznej konkurencji w zakresie rehabilitacji w dwóch podmiotach, dla których organem założycielskim jest Gmina Miasto Elbląg oraz możliwości obniżenia kosztów i wydatków poprzez ujednolicenie umów na realizację dostaw i usług

- czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały w tej sprawie. 

 

Władze miasta już wcześniej zapewniały, że połączenie obu ZOZ nie będzie miało wpływu na pacjentów, którzy korzystają z rehabilitacja przy ul. Królewieckiej. Mówiono o tym również w czwartek, podczas sesji.

 

Chciałbym zapewnić jeszcze raz mieszkańców, że usługi rehabilitacyjne będą w takim samym kształcie i w tym samym miejscu, gdzie znajdują się do tej pory. Nie ma tu mowy o likwidacji, tylko wzmocnieniu usług rehabilitacyjnych. (...) Ta uchwała, o połączeniu centrum rehabilitacji ze szpitalem miejskim dąży do wzmocnienia szpitala miejskiego, aby stworzyć usługi na bardzo wysokim poziomie

- podkreślał radny Robert Turlej (Koalicja Obywatelska).

 

Radni zagłosowali za połączeniem jednostek. Pozytywną opinię w tej sprawie, jak przypomniał podczas sesji wiceprezydent Elbląga Michał Missan, wyraziły również NSZZ Solidarność i OPZZ.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ wysiłek "radnych" uwieńczony
  Czwartek, 03.11

  Oby to nie miało wpływu na kolejki i zakres świadczonych usług, to dla pacjenta jest obojętne kto i dlaczego się "połączył". kiedyś POP PZPR wydawała decydujące opinie . I tak jest nadal.

 2. 2
  --4
  ~ Ja
  Czwartek, 03.11

  Bardzo dobra decyzja!

 3. 3
  +3
  ~ Joanna,
  Czwartek, 03.11

  Aby tylko wszystkiego nie przenieśli do szpitala - bo trudno tam czymkolwiek dojechać!!!!!! Gelert pomyśl wpierw o mieszkancach i dojazdach.

 4. 4
  +2
  ~ Poruszony
  Piątek, 04.11

  Do Joanna. Nie zostanie połączone z szpitalem wojewódzkim tylko miejskim. Za jakiś czas i tak zostanie to wszystko przeniesione ,bo się nie będzie opłacało dopłacać do budynku.

 5. 5
  0
  ~ Egh
  Piątek, 04.11

  Niech pani Ela g powie jak dba o dobro pacjenta że ważniejsza kasa dla niej niż dobro (ogranicza zespoły zrm)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1069719791412