Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii REFERENDUM

Referendum dialog otwiera – Kości zostały rzucone

30.10.2022, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Referendum dialog otwiera – Kości zostały rzucone

Na naszą redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy odpowiedź Stefana Rembelskiego na odpowiedź wiceprezydenta Janusza Nowaka. Tą publikacją kończymy dyskusję Panów na łamach naszego dziennika.


Poniżej publikujemy całą treść przesłanej odpowiedzi Stefana Rembelskiego:"Po raz kolejny zostałem wywołany do tablicy przez wiceprezydenta Janusza Nowaka odpowiedzią na mój tekst „Odpowiedzialność za słowo nie kończy się po wyborach. Mamy dość”. Odpowiedź jest w stylu kabaretu skeczów męczących, którą w zasadzie powinienem pominąć milczeniem, ale z uwagi na szacunek dla elblążan, odniosę się do niej w kilku zdaniach.


Po pierwsze, to co dla ratusza według pana Janusza Nowaka jest upolitycznionym manifestem, dla kilkudziesięciu tysięcy elblążan jest nadmiernym ekstra kosztem, wynikającym z błędnych moim zdaniem decyzji prezydenta Elbląga, popełnionych w strategii zaopatrzenia miasta w ciepło. Dla emerytów i rodzin niezamożnych oznacza to wybór pomiędzy zakupem leków, skromniejszego jedzenia czy zapłatą za ogrzewanie mieszkania.

 


Po drugie, proszę nie zapraszać mnie na zamknięte spotkanie w zaciszu gabinetów – bo niby czemu to spotkanie miałoby służyć, wyciszeniu bądź zatuszowaniu sprawy skrajnie niekorzystnej dla elblążan, wieloletniej umowy zawierającej klauzule abuzywne (niedopuszczalne), wiążącej miasto na 23 lata bez możliwości jej wypowiedzenia. Ta umowa w tej formule nie obroni się w żadnym sądzie, tak jak umowy na kredyty frankowe, które poległy w Trybunale Sprawiedliwości w Strazburgu. Prezydent Elbląga uważa tę umowę za wręcz wzorcową i ma do takiej oceny prawo. Mnie przysługuje prawo do całkowicie odmiennej  oceny i taką ocenę podtrzymuję, że jest ona rażąco szkodliwa dla odbiorców ciepła systemowego w Elblągu. Tu już nie ma miejsca na dyplomację – każda ze stron pozostaje przy swojej opinii i podejmie stosowne działania.

 


Po trzecie, reprezentując urząd Prezydenta Miasta Elbląga, pomija pan konsekwentnie i uporczywie całe spektrum spraw poruszanych w obydwu moich artykułach, ważnych z punku widzenia finansów miasta, zarządzania mieniem, inwestycji i traktowania ludzi z szacunkiem. Tak lekceważący i arogancki styl zarządzania miastem kończy dialog. Referendum dialog otwiera z całą mocą instytucjonalnych narządzi demokracji – kości zostały rzucone. Zatem zachowajmy spokój, nie eskalujmy emocji – zachowajmy się z godnością w obliczu daleko idących różnic w ocenie prowadzenia  ważnych spraw dla Elbląga.


 

                                    Stefan Rembelski

                                    stefanrem@wp.pl "

 

Oceń tekst:

Ocen: 75

%96.0 %4.0


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +145
  ~ Agata
  Sobota, 29.10

  Panie Stefanie, jestem pod wrażeniem pana spokoju, stanowczości w obronie elblążan i własnych racji. Nie dał się pan wiciągnąć w karczemną awanturę okraszoną inwektywami i hejterskimi wpisami . Ja niewątpliwie wesprę pana inicjatywę zbierając podpisy za referendum w śród elblążan znajomych i przyjaciół. Nie będę się wdawała w debaty - po prostu zaproponuję złożenie podpisu za referendum, kto podpisze podziękuję z uśmiechem. Kto odmówi również podziękuję i będę życzyła powodzenia. Ot po prostu niech ludzie rozstrzygną w spokoju bez obrażania się wzajemnie - to tylko i aż demokracja z szacunkiem dla wszystkich stron. Gratuluję panie Stefanie kultury i taktu w relacjach z ludźmi..

 2. 2
  +92
  ~ Bywa
  Sobota, 29.10

  I nie jest mi bynajmniej przykro!

 3. 3
  +61
  ~ Agent 007
  Sobota, 29.10

  Gdzie i od kiedy można składać podpisy ???

 4. 4
  +48
  ~ pol 9558
  Sobota, 29.10

  DOBRZE ZACZYNAMY

 5. 5
  +92
  ~ Marian
  Sobota, 29.10

  To są właśnie prawa demokracji, teraz mieszkańcy bez spiny , chorych , nerwowych akcji dadzą władzy albo nagrodę albo wilczy bilet !

 6. 6
  --69
  ~ karol
  Sobota, 29.10

  Pan Rembelski ma parcie na fotel prezydenta,przez referendum nie nie zmniejszy sie opłata za ciepło a będąkoszty referendum i pójdzie para w gwizdek.

 7. 7
  +147
  ~ Kiedy kiedy
  Sobota, 29.10

  GDZIE będą zbierane podpisy za referendum. I kiedy. Czas skonczyc z tą farsa. Chca brać kase to do roboty bo.my ich nie chcemy.

 8. 8
  +23
  ~ kjm
  Sobota, 29.10

  ..."Dla emerytów i rodzin niezamożnych oznacza to wybór pomiędzy zakupem leków, skromniejszego jedzenia czy zapłatą za ogrzewanie mieszkania"... . Pisząc to panie Stefanie chyba pan pomylił adresata, drożyzna i inflacja to chyba jednak skutek rządu a nie samorządu?

 9. 9
  +24
  ~ Wierny miastu
  Sobota, 29.10

  Tu nie chodzi o PO , SL d , pis, psl i cała resztę tych partyjek! Tu po prostu nie chcą konkretnych ludzi bo zmiany wiekowe, mentalne, układowe są konieczne po wielu latach i są oceną tych niechcianych juz osób! To narzędzia demokracji! Nie ma co tu pisać bzdur tylko na klatę przyjąć wynik ! Chyba to jasne że my wybieramy i my oceniamy!

 10. 10
  +78
  ~ Elblążanie mają dość
  Sobota, 29.10

  Proszę dać sygnał kiedy i gdzie można będzie zbierać podpisy. Pomogę w ich zbieraniu. W 2013 roku także zebrałem dużo podpisów. To kolejny wspaniały przejaw demokracji. Tak właśnie powinna ona wyglądać. Suweren ma prawo odwołać nieudolne władze. Tak samo powinno to wyglądać z usuwaniem nieudolnych parlamentarzystów. Np taki Jurij motorówka tylko zajmuje miejsce w parlamencie został odwołany w elbląskim referendum i dalej zawodzi. Jego partia miała 8 lat na budowę przekopu ale byli posłuszni Merkel i Putinowi. Oni pytali o zgodę Niemców i Ruskich czy mogą kopać w Polsce. Teraz kiedy PIS zrobił przekop w trzy lata to Jurij pluje i tupie nogami. Także to referendum rozszerzył bym także o odwołanie elbląskich parlamentarzystów i zastąpienie ich ludźmi kompetentnymi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1811320781708