Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radni o koncercie TVP. „W tym przypadku politykę zostawiłbym na boku”

16.09.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radni o koncercie TVP. „W tym przypadku politykę zostawiłbym na boku”

Już jutro w Elblągu odbędzie się koncert z okazji otwarcia przekopu przez Mierzeję Wiślaną. 17 września, na Starym Mieście, wystąpi m.in. Ryszard Rynkowski, Kasia Moś i Piotr Cugowski. Jak to wydarzenie postrzegają elbląscy radni?
 

To drugi koncert, który TVP zorganizuje w naszym mieście. Miesiąc temu Elbląg znalazł się na Wakacyjnej Trasie Dwójki. 15 sierpnia, na Wyspie Spichrzów, odbył się koncert „Piosenki Wojskowej NATO”. Wówczas na scenie zobaczyliśmy m.in. Kasię Moś, Trubadurów, Filipa Lato, Captaina Jacka i Halinę Frąckowiak.


Tym razem koncert będzie  z okazji otwarcia przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Odbędzie się 17 września, o godz. 18.00. - Gramy koncert w Elblągu. Dla wolności i nadziei na lepsze jutro. W 83. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę i z okazji oficjalnego otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej. Usłyszycie znane polskie przeboje w nowoczesnym brzmieniu” - informowała TVP.


Podczas koncertu w Elblągu wystąpi m.in. Piotr Cugowski, Kasia Moś, Katarzyna Cerekwicka, Marek Piekarczyk, Ryszard Rynkowski, Janusz Radek, Krzysztof Kiljański, Tadeusz Seibert i Natalia Sikora.

 

Bardzo dobrze, że coraz częściej w Elblągu organizowane są koncerty przez Telewizję Polską. To druga tego typu impreza realizowana z takim rozmachem. Takie inicjatywy tylko budują rozpoznawalność naszego miasta. Tak naprawdę poza Dniami Elbląga i Świętem Chleba brakuje tego typu rozrywki dla elblążan, a TVP zapełniła tę lukę

– stwierdził Rafał Traks, radny Prawa i Sprawiedliwości.  Radny PiS podkreślił, że koncerty organizowane przez telewizję publiczną zawsze są na najwyższym poziomie i cechują się dużą oglądalnością. - 2,4 mln widzów w momencie najwyższej oglądalności według Modelu Oglądalności Rzeczywistej obejrzało w TVP1 „Koncert piosenki wojskowej państw NATO”. To wspaniałe wydarzenie dla Elbląga, że nasze miasto zawitało do ponad dwóch milionów widzów. Mam nadzieję, że najbliższy koncert zawita do jeszcze większej ilości widzów i Elbląg będzie mógł się wspaniale promować - dodał.


Marek Kamm, radny Koalicji Obywatelskiej ma zastrzeżenia, co do lokalizacji koncertu. - Mocno zdumiała mnie jego lokalizacja – przyznał. - W tym miejscu nigdy taka impreza się nie odbywała, gdyż jest to teren z drzewami, małą architekturą i w sumie dość ciasny. Normalne miejsce dużych, plenerowych koncertów jest na placu, na Wyspie Spichrzów, ale tam świętować akurat w sobotę będzie 16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana. Wszystko to wygląda na brak koordynacji między organizatorami spoza naszego miasta.

 

Z koncertem w Elblągu można było spokojnie poczekać do przyszłego roku, kiedy całość inwestycji ,,przekopowej” zostanie zrealizowana. Tym bardziej, że na samym przekopie już jeden koncert 17 września jest zaplanowany

– stwierdził Marek Kamm.Podobne stanowisko zajął Robert Turlej, radny Koalicji Obywatelskiej. - Organizacja z wielkim rozmachem dwóch koncertów w czasie kryzysu nie jest dobrym rozwiązaniem – podkreślił. - Przede wszystkim dziwi mnie dodatkowy koncert na plaży, który został odwołany, a mimo wszystko się odbędzie.

 

Gaże artystów, scena, technikalia, a także zapewnienie bezpłatnego transportu (co 10 minut przez kilkanaście godzin będą odjeżdżały darmowe autobusy ze Stegny i Krynicy Morskiej) to bardzo duże środki, które można było wydać na inny, słuszny cel

– zauważa Robert Turlej.Krzysztofa Konerta, radnego KWW Witolda Wróblewskiego cieszy fakt, że koncert odbędzie się w Elblągu, a nie w innym mieście. - Telewizja Publiczna posiada znaczne finanse na organizowanie imprez muzycznych i możemy się cieszyć, że środki te zostaną przeznaczone na kolejną imprezę w Elblągu, a nie w innym regionie kraju – mówił. - Musimy pamiętać, że każda imprez masowa dla kilku tysięcy uczestników generuje znaczne wydatki, a niestety budżet naszego miasta, przez znaczny wzrost inflacji i kosztów funkcjonowania miasta, jest coraz skromniejszy.

 

Otwarcie przekopu przez Mierzeję Wiślaną będzie ważnym wydarzeniem w historii naszego miasta i regionu, ale dużo ważniejszym wydarzeniem dla naszego miasta będzie wpłynięcie do Elbląga pierwszego większego statku przez nowo wybudowany tor wodny. Będziemy oczekiwać tego wydarzenia i z całą pewnością zasadne będzie zorganizowanie wówczas stosownych uroczystości w naszym mieście

– zapowiedział Krzysztof Konert.Zorganizowanie przez TVP  koncertu w naszym mieście pozytywnie ocenił też Marek Osik,  radny KWW Witolda Wróblewskiego. - Każdą inicjatywę i wydarzenie sportowe lub kulturalne, które jest atrakcją dla mieszkańców naszego miasta, należy przyjąć z zadowoleniem – zaznaczył. - Nie bez znaczenia jest fakt, że tak naprawdę duży koncert nie obciąża kasy miejskiej. Zorganizowanie i zaplanowanie takiej imprezy masowej dla kilku tysięcy mieszkańców jest poważnym wydatkiem dla organizatora.

 

Zapowiada się kolejny atrakcyjny weekend i przy sprzyjającej pogodzie Elblążanie z pewnością po raz kolejny z frekwencją nie zawiodą. W tym przypadku politykę zostawiłbym na boku

– dodał Marek Osik.


Były radny, który obecnie piastuje funkcję wicewojewody woj. warmińsko-mazurskiego Piotr Opaczewski stwierdził, że przekop to ważna inwestycja również dla Elbląga.

Otwieramy jedną z największych i najważniejszych dla kraju i Elbląga, obok Baltic Pipe, CPK i gazoportu w Gdańsku, inwestycji, więc jest co świętować. Takie wydarzenie musi być świętowane z przytupem

– podkreślił Piotr Opaczewski.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Szejk Ali
  Piątek, 16.09

  Panie Robercie na jaki szczytny cel? Leżakowanie w parku modrzewia /modrzewie?

 2. 2
  0
  ~ mir
  Piątek, 16.09

  Maryla nie wystąpi jest chora

 3. 3
  --6
  ~ Głos Ludu
  Piątek, 16.09

  Traks spierd…j

 4. 4
  +13
  ~ mieszkancy
  Piątek, 16.09

  Obserwujemy poczynania naszych wladz. Przypuszczam, ze koncert jest w tej lokalizacji, poniewaz miasto nie chcialo zapewnic ochrony na koncercie. Te ogrodzenie za mostem oraz tasma na moscie to zenada. Piasek posypany na moscie plus woda zatka wszelkie odplywy wody. Wszystko ,co ma miejsce w tej chwili w Elblagu to nieudolosc wladz. Wszystko zrobic na zlosc. Kiedy doczekamy, ze u wladzy w Elblagu beda ludzie, ktorzy beda widziec w tym miescie potencjal? Nie tylko prywata i towarzystwo wzajemnej adoracji. Mysla ,ze ludzie sa slepi? Brak czlowieka z tzw. jajami. Wystarczy rozpisac drzewo geenalogiczne osob zatrudnionych w budzetowce Elblaga, a bedzie ciekawie. Patrze jak miasto sie stacza.Przykro.

 5. 5
  +11
  ~ Stańczyk Elbląski
  Piątek, 16.09

  A najśmieszniejsze jest to , że gruby na Harleyu, w zaciasnrj kurteczce nie został zaproszony na imprezę i za darmo nie wychyli kilku głębszych, hihi

 6. 6
  +5
  ~ Zuzanna
  Piątek, 16.09

  Cały koszt imprezy w Elblągu pokryta jest z budżetu Państwa czyli nas wszystkich Miasto nic się nie dołożyło do tej imprezy mimo że to też promocja dla Elbląga A taśmy na moście i barierki są po to aby bezmyślni ludzie nie przechodzili przez teren gdzie trwa budowa sceny ochroną jest i to bardzo dużo więcej a jeżeli przy organizacji miejskich wydarzeń także najpierw sprawdźcie a pużniej komentujcie barany jedne

 7. 7
  +2
  ~ Co za bzdury
  Sobota, 17.09

  Kogo obchodzi ten przekop, jak nie ma dopływu do portu??

 8. 8
  +2
  ~ chester
  Sobota, 17.09

  Panie Traks disco polo to najwyższy poziom?zapewne dla wyborców pisu tak!

 9. 9
  +4
  ~ elblążanin 54
  Sobota, 17.09

  Panie Kmm - podaj pan termin zakończenia toru wodnego z przekopu do Elbląga senatorkowi , bo chłop wykończy się w swoich obłąkanych, chorych wypowiedziach.

 10. 10
  --1
  ~ ZAKANALAK
  Sobota, 17.09

  Przekop dla Bogatych Polaków,Niemców,może Szwedów,Turystyka OK skorzysta.Ale za jaką Kasę,???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2362389564514