Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Agrounia zablokowała al. Grunwaldzką. Michał Kołodziejczak: "Tak kilku ludzi zatrzymuje rozwój Polski"

08.09.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Agrounia zablokowała al. Grunwaldzką. Michał Kołodziejczak: "Tak kilku ludzi zatrzymuje rozwój Polski"
Fot. Paweł Friedrich

Zwolennicy Agrounii, w maskach z twarzami polityków PiS, zablokowali dziś (8 września) al. Grunwaldzką. Akcja trwała kilka minut. - Ten mały happening pokazuje, jak kilku ludzi potrafi zatrzymać normalny rozwój w kraju. My nie narzekamy. Bierzemy się do pracy i przekonujemy Polaków, że dziś jest alternatywa, że nie tylko Donald Tusk czy Jarosław Kaczyński to są ludzie, którzy mają rządzić krajem - mówił Michał Kołodziejczak lider ugrupowania podczas konferencji prasowej w Elblągu.

 

Michał Kołodziejczak odwiedził dziś (8 września) Elbląg. To jeden z wielu przystanków na trasie kampanii "Jesteś u siebie", z którą Agrounia niedawno ruszyła w Polskę. 

 

Po godzinie 13 szef ugrupowania, wspólnie z działaczami z województwa warmińsko-mazurskiego, spotkał się w Elblągu z dziennikarzami. Konferencja odbyła się przy przejściu dla pieszych znajdującego się obok hali Elzam. Towarzyszyła jej akcja blokowania al. Grunwaldzkiej. Sympatycy Agrounii, w maskach z twarzami rządzących, przez kilka minut przechodzili przez przejście, utrudniając ruch.

 

Jesteśmy w kraju, który, jak na tym małym happeningu, jest blokowany przez kilku ludzi, którzy podejmując decyzje, nie liczą się z ich konsekwencjami dla reszty społeczeństwa. Kilku ludzi może zgłosić mały protest, wyjść na pasy i zahamować ruch. Tak niestety w tej chwili zaczyna stawać cała Polska. My nie narzekamy. Nie biadolimy. Bierzemy się do pracy i przekonujemy Polaków, że dziś jest alternatywa, że nie tylko Donald Tusk czy Jarosław Kaczyński to są ludzie, którzy mają rządzić krajem. Oni mieli swoją szansę. Dziś czas na młodych, czas na realizację naszego programu, na sztafetę pokoleń, inne spojrzenie

- mówił Michał Kołodziejczak podczas konferencji prasowej w Elblągu. 

 

Agrounia, wcześniej ruch społeczno-polityczny zrzeszający głównie rolników, a od marca tego roku partia polityczna, obecnie szuka sympatyków i buduje lokalne struktury. Ugrupowanie zamierza samodzielnie wystartować w nadchodzących wyborach parlamentarnych, a także samorządowych. 

 

Agrounia zrobi wszystko, aby powstała pełna lista do parlamentu, a także, żeby samorządowcy byli wybierani z naszych list. Dlaczego? Dziś mówimy: koniec z jątrzeniem, kłóceniem Polaków. Dziś potrzebujemy jednego głosu. Takie zadanie, jakim jest, chociażby problem z ogrzewaniem szkół, to nie jest problem tylko jednej partii. To jest problem nas wszystkich. Trzeba usiąść, zastanowić się, jak problem rozwiązać, a nie używać, z jednej strony spychologii, a z drugiej mówić innym: wy nic nie zrobiliście wtedy, więc my teraz sami podejmujemy decyzje

- podkreślał Michał Kołodziejczak.

 

Podczas spotkania z dziennikarzami, szef Agrounii przekonywał, że jego ugrupowanie zamierza zająć się problemami mieszkańców mniejszych miast, drobnych przedsiębiorców. - Bardzo często mówię, że z małych miejscowości wypychany jest drobny handel - mówił. - Dziś na spotkaniu w Pasłęku był człowiek, który powiedział, że do najbliższego sklepu spożywczego ma 20 km. Niestety Polska zaczyna tak wyglądać, jak miejsce, gdzie nie ma przestrzeni dla drobnych przedsiębiorców, małego handlu, ale jest miejsce dla wielkich biznesmenów, którzy przejmują nasz kraj.

 

Wspomniał również o problemach oddziału psychiatrii dziecięcej w Wojewódzkim Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie. Placówce, która zajmuje się młodymi pacjentami z województwa warmińsko-mazurskiego, a także podlaskiego grozi zamknięcie, bo wypowiedzenia z pracy złożyła większość pracujących tam lekarzy. 

 

Nikt dziś nie patrzy na to, co dzieje się w Polsce poza metropoliami, poza wielkim biznesem, tam gdzie są problemy Polaków. To są sprawy, które dotyczą nas wszystkich, naszych dzieci, przyszłych pokoleń. Jeśli dziś w Polsce nie zwraca się uwagi na najsłabszych, na tych, których nie słychać, którzy sami nie mogą wyjść na ulice, to osoby odpowiedzialne za rozwój tego kraju, nie są godne zaszczytu, który otrzymały od ludzi. Takimi sprawami zwykłych ludzi, których głos jest dziś niesłyszalny, zajmuje się Agrounia. Dla nas jest to bardzo ważne

- dodał Michał Kołodziejczak.

 

Jeszcze dziś (8 września) lider Agrounii zaplanował spotkanie z mieszkańcami Elbląga. Odbędzie się ono o godz. 17.30 w Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. 12 Lutego 6. Jutro odwiedzi Olsztyn. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Galeria / Agrounia zablokowała al. Grunwaldzką. Michał Kołodziejczak: "Tak kilku ludzi zatrzymuje rozwój Polski" ( zdjęć 28 )
Dodano: 2022-09-08 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Qwerty
  Czwartek, 08.09

  Widziałem na youtubie jak sie ten gość zachowuje. Jest nadmiernie pobudzony - powinien być przebadany testem antynarkotykowym.

 2. 2
  +11
  ~ emeryt2018
  Czwartek, 08.09

  Drugi Lepper nam wyrasta oby nie skończył tak samo.

 3. 3
  --3
  ~ POlak
  Czwartek, 08.09

  Ten facet tak gra jak TUSK karze. Razem w Tuskiem dązy do najazdu Niemiec na Polske.

 4. 4
  +13
  ~ zorro
  Czwartek, 08.09

  a pojechać do niego i zablokować mu wyjazd na pole !

 5. 5
  +13
  ~ Orcio7
  Czwartek, 08.09

  No ale ten pan zachowuje się jak psychopata. Walczy z Tuskiem i Kaczyńskim, blokując przejście dla pieszych i utrudniając życie mieszkańcom Elbląga.

 6. 6
  +9
  ~ Mały leperek
  Czwartek, 08.09

  A gdzie policja pała w durny łeb mu przyłozyc juz takich dupkow bylo duzo i nic z tego nie wynika opricz utridnien zycia

 7. 7
  +8
  ~ m
  Czwartek, 08.09

  Nie czytam, bo się boję :) Oni sa tak wściekli, że podziwiam dziennikarzy, że mieli odwagę się zblizyć :)

 8. 8
  0
  ~ EDI
  Czwartek, 08.09

  Idioci ,jeszcze zatęsknią za rządami PIS-u !!!

 9. 9
  --8
  ~ Dumny narodowy katolicki pisowiec
  Czwartek, 08.09

  Zulugulu TUSK zulugulu NIEMCY

 10. 10
  +4
  ~ Kryspin
  Czwartek, 08.09

  PiS chciał zawłaszczyć wieś, zniszczyć PSL, a tu mu wyrósł nowy Lepper. I tego się najbardziej boi, bo w populizmie ma w Kołodziejczaku konkurencję. Komu ludzie ze wsi uwierzą? Temu v-ce ministrowi PiS co dostaje ciągnik w prezencie ślubnym i robi przekręty z hektarami czy temu prawdziwemu rolnikowi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1125409603119