Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Interwencją w sprawie zalewania piwnic." Oprócz wody wydostają się fekalia"

07.09.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Interwencją w sprawie zalewania piwnic." Oprócz wody wydostają się fekalia"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Kolejny radny zwrócił się z prośbą o interwencję w związku z problemem, który dotyczy mieszkańców ul. Zielonej 1. - Problem zalewania piwnic dotyka mieszkańców od kilkunastu lat. Powoduje szereg zniszczeń i stwarza zagrożenia epidemiologiczne, gdyż oprócz wody wydostają się fekalia – podkreślił Marek  Pruszak.

 


Jak stwierdził Marek Pruszak przyczyną zalewania jest brak kanału deszczowego przy ul. Zielonej, który odbierałby wody opadowe z tej i sąsiedniej ulicy.

 

 

Wnioskuję o zaplanowanie środków finansowych na wykonanie tego kanału deszczowego i wykonanie tej inwestycji jeszcze w tym roku zanim dojdzie do kolejnych zalań

 

– dodał.


Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak poinformował że w budżecie Miasta na 2022 rok nie ma zaplanowanych środków na budowę kanału deszczowego dla ul. Zielonej.

 

 

Możliwość realizacji inwestycji, która skutecznie zapobiegać będzie lokalnym podtopieniom zostanie przeanalizowana przez EPWiK. Wymaga to jednak czasu, a sama inwestycja może się wiązać ze znacznymi nakładami finansowymi, na które spółka obecnie nie ma środków

 

– zaznaczył Janusz Nowak.Jak wyjaśniał wiceprezydent w 2022 r. nastąpił nieplanowany wzrost wydatków wynikający z wysokiej inflacji oraz wzrost cen energii i paliw. -  - W związku z radykalnym wzrostem stóp procentowych znacząco wzrosły też koszty obsługi zadłużenia – dodał. - Jednocześnie należy sądzić, że w związku z obniżeniem od 1 lipca br. przez Rząd stawki podatku dochodowego od osób fizycznych do 12 proc. zmniejszeniu ulegną też wpływy do budżetu Miasta z tego tytułu. Determinuje to również możliwości budżetu Miasta w kolejnym roku.

 

 

Istniejący system kanalizacji deszczowej w Elblągu, podobnie jak w innych miastach w kraju, w znacznym stopniu nie jest przygotowany na gwałtowne opady wynikające ze zmian klimatycznych. Dotyczy to w szczególności niżej położonych obszarów oraz centów miast, które były intensywnie zabudowywane tworząc powierzchnie nieprzepuszczalne

 

– podkreślił Janusz Nowak.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ oliwin
  Środa, 07.09

  Wymaga to czasu? To jakiś żart? Dosłownie dwa kroki od ratusza nie ma kanalizacji deszczowej? To już nawet wokół siebie nie potrafią utrzymać porządku? Wstyd!!!

 2. 2
  +4
  ~ mamydość
  Środa, 07.09

  burdel i haos organizacyjny w miescie! ile jeszcze?!

 3. 3
  +2
  ~ Zielona
  Środa, 07.09

  Zdjęcie przedstawia ul Zieloną??

 4. 4
  +7
  ~ Dziady, cz.2022
  Środa, 07.09

  Pogadała gęś z prosięciem. Mieszkańcy zalewanych ulic powinni zlecić usługę a fakturę wystawić na UM (Nowaka). Co do Pruszaka - jako wieczny "radny" nigdy nie zainteresował się tym, że UM nie przeprowadza cyklicznego czyszczenia studzienek odprowadzających wodę z ulicy, a to mniejszy koszt niż odszkodowania i przeżycia ludzkie. Gdyby du.pę moczyła rodzina Nowaka, to już dawno by ten problem zniknął. W pewnym wieku ani "radny" ani "lewicowy v-ce" nie powinni zajmować się sprawami publicznymi skoro nie są w stanie zadbać skutecznie o mieszkańca poszkodowanego przez ich niemoc. W głowie się nie mieści jakie nieróbstwo ogarnęło to miasto i miejskie spółki.

 5. 5
  +2
  ~ Kot Jarka
  Środa, 07.09

  Oj tam , oj tam.

 6. 6
  +2
  ~ MIESZKANIEC
  Czwartek, 08.09

  Miasto nie planuje takie rzeczy , jak odwodnienia .Miasto szuka pieniędzy u mieszkańców by dobrze i godnie żyć na zajmowanych stanowiskach , a woda przyszła i pójdzie. wy też niedługo pójdziecie na pośredniak

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0086870193481