Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tadeusz Cymański: Dla elblążan nie jest najważniejsze czy port będzie samorządowy czy rządowy

03.08.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tadeusz Cymański: Dla elblążan nie jest najważniejsze czy port będzie samorządowy czy rządowy

Poseł Tadeusz Cymański, jeden z założycieli i liderów Solidarnej Polski, przyjechał w poniedziałek (1.08.) do Elbląga. Podczas konferencji prasowej odniósł się do tematu elbląskiego portu, który ostatnio często jest poruszany przez polityków opozycji.

 


Trwa dyskusja na temat przyszłości elbląskiego portu. Politycy Prawa i Sprawiedliwości zapewniają, że przejęcie przez Rząd portu w Elblągu i utworzenie z niego IV portu Rzeczpospolitej zagwarantuje jego rozwój. Politycy opozycji (Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i Polskiego Stronnictwa Ludowego) twierdzą, że to „zwykła kradzież, do której nie można dopuścić”. Swój sprzeciw wyrazili też włodarze naszego miasta.

 


Sytuację skomentował Tadeusz Cymański podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. - Spór między organami samorządowymi a państwem jest dziwną sprawą. Tu mówimy o  społecznym aspekcie sprawy. To jednak centralna inicjatywa – stwierdził.

 


17 września br. odbyć się ma oficjalne otwarcie Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.  - Ten pomysł był obśmiewany, wykpiwany,  poddawany w wątpliwość, z resztą nadal jest, a my doprowadzamy go w końcu do efektu – mówił Tadeusz Cymański.

 

W tej chwili jeśli jest spór (dot. elbląskiego portu – przyp.red.) to moim zdaniem ma on typowo polityczny aspekt, co zresztą dzisiaj w naszym kraju nie jest dziwne. Wojna polsko-polska jest w najlepsze, co kładzie się cieniem na wielu dziedzinach

 

– podkreślił Tadeusz Cymański.

 

Poseł zapewniał, że potencjał elbląskiego portu będzie wykorzystany jeśli port przejmie Rząd. - Moim zdaniem przekop będzie wykorzystany dla miasta Elbląga, dla całego regionu, a pytanie w jakiej formie organizacyjnej jest pytaniem wtórnym – dodał. - Chciałbym uspokoić, że nie zabraknie Rządowi konsekwencji w tych działaniach.

 

Myślę, że to jest bardziej spór pod publiczkę, pod opinię publiczną, epatowanie samorządnością. Sam jestem samorządowcem, przez 8 lat byłem burmistrzem Malborka, byłem posłem z tej ziemi i chciałbym uspokoić wszystkich mieszkańców Elbląga

 

– stwierdził Tadeusz Cymański.Zdaniem posła elblążan nie interesuje to, w czyich „rękach” będzie port.

 

 

Dla elblążan nie jest najważniejsze czy port będzie samorządowy czy rządowy. Dla nich jest najważniejsze, żeby to miasto zaczęło kwitnąć, rozwijać się, żeby był port, droga wodna. Rząd moim zdaniem jest większym gwarantem, bo dysponuje innymi narzędziami, możliwościami

 

– zaznaczył Tadeusz Cymański.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%71.4 %28.6


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ gadacz
  Środa, 03.08

  Tłumy elblążan zainteresowanych kto będzie prowadził port. Grabarz całkiem rozsądnie przemówił.

 2. 2
  +17
  ~ śledź
  Środa, 03.08

  Cymański jedź do domu i zaplanuj przebudowę Zamku a nie mieszasz w E-gu.

 3. 3
  +13
  ~ ********
  Środa, 03.08

  Dla elblążan jest to ważne dla malborszczanina nie koniecznie

 4. 4
  0
  ~ Bsp
  Środa, 03.08

  Nie jestem członkiem ani sympatykiem PiS i nie wszystko mi się u nich podoba. A jednak w przypadku portu morskiego mają rację oni a nie Wcisła z Wróblewskim. PiS nie chce ukraść portu ale proponuje spółkę Skarbu Państwa i miasta. Mamy w Polsce 17 morskich portów. Największe to Gdańsk, Gdynia, Szczecin i Świnoujście. Każdy to to taka właśnie spółka. Są to też najbardziej dokapitalizowane porty. Pozostałe to porty komunalne, takie o jakie walczy senator Wcisła. Największy to Kołobrzeg a potem takie potęgi jak Nowe Warpno, Ustka, Tolkmicko, Frombork czy Nowa Pasłęka. Proszę sprawdzić choćby w internecie kto nie wierzy. Wcisła i Wróblewski z niejasnych powodów dążą do tego aby elbląski port był bliski takim właśnie porcikom zamiast tym najważniejszym. Dlaczego? Dobre pytanie ale ja nie znam odpowiedzi. Elblążanie, nie dajcie się dymać , miasto już i tak sporo straciło na rządach tych ludzi. PiS nie chce portu PiSowskiego, mowa jest o spółce państwa z miastem. Jeśli PiS straci władze w kraju to będzie w spółce ktoś inny kto będzie rządził w RP. Bądźmy choć raz mądrzy!

 5. 5
  +7
  ~ .....
  Środa, 03.08

  BSp - to dość proste. Aktualnie port jako samorządowy pozwala żyć pewnej grupie elblążan i patrząc na ewentualne patologie "uwłaszczać się" mogą tylko do wartość na poziomie samorządu. Po ewentualnej przymusowej nacjonalizacji "rodzina pisowska" będzie mogła się uwłaszczać do dowolnej wartość jaką przeleje rząd. Ot kolejna spółka do karmienia swoich.

 6. 6
  +10
  ~ miejscowy
  Środa, 03.08

  gaduła do zagadania wszystkiego = merytoryki zero

 7. 7
  +4
  ~ Urlich
  Czwartek, 04.08

  Przystojny Ci ,,łon",a jaki orator.Idź pan na pielgrzymkę lub kupa pan abonament u specjalisty...

 8. 8
  +5
  ~ Zaskoczony-:)
  Czwartek, 04.08

  Tez nie rozumiem jak można w ogóle przerwać tak prężny rozwój portu ?

 9. 9
  +2
  ~ ell
  Czwartek, 04.08

  "bo dysponuje innymi narzędziami, możliwościami" dysponuje naszymi pieniędzmi, więc niech je przekaże dla miasta na ten cel,

 10. 10
  +10
  ~ pszczółka jaskółka
  Czwartek, 04.08

  Jak patrzę na Cymańskiego to ...ygać mi się chce. Cwana gapa. Kuglarz. O zerze języka mi się strzępić nie chce

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.88869190216064